وبسایت کوینت‌تلگراف (cointelegraph) یک فهرست تقریبا کامل از کتاب های ارز دیجیتال را با دقت برای هواداران آن تهیه کرده است.

20 کتاب و مطلب الهام بخش برای هواداران ارزهای دیجیتال

پی آسان : این فهرست از کتاب های ارز دیجیتال بر اساس پیشنهاد رهبران متفکر و کسانی که شما آن‌ها را ستایش می‌کنید، تهیه شده است.

کارآفرین مشهور برک پیرس، ودیوید اوربان، به عنوان سرمایه‌گذار حوزه بلاک چین، همچنین وانگ بیشنگ و سایر اشخاص مطرح به تهیه این فهرست کمک کرده‌اند. این فهرست از کتاب های ارز دیجیتال مربوط به موضوعات ارزهای رمزنگاری و بلاک چین است اما در عین حال ابزاری الهام بخش برای زنان و مردان فعال در این زمینه و طرفداران نوآوری و فین تک است.

فهرست کتاب های ارز دیجیتال

خواندن همیشه منبعی برای تفکر و احساس است؛ چرا که این دو، پایه‌های خلاقیت هستند. بنابراین امیدوار هستیم در سال ۲۰۱۸ بتوانید انرژی خلاقیت خود را از درون این نوشته‌ها، رمان‌ها، مصاحبه‌ها و کتاب های ارز دیجیتال به دست آورید.

کتاب در مورد ایده اولیه رمز پایه

بیت کوین یک سیستم پرداخت P2P از ساتوشی ناکاموتو (۲۰۰۹)

 کتاب های ارز رمز پایه نوشته ساتوشی ناکاموتو

سالومه پارولاوا موسس پروژه Moeco می‌گوید:

یک چیز در فضای بلاک چین وجود دارد که توصیه می‌کنم هر کسی آن را بخواند. فهم آن خیلی آسان است و با کلمات ساده‌ای هم نوشته شده است. هر کلمه معنایی دارد. منظورم مقاله مربوط به بیت کوین است که توسط ساتوشی ناکاموتو نوشته شد. ۸ صفحه است که هر کسی باید آن را بخواند. حداقل صفحه اول را همه باید بخوانند. فهمیدن آن خیلی آسان است. مردم تصور می‌کنند خواندن آن باید خیلی مشکل باشد اما در کمال شگفتی خیلی آسان است و این همان چیزی است که در این فضا به آن احتیاج دارید. همچنین این کتاب خیلی هم الهام بخش است.

کتاب در مورد بلاک چین

بلاک چین برای احمق‌ها از تیانا لائورنس (۲۰۱۷)

کتاب های ارز رمز پایه بلاک چین برای احمق ها از کتاب های ارز دیجیتال ۲۰۱۷

کریس تران از شرکت QRC Group می‌گوید:

اول از همه بگویم که من برای مدتی طولانی کتاب نخوانده بودم و زمان خواندن هم نداشتم چرا که توسعه بلاک چین خیلی سریع رخ داد. اما یک سرمایه‌گذار برای اینکه بتواند تصمیمات درست بگیرد باید در ابتدا با مفاهیم اساسی بلاک چین آشنا شود. بنابر این از میان کتاب های ارز دیجیتال ، این کتاب را حتما مطالعه کنید. برای افرادی که قصد دارند بدانند پشت این فناوری چه چیزهایی قرار دارد و بیت کوین از چه درست شده است بسیار مفید است. در ضمن می‌توانید بهتر هم قضاوت کنید. دیگر نیازی نیست فقط به حرف افرادی توجه کنید که می‌گویند بیت کوین خیلی خوب است خودتان تصمیم بگیرید.

