اگر در حال آمادگی برای آزمون تافل هستید، پیدا کردن تمریناتی که دقیقاً به شما نشان دهد در امتحان نهایی با چه جیزی مواجهه می‌شوید بسیار مهم است. تمرینات شما را کامل می‌کند، اما تمرین با نمونه‌های بد، اصلاً نقشه راه مناسبی برای رسیدن به آمادگی آزمون تافل نیست.  به عبارت دیگر، تمریناتی برای آمادگی شما در آزمون مناسب است که شما را برای بهترین عملکرد در امتحان آماده می‌کند. با توجه به این مسئله، برای معرفی جدیدترین منبع تافل خود به شما هیجان زده‌ایم: تمرین های ویدیویی رایگان Listening تافل !

 

<iframe width=”500″ height=”281″ src=”https://www.youtube.com/embed/jSUh0Civuv4″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

چه چیزی در تمرین های ویدیویی رایگان Listening تافل پیدا خواهید کرد؟

تمرین های ویدیویی رایگان Listening تافل با یک مقدمه کوتاه درباره قسمت‌های مختلف امتحان از سوی متخصص تافل ما – لوکاس – شروع می‌شود. سپس شما مستقیماً وارد یک سِت کامل از تمرینات تافل خواهید شد.

سِت Listening تاقل چیست؟ سه مکالمه ضبط شده است. در امتحان، شما با دو سِت رو به رو می‌شوید و در مجموع به شش فایل ضبط شده گوش خواهید داد.

در این دوره، تمریناتی با موضوعات زیر اماده شده است:

– گقت و گویی بین یک دانشجو و یک استاد

–  سخنرانی کلاسی یک استاد

– بحثی بین یک دانشجو و یک استاد

چگونه میتوانم بیشترین استفاده را از این تمرین ویدیویی ببرم ؟

قبل از هر چیز، از پیشنهادات لوکاس پیروی کنید. همان‌طور که در ویدیو خواهید دید، به شما پیشنهاد می‌کند تمرینات را به طور مستقیم و در طول ویدیو انجام دهید، بدون نگه داشتن و بازپخش کردن قسمت‌های مختلف ویدیو.  بعد از تمام اینها، روال کار به همان صورتی است که در امتحان رسمی خواهید دید.

نکته‌ی بعدی، تمرین و تقویت مهارت‌های یادداشت‌برداری شما است. بعد از هر فایل ضبط شده، پنج تا شش سؤال چندگزینه‌ای خواهید دید. سؤال ها در یک زمان نمایش داده  می‌شوند و شما سی ثانیه فرصت دارید تا به هر سؤال پاسخ دهید (دقیقاً همان اندازه زمانی که در روز امتحان اصلی خواهید داشت). یادداشت‌برداری همزمان با گوش کردن به فایل‌ها بهترین راه برای به خاطر سپردن اطلاعات کلیدی برای درست پاسخ دادن به سؤال ها است و شما باید این مهارت را در خود تقویت کنید. علاوه بر این، از آنجایی که این تمرینات ویدیویی هستند، احتیاج دارید که پاسخ‌هایتان را هرچه جلوتر می‌روید یادداشت کنید.

در نهایت، وقتی تمرین های ویدیویی رایگان Listening تافل خود را تمام کردید، در این لینک می‌توانید به تست پایانی هر تمرین خود، نمره دهید.

بعد از تمرین های ویدیویی چه کار باید بکنیم ؟

بعد اتمام تمرین‌ها و  نمره دهی به آن‌ها، برگردید و دوباره به ویدیوها نگاه کرده و گوش دهید و آن را با برگه پاسخ‌های خود مقایسه کنید تا علت پاسخ های اشتباه خود را پیدا کنید. چه چیزی را اشتباه متوجه شدید؟ و به چه علت؟ سپس خودِ سؤال ها را دوباره بررسی کنید و ببینید در کجا اشتباه کرده‌اید و چه چیزهایی شما را به اشتباه انداخته است؟ و چگونه می‌توانید در آزمون‌ها و تمرین‌های بعدی، از چنین اشتباه‌هایی فاصله بگیرید؟

در نهایت، به خودتان تبریک بگویید! چراکه آمادگی خوب برای امتحان تافل بسیار مهم است و تمرین‌ها و امتحان‌هایی مثل این تمرین می‌تواند کلیدی باشد برای رسیدن به نمره‌ای که واقعاً می‌خواهید در امتحان اصلی و رسمی، به دست بیاورید.

به خوبی تمرین کنید و در روز امتحان موفق باشید!

راهنمایی های اضافه!

  • برای دریافت سوالات رایگان آزمون تافل میتوانید از این لینک و این لینک استفاده کنید.
  • برای ثبت نام در آزمون تافل و سایر آزمون های بین المللی زبان میتوانید از این لینک استفاده کنید.