راهنمای تحصیل در خارج از کشور

پی آسان اینجاست تا فرآیند تحصیل در خارج از کشور را آسان تر نماید. در این پست شما درباره نیازمندی ها و مدارکی که برای اپلای به یک برنامه کارشناسی، کارشناسی ارشد، یا تحصیلات تکمیلی نیاز خواهید داشت، آشنا می شوید. بیش از 3000 برنامه مختلف وجود دارد که شما می توانید به آن ها اپلای کنید!

تحصیل در خارج از گشور

تحصیل در خارج از گشور

بسیاری از دانشجویان می پرسند که : “آیا نیاز هست که من تحصیل کنونی خود را تمام کنم تا قادر به اپلای برای  تحصیل در خارج از کشور باشم؟” پاسخ منفی است. برای مثال اگر شما قصد اپلای به یک برنامه کارشناسی را دارید، شما نیازی ندارید تا دوره دبیرستان خود را به پایان رسانده باشید. شما نیاز دارید که در سال نهایی از دوره دبیرستان خود باشید. (برای مثال، سال 12 ام در بسیاری از کشورها). تا زمانیکه بتوانید نشان دهید که می توانید قبل از شروع تحصیل در کانادا یا آمریکا، دوره تحصیل کنونی خود را به پایان رسانید، شما قادر به اپلای خواهید بود. اگر شما سطح تحصیل کنونی خود را به اتمام رسانیده اید، باید مدرک فارغ التحصیلی خود را ارائه نمایید.

 

نیازمندی های تحصیل در خارج از کشور برای برنامه کارشناسی :

برنامه کارشناسی چیست؟ برنامه ای است که تنها نیاز به تحصیلات دوره دبیرستان دارد. اگر شما به یک برنامه کارشناسی اقدام می کنید، تنها نیاز به مدرک ریزنمرات دبیرستانی خود دارید. مدرک ریز نمرات دبیرستانی شما، مدرکی است که نشان دهنده همه دروس شما در دوره دبیرستان می باشد. این مدرک نشان دهنده تمامی سال های تحصیل شما در همه سال های دبیرستان را تاکنون شامل می شود. اگر شما دوره دبیرستان خود را به پایان رسانیده باشید، دیپلم/گواهی فارغ التحصیلی دوره دبیرستان شما نیز مورد نیاز است اما اگر این گونه نباشد، تنها ریز نمرات کافی خواهد بود. شما همچنین نیاز به کپی گذرنامه خود نیز، در صورت وجود، خواهید داشت. برای اطلاعت بیشتر به این اپلای ابراد مراجعه کنید.

مدارک مورد نیاز برای برنامه تحصیلات تکمیلی/ارشد :

برنامه تحصیلات تکمیلی/ارشد چیست؟ این برنامه ها نیاز به یک دیپلم یا مدرک تحصیلات بالاتر دارند. برای مثال اکثر برنامه های ارشد نیاز به یک مدرک چهارساله کارشناسی داشته و اکثر برنامه های تتحصیل در خارج از کشور تکمیلی نیاز به حداقل یک دیپلم سه ساله کارشناسی یا یک دیپلم کارشناسی دارند. همچنین شما ممکن است نیاز به اخذ مرجعی از استادان قبلی خود باشید.

اگر شما هم اکنون دانشجو هستید، تنها نیاز به آخرین ریز نمرات خواهید داشت که نشان دهنده همه دروسی باشد که تاکنون گذرانیده اید. هم اکنون بیش از 850 برنامه تحصیلات تکمیلی و ارشد در پی آسان وجود دارد.

برخی برنامه های ارشد همچنین نیازمند نامه های معرفی نامه، رزومه ها یا هدف از تحصیل و GER یا GMAT هستند. شما همچنین نیاز به کپی گذرنامه خود در صورت وجود خواهید داشت. شما می توانید نیاز های خاص برنامه های ارشد را در هریک از وبلاگ مربوط هر برنامه، مشاهده نمایید. نیازمندی ها در یک باکس با دور قرمز مانند تصویر زیر نمایش داده می شوند.

نکته : توجه داشته باشید که ما این مدارک را به زبان انگلیسی و زبان خود شما نیاز داریم.

نیاز های زبان انگلیسی :

در برخی از موارد شما اگر شما به یک دانشکده یا دانشگاهی اپلای می کنید که کلاس های ESL ندارد، نیاز به امتیاز TOEFL یا IELTS خواهید داشت.

اگر شما هیچ یک از این امتیاز های TOEFL یا IELTS را ندارید، نگران نباشید! شما می توانید در هر زمینه مورد علاقه خود تحصیل کنید. شما ممکن است نیاز به مطالعه زبان انگلیسی از دو ماه تا یک سال بسته به مهارت و تسلط انگلیسی شما در همان دانشگاه/دانشکده ای که در کانادا یا آمریکا برنامه خود را شروع می کنید، داشته باشید.

زمانی که به وسیله پی آسان اپلای بدون مدرک زبان انگلیسی می نمایید، ما یک نامه پذیرش مشروط برای شما از طرف دانشگاه می گیریم که نشان می دهد که شما برای دانشگاه پذیرفته شده اید ولی باید بطور کامل یک برنامه انگلیسی را در همان دانشگاه قبل از شروع برنامه اصلی خود بگذرانید.

سپس دانشگاه زمانی که به آنجا می رسید، یک امتحان زبان انگلیسی از شما گرفته و سطح زبان شما را مشخص می نماید. بر اساس نتایج آزمون، شما نیاز دارید تا به مطالعه از دو ماه تا یک سال زبان انگلیسی قبل از شروع تحصیل در خارج از کشور، بپردازید.

پی آسان برای پرداخت آنلاین هزینه اپلای با ویزاکارت و مسترکارت در خدمت شماست. خوشحال می شویم تجربه شما دربارهتحصیل در خارج از کشور را بشنویم.