کتاب در مورد ساختن نرم افزار

مرد افسانه‌ای از فردریک. پی و بروکس (۱۹۷۵)

کتاب های ارز رمز پایه

 

جاشوآ لاوین از شرکت EOS می‌گوید:

این یک کتاب قدیمی است که خیلی هم به کتاب های ارز دیجیتال ربطی ندارد. من دوباره این کتاب را داخل هواپیما خواندم. این کتاب در مورد بلاک چین نیست و خیلی قدیمی‌تر از آن است. کتابی است توضیحی و تشریحی در مورد این که برای ساخت یک نرم‌افزار موفق چکار باید کرد. نویسنده یک نرم افزار خوب را درک می‌کند. ما دوست داریم در مورد نرم افزار صحبت کنیم و بیشتر آن را یک دانش محض می‌دانیم اما بهترین نرم افزار خودش یک هنر است. کدها فقط یک واسطه هستند، شما به جای نقاشی کردن از کدها برای بیان هنری خود از طریق نرم افزار اقدام می‌کنید. نویسنده طبع لطیفی داشته و در عین حال در مورد واقعیت‌هایی که باید آن‌ها را مدیریت کند اطلاعات مناسبی دارد. شما با جمع بزرگی از توسعه دهنده‌ها کار می‌کنید که هر کدام درک خودشان را دارند.

مطابق برنامه بودن خیلی سخت خواهد بود و نویسنده در مورد درس‌هایی که گرفته صحبت کرده است. او خود یکی از اولین مهندسان طراحی سیستم‌ها است. او نرم افزاری با نام OS360 را طراحی کرده است. مدیریت تیم‌های بزرگی را به عهده داشته و صادقانه در مورد شکست‌هایش و درس‌هایی که یاد گرفته صحبت می‌کند. او راه درست برای ساختن یک پروژه را می‌داند بنابراین اگر تا حالا پروژه‌ای ایجاد نکرده‌اید، توصیه می‌کنم این کتاب را مطالعه کنید.

کتاب در مورد پول

انهدام پول از اف، هایک (۱۹۷۶)

کتاب های ارز رمز پایه

وانگ بیشنگ، سرمایه‌گذار و مشاور توسعه بلاک چین می‌گوید:

در این کتاب، فردریش هایک از ایده ایجاد پول‌های خصوصی و فضای رقابتی در این حوزه حمایت می‌کند. بنا به گفته‌های هایک، به جای صدور پول توسط دولت‌ها، باید قانونی برای صدور پول توسط کسب و کارها وجود داشته باشد تا خودشان تصمیم بگیرند که با آن چکار کنند.

کتاب در مورد ارزهای رمزنگاری

قبل از بابل بعد از بیت کوین (۲۰۱۷) و هویت پول جدید (۲۰۱۴) از دیو بریچ

 

کتاب های ارز رمز پایه

سالومه پارولاوا موسس پروژه Moeco می‌گوید:

این یک کتاب جدید است که توسط فرد بسیار باهوشی نوشته شده است. نام او دیو بریچ است. من نویسنده را دوست دارم. کتاب او به من کمک کرده است. او کتاب های ارز دیجیتال زیادی نوشته و همه آن‌ها خیلی خوب هستند. کتاب قبلی با نام «هویت پول جدید»، سرشار از ایده‌های الهام بخش است که خواندش را توصیه می‌کنم.

کتاب در مورد انقلاب کردن

دزدیدن آتش از استیون کوتلر و جیمی ویل (۲۰۱۷)

کتاب های ارز رمز پایه

برک پیرس می‌گوید:

کتابی با نام «دزیدن آتش» یکی از کتاب‌هایی است که آن را توصیه می‌کنم. خوشبختانه ما قصد نداریم در گذشته گیر کنیم. ما می‌توانیم از گذشته درس بگیریم اما گذشته به تاریخ پیوسته است. گذشته را نمی‌توان تغییر داد و آینده جای مرموزی است که همه چیزهایی جالب در آن قرار دارد.

کتاب در مورد ارزهای دیجیتال

وبلاگی از نیک سابو

نیک سابو یک دانشمند علوم رایانه و علوم رمزنگاری است که به خاطر تحقیقاتش در مورد قراردادها و ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود. او فرد بسیار خلاقی است به عنوان مثال در سال ۱۹۹۸، سیستمی را برای ارزهای غیر متمرکز به نام Bit Gold طراحی کرد که هرگز اجرایی نشد اما معماری بیت کوین را پیش‌گویی کرده بود. او همچنین اصطلاح «قراردادهای هوشمند» را توسعه داد.

