اوبر و جابه جایی مسافر

شرکت اوبر uber در سال 2009 توسط استامبلآپان و تراویس کالانیک در سانفرانسیسکو کالیفرنیا تاسیس شد.uber یک سرویس آنلاین است که به کاربران این امکان را می دهد که از طریق اپلیکیشن سرویس مورد نظر خود را سفارش دهند. برای آشنایی بیشتر با این شرکت بزرگ در ادامه با ما همراه باشید
تراویس کالانیک Travis Kalanick زادهٔ ۶ اوت ۱۹۷۶ و یک کارآفرین و بازرگان اهل ایالات متحده آمریکا است. این شرکت استارتاپی موفق شد در ابتدا 200 هزار دلار سرمایه اولیه و حامی مالی یا seed funding پیدا کند و این مبلغ در سال 2010 به 1.25 میلیون دلار رسید. این سرویس در اوت ۲۰۱۶ در ۶۶ کشور و ۵۰۷ شهر در سطح جهان در دسترس است. این اپلیکیشن حرفه ای مسافرین را به نزدیک ترین راننده مرتبط می سازد و با ارسال موقعیت مسافر به راننده شرایط شروع سفر را فراهم می سازد.تمامی این مراحل از طریق اپلیکیشن پیشرفته اوبر امکان پذیر است.مسافرین درخواست خود را از طریق اپلیکیشن ثبت می کنند و در صورت در دسترس بودن راننده،درخواست مسافر پذیرفته می شود. پرداخت هزینه سفر به صورت آنلاین از طریق اپ اوبر قابل محاسبه است و مبلغ پرداختی را به راننده اعلام می کند.

اوبر

اوبر

 

uber در جاهای شلوغ و برای کسانی که نمی‌توانند در کشورهای مختلف، تاکسی بگیرند، مفید است. مشتریان، در واقع از طریق اپ تلفن، درخواست ماشین کرده و اوبر، تلاش می‌کند تا سریع‌ترین راننده را به شما معرفی کند. اینکه حال، این راننده صلاحیت دارد و حرفه ای هست یا نه، خیلی مهم نیست برای uber . همین قضیه، معمولاً اعتراضاتی را برانگیخته است.
تمام این خبر را شنیده‌اید که اوبر هم کارت اعتباری مختص خودش را صادر کرد. uber ، به ارائه سرویس سفر آنلاین به مسافر بسنده نکرده و با همکاری ویزا و بانک بارکلیز تصمیم گرفته تا ارزش‌افزوده هیجان‌انگیزتری، به‌ویژه برای مشتریان خودش، ایجاد کند. استدلالی که uber پشت این اقدامش دارد، این است که‌ «مشتریان ما زندگی پرمشغله‌ای دارند، برای خوردن شام به رستوران می‌روند، سفر می‌کنند، خرید انجام می‌دهند و … ما می‌خواستیم کاری کنیم تا تمام این تجربیات برای کاربرانمان یکپارچه و صدالبته همراه با جایزه باشد.» کلمه جایزه انگار معجزه می‌کند و به‌طرز عجیبی توجه‌ها را به سمت خودش می‌کشاند.

uber

uber

 

جایزه کارت اعتباری اوبر چیست؟

در همین ابتدای کار و با ثبت‌نام برای دریافت کارت اعتباری، اوبر به شما ۱۰۰دلار جایزه می‌دهد؛ البته به شرطی که طی ۹۰روز پس از ثبت‌نام، دارنده کارت ۵۰۰ دلار خرید انجام داده باشد. با اینکه ۱۰۰ دلار شاید رقم چندان چشمگیری نباشد، آن هم در مقایسه با جایی مانند «بانک آمریکا» که با خرید ۵۰۰ دلار از کارت اعتباری‌اش در ۹۰ روز، ۱۵۰ دلار به شما جایزه می‌دهد و یا بهتر از آن بانک بارکلیز که به دارنده کارتش بعد از یک هزینه هزار دلاری جایزه ۲۰۰ دلاری می‌دهد؛ اما باید منصف بود؛ برای یک کارت اعتباری که هیچ‌گونه کارمزد سالانه‌ای ندارد، همین ۱۰۰ دلار هم جایزه قابل قبولی است.
این فهرست جوایز همچنان ادامه دارد. قرار است که با استفاده از کارت‌های اعتباری اوبر، چند درصد تخفیف هم شامل حال مشتریان شود. ۴درصد تخفیف برای خرید غذا. این خرید غذا می‌تواند هم ازطریق Uber EATS باشد و هم خرید در رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها و دیگر فست‌فودها. ۳ درصد تخفیف هم هنگام استفاده از این کارت‌های اعتباری در هتل‌ها، آژانس‌های مسافراتی و سرویس‌های مسافرتی مانند ایربی‌اندبی. ۲ درصد تخفیف برای خریدهای آنلاین. البته این خریدهای آنلاین شامل خریدهایی هم که از طریق پی‌پال، ونمو، اپل‌پی، گوگل‌پی و سامسونگ‌پی انجام شده باشد، می‌شود. پرداخت آنلاین قبوض هم در دسته خریدهای آنلاین جا دارد. به جز موارد گفته‌شده، اوبر برای هر خرید دیگر هم یک درصد تخفیف برای دارندگان کارت‌هایش درنظر گرفته است.

 

 

اوبر تاکسی

اوبر2

uber یکه‌تاز میدان نیست و شرکت لیفت به‌عنوان رقیب اوبر در سانفرانسیسکو هم پیشتاز میدان شده و نرخ رشد به سریع‌تری نسبت به uber دارد. هرچند که هنوز لیفت برای اینکه بتواند جای uber را بگیرد راه درازی دارد ولی نمی‌توان تهدیدش را نادیده گرفت؛ بنابراین می‌توان گفت که uber با صدور این کارت‌های اعتباری، به‌نوعی توانسته خودش را در برابر این تهدیدها محافظت کند و با قدرت بیشتری، به‌عنوان اولین استارت‌آپی که توانست بیشترین و گران‌ترین سهام را داشته باشد، به کارش ادامه دهد.