داراییهای دیجیتال مبتنی بر بلاک‌چین پایدار خواهند بود زیرا اپلیکیشن های نامتمرکز در حال ورود به عرصه تجارت، دولتها و وراء آن هستند.

مهم ترین اختراع از زمان ظهور اینترنت، بلاک‌چین بوده است

پی آسان : بلاک‌چین بدون مداخله شخص ثالث، سوابق ثابت، سرعت و اعتماد را که مکمل تراکنش هاست فراهم  می‌کند. بلاک‌چین روشی جدید و کارامدتر برای تجارت در تمامی عرصه هاست.وال استریت ژورنال در مقاله ای تحت عنوان «بلاک‌چین؛ پول اینترنتی » اشاره می کند که یکی از کارشناسان سیلیکون ولی معتقد است:

«بلاک‌چین فقط شامل بیت کوین نمی شود و از زمان ظهور اینترنت، مهم ترین اختراع بشر بوده است.»

قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاک‌چین در همه ابعاد انقلابی برپا خواهند کرد؛ از پشتیبانی زنجیره تامین تا ادغام میلیاردها ابزار اینترنت اشیا در شبکه های خودکار که هوشمند سازی خانه ها و شهرها را ممکن می کنند.

در این مسیر، هرچه اپلیکیشن های مبتنی بر بلاک‌چین بیشتری آغاز به کار کنند، شاهد تقاضای بیشتری برای ارز دیجیتال یا توکن خواهیم بود. توکن ها  تجارت مبتنی بر بلاک‌چین و دیگر تراکنش های ارزشمند را تسهیل می کنند زیرا ارزهای نظیر به نظیر بیشتری برای پرداخت آنی فراهم می نمایند بدون آنکه نیازی به کارت اعتباری یا سازوکارهای انتقال بانکی باشد.

بلاک‌چین از زمان ظهور اینترنت، مهم ترین اختراع بوده استاز نقطه نظر پرداخت، بلاک‌چین و توکن‌ها مسیر تراکنش های ابزار به ابزار خودکار را در دنیای اینترنت اشیاءهموار می نمایند. بر اساس برآورد موسسه تحقیقاتی گارتنر، تا سال ۲۰۲۰ تقریبا ۲۰٫۴ میلیارد ابزار اینترنت اشیا وجود خواهد داشت. از آن جایی که میلیاردها ابزار در تریلیاردها تراکنش دخالت دارند، پرداختهای خودکار ضروری است زیرا بر روی کره زمین نیروی انسانی کافی برای نظارت بر آنها وجود نخواهد داشت.

قطعا انسان باید نقش حاکمیتی خود را حفظ نماید تا مانع ریسک شود زیرا میلیاردها ابزار، پرداخت‌های خودکار را انجام می دهند. حتی چنین نقشی ممکن است روزی بر عهده یادگیری ماشینی یا هوش مصنوعیقرار بگیرد که برای کاهش ریسک در پرداختهای ماشین به ماشین خودکار طراحی شده باشند. هم چنان مسائل امنیتی یک مسئله است. هکرها و دیگر عوامل مخرب جذب این اندیشه می شوند که یک ابزار قادر باشد پرداختها را به ابزار دیگری منتقل کند.

بلاک‌چین از زمان ظهور اینترنت، مهم ترین اختراع بوده است

از نقطه نظر سرمایه گذاری، یکی از دغدغه ها این است که حجم عظیمی از ارزهای دیجیتال پس از نسل جدید اپلیکیشن های مبتنی بر بلاک‌چین، وارد بازار می شوند و محتمل است که همه ارزهای دیجیتال در بلند مدت ارزش خود را حفظ کنند.

پیشنهاد می کنیم این پست درباره ی چگونگی دگرگون کردن امنیت سایبری توسط بلاک چین را ببینید