او در وبلاگش در مورد موضوعات مختلفی از جمله: اقتصاد، قانون، تاریخ و امنیت صحبت می‌کند و خلاصه‌ای از کتاب های ارز دیجیتال را در آن می توان یافت.

کتابی در مورد پول جدید

بیت کوین طلای دیجیتال از ناتانیل پوپر (۲۰۱۶)

کتاب های ارز رمز پایه

چه اتفاقی خواهد افتاد اگر یک روزنامه‌نگار در مورد ارزهای دیجیتال با استفاده از مهارت‌های گزارشگری و داستان‌گویی خود، تحقیق کند؟ یکی از کتاب های ارز دیجیتال که اخیرا منتشر شده، کتاب بیت کوین طلای دیجیتال و داستان افرادی غیر عادی و میلیونری که تلاش می‌کنند پول را دوباره تعریف کنند توسط ناتانیل پوپر نوشته شده است که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد.

داستانی غیر معمول در مورد بیت کوین و رشد فناوری آن از چشمان شخصیت‌های اصلی آن شامل یک میلیونر آرژانتینی، کارآفرینی چینی، تایلر و کامرون وینکلوس و خالق مرموز آن ساتوشی ناکاموتو است.

کتاب طلای دیجیتال توسط ناتانیل پوپر خبرنگار فناوری روزنامه نیویورک تایمز نوشته شده و یکی از بهترین نوشته‌ها برای معرفی بیت کوین به افراد عادی است. نویسنده دانش عمیقی را از درون این صنعت ارائه می‌کند. برای افرادی که همین الان هم داخل این صنعت هستند و نمی‌خواهند که تاریخچه ساتوشی ناکاموتو، دوقلوهای وینکلوس، راجر ور، گاوین اندرسن و اریک ورهیس را به مادرشان توضیح بدهند، از میان کتاب های ارز دیجیتال این کتاب خوبی است تا آن را هدیه بدهید و از اتلاف وقت خود برای توضیح دادن خودداری کنید.

کتاب در مورد ثروت

سخنرانی‌های اندرس ام. آنتونوپولس

کتاب های ارز رمز پایه و ثروت

وجن تنگ از شرکت Orioncoin می‌گوید:

در واقع یکی از افرادی که خیلی روی من اثر گذشته، فردی به نام اندرس است. او یونانی است و می‌توانید او را در یوتیوب پیدا کنید. او در مورد بیت کوین و بلاک چین و اینکه چطور می‌تواند دنیای ما را تغییر دهد، و رابطه بین دولت‌ها و مردم را تغییر دهد، بسیار خوشبین است. اساسا او معتقد است که دولت‌ها، ثروت شما را بدون اینکه بدانید، می‌دزدند. اما وقتی ۱۰۰۰ واحد بیت کوین دارید فردا نیز ۱۰۰۰ واحد دارید و ثروت شما همان است. اما به خاطر وجود تورم نمی‌توانید همان ۱۰۰۰ واحدی که امروز می‌خریدید را فردا خرید کنید. چرا که دولت‌ها، پول چاپ می‌کنند و ثروت شما را مخفیانه می‌دزدند. شما نمی‌توانید آن را مشاهده و یا از آن شکایت کنید. مردم این مشکل را ندیده‌اند اما او آن را مشاهده کرده و توضیح خیلی خوبی هم در مورد آن دارد. این موضوع به من الهام داده است. ما باید بیشتر در مورد بلاک چین بدانیم و خدمات و محصولات آن را به بازار بیاوریم.

