خانه » اپلیکشن فی » حق عضویت / تمدید IEEE

عضویت یا تمدید IEEE

برای استفاده از مزایای IEEE می بایست به صورت عضویت دانشجویی (Student) و یا عضویت حرفه ای (Professional)، در این موسسه عضو شوید. هزینه عضویت در IEEE نسبت به کشور محل اقامت متقاضی، نوع عضویت و مدت زمان آن بین ۲۰-۱۶۰ دلار متفاوت است.

مؤسسه مهندسان برق و الکترونیک ( The Institute of Electrical and Electronics Engineers) که به IEEE معروف است، یک سازمان بین‌المللی حرفه‌ای و غیرانتفاعی است. هدف این مؤسسه کمک به پیش‌برد فناوری به‌طور عام و حوزه‌های وابسته به مهندسی برق و کامپیوتر و هم‌چنین زمینه‌های وابسته به‌طور خاص است.

از مزایای عضویت در سایت IEEE می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

استفاده از تخفیف دانشجویی برای رجیستر کنفرانس ها
ارتباط با سایر اعضای IEEE
استفاده از آدرس email مستعار
پیدا کردن مشاغل بین المللی
دریافت مجله به صورت ماهیانه

انواع عضویت در IEEE

اکثر اعضای این مؤسسه مهندسین برق و کامپیوتر هستند اما جامعه‌های (Society) دیگر این مؤسسه باعث شده‌است که افرادی از رشته‌های دیگر هم در آن عضو شوند مثل رشته‌های فیزیک، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، ریاضی و …

انواع مختلف عضویت در این مؤسسه وجود دارد که فرد برای بدست آوردن هریک از آن‌ها باید شرایط لازم تحصیلی و پژوهشی و مانند آن را دارا باشد. انواع عضویت از این قرار است:

Student Members: عضویت دانشجویی که هزینه آن نسبتاً کمتر است برای افرادی است که در موسسات معتبر یا آموزش عالی مشغول طی دوره کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی هستند.
Professional Members: عضویت حرفه‌ای مستلزم آن است که فرد در یک رشته مهندسی یا مربوط به تکنولوژی از یک مؤسسه آموزش عالی معتبر فارغ‌التحصیل شده باشد یا صلاحیت حرفه‌ای خود را در یک رشته مهندسی یا مربوط به تکنولوژی از طریق حداقل شش سال سابقه کار حرفه‌ای نشان داده باشد. عضویت به صورت همکاری برای شخصی که تخصصی مربوط به زمینه‌های کاری IEEE ندارد یا در زمان ثبت نام نتوانسته تمام الزامات مربوط برای عضویت کامل را فراهم نماید، نیز امکان‌پذیر خواهد بود. دانشجویان و کسانی که جزء همکاران IEEE به‌شمار می‌روند از تمام امتیازات اعضای کامل به جز داشتن دفتر کاری و حق رأی برخوردار هستند.
Life Members و Life Fellows: این درجات به کسی داده می‌شود که بیش از ۶۵ سال سن داشته و مجموع سن او و سال‌های عضویت او در این مؤسسه حداقل صد سال باشد در این صورت او یک life member است. در صورتی که چنین شخصی قبلاً عضویت از نوع fellow member می‌داشت هم اینک life fellow خواهد شد.

هزینه های عضویت در IEEE:

هزینه عضویت و یا تمدید عضویت در IEEE نسبت به کشور محل اقامت متقاضی، نوع عضویت و مدت زمان آن متفاوت است. لیست دقیق هزینه عضویت در سایت IEEE را می‌توانید در اینجا مشاهده نمایید.

هزینه عضویت دانشجویی :
هزینه عضویت دانشجویی 27 دلار در سال می باشد که در صورت نیاز به چاپ مقالات دریافتی به واسطه عضویت، این هزینه به 41.95 دلار افزایش پیدا خواهدکرد.

هزینه عضویت حرفه ای :
عضویت حرفه ای شامل دو نوع الکترونیکی و غیر الکترونیکی است:

در حالت الکترونیکی دریافت مقالات و مجلات IEEE بصورت الکترونیکی و حق عضویت سالانه آن 85 دلار آمریکا است.
در حالت غیرالکترونیکی دریافت مقالات و مجله ها از طریق پست بوده و حق عضویت سالانه‌ آن 158 دلار آمریکا است.

*توجه داشته باشید اگر به عنوان عضو جدید قصد ثبت نام دارید، می توانید به صورت ۶ ماهه و با نصف هزینه های ذکر شده در بالا ثبت نام کنید. پس از شش ماه عضویت شما به حالت یکساله تغییر خواهد کرد.

ثبت درخواست
آموزش نحوه درخواست

مراحل درخواست

میتوانید در سریعترین زمان ممکن درخواست خود را در پورتال پی‌آسان ثبت نمایید.

آخرین خدمات پی‌آسان

آخرین خدمات پی‌آسان
شماره تماس ایران : ۸۸۷۰۰۲۱۵−۰۲۱
شماره تماس کانادا : ۱۶۴۷۹۳۷۸۸۱۰+

اگر نیاز به مشاوره دارید با شماره تماس های دفتر ایران و کانادا تماس بگیرید و یا فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

درخواست مشاوره
درخواست مشاوره