نخستین دستگاه خودپرداز بیت‌کوین در هتل Hlemmur Square ایسلند ، نصب و راه اندازی شد. در این پست پی آسان ما را همراهی کنید.

اولین خودپرداز بیت‌کوین در ایسلند افتتاح شد

پی آسان : بنابر گزارشات موجود، گفته شده که این خودپرداز جزو اولین خودپردازهای اروپا به‌شمار می‌رود.

در حال حاضر، این خودپرداز تنها سپرده‌گذاری یا Deposit را پشتیبانی می‌کند؛ اما، امید بر آن است که در آینده امکان برداشت از حساب نیز فراهم شود.

میانگین سنی مراجعه‌کنندگان این هتل بین ۲۵ الی ۲۷ سال است. کلاوس اورتلیب، در مقام مدیریت هتل Hlemmur Square معتقد است که اکثر این افراد از ارزهای دیجیتالی نظیر بیت‌کوین استفاده می‌کنند. او می‌گوید:

به نظر من نزدیک به ۶۰ درصد بچه هایی که پا به اینجا می‌گذارند، از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند. از واژه‌ی «بچه ها» استفاده میکنم؛ چون از لحاظ سنی خیلی از آنها بزرگ‌تر هستم!

برای انجام عملیات واریز به حساب یا Deposit، لازم است یک حساب بیت کوین داشته باشید؛ لازم است مهمان‌ها روی تلفن همراه خود یک اپلیکیشن کیف پول نصب کنند و سپس با تحویل پول نقد در مکان خودپرداز، عملیات Deposit به حساب را انجام دهند.

اولین خودپرداز بیت‌کوین ایسلند، افتتاح شد!

این ایده بسیار خوب و مفید است؛ به ویژه برای گردشگران.

فرض کنید یک توریست به ایسلند سفر کرده، و اکنون میخواهد به کشور خود برگردد. او می‌تواند مقدار کرونایی که اضافه آمده است را به این صورت تبدیل کند.

*کرونا یکای پولی رایج در ایسلند است.

کلاوس میگوید:

بارها مشاهده شده که بعضی از افراد در فرودگاه احتیاج داشته اند پول خود را سریع تبدیل کنند و بدین ترتیب هزینه های سنگینی در ازای کارمزد بانکی پرداخت کرده اند. همچنین، بعضی ها مجبور شده اند هزار کرونا که معادل ( ۱۰ الی ۲۰ دلار) است را با خود برگردانند.

اما حالا این امکان برای گردشگران فراهم شده است که دو هزار کرونا بیت کوین را به کیف پول ارزهای دیجیتال خود واریز کنند. توریست ها دیگر مجبور نیستند این میزان پول را با خود به خانه ببرند تا بعد بلا استفاده یکجا بماند، و یا اینکه هنگام خروج از کشور بابت کارمزد تبدیل پولشان مبلغ زیادی را در فرودگاه خرج کنند…

منبع: icelandreview