کتاب در مورد تصمیم گیری

بازی‌های غیر تعاملی از جان فوربز نش (۱۹۵۰)

کتاب های ارز رمز پایه ذهن زیبا

جان نش تنها شخصی که برنده ۲ جایزه نوبل اقتصاد و جایزه آبل در زمینه ریاضیات بوده است و حتی فیلمی هم از زندگی او با نام «یک ذهن زیبا» ساخته شده است. تئوری توسعه داده شده توسط این ریاضیدان تبدیل به یکی از اصول اساسی در اقتصاد، سیاست و مدیریت شده است. نظریه «تعادل نش» که در پایان‌نامه او در دانشگاه پرینستون مطرح شد، اساساً در مورد تعامل ۲ یا چند بازیگر صحبت می‌کند که می‌دانند استراتژی تعادل افراد دیگر چیست و هیچ بازیگری فقط با تغییر قوانین خودش، سودی بدست نمی‌آورد. کارهای نش به ما عواملی را که در مدیریت شانس و نوع تصمیم‌گیری در سیستم‌های پیچیده زندگی روزانه نقش دارند، نشان می‌دهند.

کتابی در مورد چین

معامله با چین از هنری پالسون (۲۰۱۵) یک ساعت در چین از جفری تاوسون و جاناتان وتزل (۲۰۱۷)

کتاب های ارز رمز پایه در چین

جان پاتریک مولین می‌گوید:

اگر بخواهم صادق باشم باید بگویم که این کتاب‌ به صورت اختصاصی در مورد بلاک چین و ارزهای دیجیتال نیستند اما یکی از کتاب‌های مورد علاقه من است. اولین کتاب «معامله با چین» نوشته هنری پالسون است. او مدیر عامل سابق بانک گلدمن ساکس و پس از آن وزیر خزانه‌داری در دولت بوش بود. او در مورد تجاربش و این که چطور با چینی‌ها باید معامله کرد صحبت می‌کند. این کتاب روی خیلی از کارهایی که انجام می‌دهم اثر گذاشته است.

کتاب دوم «یک ساعت در چین» نوشته جفری تاوسون و جاناتان وتزل است. جفری تاوسون استاد دانشگاه پکینگ و جاناتان وتزل هم در موسسه مک‌کینزی کار می‌کند. این کتابی است که به همه چیزهایی که در مورد چینی‌ها نیاز دارید اشاره می‌کند. این کتاب به من کمک کرده تا اطلاعات زیادی را در مورد مشتری‌های چینی به دست آورم. این ۲ کتاب به زندگی حرفه‌ای من شکل داده‌اند.

کتابی در مورد انسان در قرن ۲۱

Homo Deus از توسط یوال نوح (۲۰۱۵)

کتاب های ارز رمز پایه

دیوید اوربان مشاور دانشگاه Singularity می‌گوید:

من در توصیه این کتاب، هیچ تردیدی نمی‌کنم. دیدگاهی روشن از آینده و نگاهی به چالش‌های ما در تلاش برای تعریف دوباره معنی انسان در قرن ۲۱ است.

کتابی در مورد آینده جهان ما

جمهوری از افلاطون (۳۵۰ قبل از میلاد مسیح)

کتاب های ارز رمز پایه یونان

دانیل فین از وبسایت اسمارت‌مش (Smartmesh) می‌گوید:

جالب است که اخیرا مجبور شده‌ام دوباره به افلاطون باز گردم. کتاب جمهوری او یک گفتگوی تاریخی در این مورد است که اگر بخواهیم کشور جدیدی بسازیم، چه چیزهایی را باید شامل در نظر بگیریم و چه چیزهایی را رها کنیم. صحبت در مورد توسعه جوامع جدید است. تصور می‌کنم کاربردهای زیادی برای فلسفه در بلاک چین و هوش مصنوعی وجود دارد. چرا که ما قصد ساخت آینده دنیا را داریم مهم است بدانیم که چه چیزهایی را باید حفظ کرد و چه چیزهایی را باید از میان برد. اخیرا مصاحبه‌ای را با موسس اتریوم مشاهده می‌کردم که او می‌گفت من هر روز کارم به کارگیری فلسفه و فناوری است.

کتاب در مورد بیت کوین

چرا بیت کوین مهم است از مارک اندرسون (۲۰۱۴)

این کتاب و مصاحبه در مورد بیت کوین و آینده فناوری پرداخت با لارنس اچ. سامرز (۲۰۱۵) و همچنین با لوید بلانکفین، مدیر عامل بانک گلدمن ساکس (۲۰۱۵) را با هم بخوانید. مایک کایاموری از شرکت QUOINE می‌گوید:

کتاب های ارز دیجیتال  متنوعی وجود ندارد که برای من الهام بخش باشند. اما از مصاحبه‌ها و مقالاتی که افراد مورد احترام و باسابقه انجام می‌دهند، لذت می‌برم. نگاه آنها به ارزهای دیجیتال و بیت کوین برای من جذاب است. به عنوان مثال مارک اندرسون که پایه‌گذار شرکت Andreessen Horowitz است مقاله‌ای در روزنامه نیویورک تایمز نوشته است. این مقاله در سال ۲۰۱۳ منتشر شد با این عنوان: چرا بیت کوین اهمیت دارد؟

به نظرم یکی از بهترین مقالات است. به نظرم هر کسی باید آن را بخواند. بعد از ۴ سال هنوز هم، موضوع این مقاله به روز است. همین طور لارنس سامرز هم وجود دارد که قبلا وزیر اقتصاد بوده و سخنرانی جالبی در مورد بیت کوین و ارزهای دیجیتال دارد. لوید بلانکفین هم در این مصاحبه‌ها هست. او فرد شکاکی نیست و معتقد است که فرصت‌های بزرگی پشت بیت کوین وجود دارد.

کتابی در مورد نترسیدن

راهنمای مسافران مجانی کهکشان از داگلاس آدامز (۱۹۸۱)

کتاب های ارز رمز پایه نترسیدن

یکی از بامزه‌ترین و هوشمندانه‌ترین نگاه‌ها به آینده گرایی برای افرادی که می‌خواهند فراتر از زمان حال را مشاهده کنند. داستان یک روبات کم حرف و پارانوئید است که حتی توسط گروه موسیقی Radiohead نیز ستایش شده است. این داستان آینده‌نگرا، شما را نسبت به حماسه‌ی فضایی‌اش بی‌تفاوت نمی‌گذارد حتی اگر همچنان در روی زمین احساس راحتی می‌کنید.

این رمان، برداشتی از ۴ برنامه رادیوی آدامز با همین نام است که الهام بخش ساخت بازی‌های رایانه‌ای و حتی یک فیلم در سال ۲۰۰۵ شد.

کتابی در مورد رویاپردازی

جشن فارغ التحصیلی دانشگاه استنفورد از استیو جابز

کتاب های ارز رمز پایه استیو جابز

استیو جابز بدون شک یکی از بهترین رویاپردازان قرن بوده است. مدیر عامل و موسس فقید شرکت اپل و پیکسار زمانی که از بیماری سرطان رنج می‌برد این سخنرانی را ایراد کرد. در این سخنرانی ۱۵ دقیقه‌ای او در مورد شکست‌ها شامل مرگ، فرصت‌ها و رویاها در قالب یک سخنرانی الهام بخش صحبت کرد. اگر هنوز این سخنرانی را مشاهده نکرده‌اید بهتر است آن را مشاهده کنید اگر هم آن را دیده‌اید توصیه می‌کنیم دوباره نگاه کنید شاید فصاحت کلام جابز منبع الهام شما شود.

با توجه به افزایش محبوبیت ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، نیاز است که قبل از سرمایه گذاری روی چنین ارزهایی، اطلاعات خود را گسترش دهید. برای اینکار می‌توانید کتاب های آنلاین حوزه ارزهای دیجیتال را خریداری کنید که در این راستا، پی آسان ، پرداخت با ویزا کارت یا خرید اینترنتی از طریق پی پال و مستر کارت را برای شما ترسیع می‌بخشد.

پیشنهاد می کنیم این پست درباره ی اینکه چگونه یک مقاله بنویسیم ببینید