کاربران فارسی زبان گوگل از این به بعد راحت‌تر می‌توانند از سرویس گوگل مپ استفاده کنند.

گوگل امروز اعلام کرد که زبان فارسی را به همراه ۳۸ زبان دیگر به سرویس گوگل مپ (Google Maps) اضافه کرده است.

لیست زبان های اضافه شده به سرویس گوگل مپ

فارسی، آفریقایی، آلبانیایی، امهری، ارمنی، آذری، بوسنیایی، برمه‌ای، کرواتی، چک،دانمارکی، استونیایی، فیلیپینی، فنلاندی، گرجی، عبری، ایسلندی، اندونزیایی،قزاقی، خمر، قرقیز، لائوسی، لاتویایی، لیتوانیایی، مقدونی، مالایی، مغولی، نروژی، رومانیایی، صربی، اسلواکی، اسلوونیایی، سواحلی، سوئدی،ترکی، اوکراینی، ازبک، ویتنامی و زولو.

به هر حال، عجیب است که چرا گوگل تا به حال زبان پرکاربرد فارسی را به سرویس گوگل مپ اضافه نکرده بود؛ اما به هر حال انجام این کار در زمان فعلی (هر چند با تاخیر) کار ارزشمندی است.

 

adding-new-languages-to-google-map

در مجموع، حدود ۱,۲۵۰,۰۰۰,۰۰۰ نفر (۱ میلیارد و ۲۵۰ میلیون) از سرتاسر جهان به این زبان‌ها صحبت می‌کنند، در نتیجه این کار منجر به گشوده شدن بازارهای جدیدی برای گوگل مپ می‌شود که گفته می‌شود در حال حاضر بیش از یک میلیارد کاربر فعال دارد. گفتنی است که در حال حاضر کاربرهای زیادی از کشورهایی که زبان‌های تازه اضافه شده در آن‌ها صحبت می‌شوند از این برنامه استفاده می‌کنند؛ اما این کار قطعا می‌تواند باعث وسیع‌تر شدن بازار گوگل مپ شود.

طی دو ماه گذشته، گوگل مپ خبرهای مختلفی را، از پشتیبانی از مسیرهای مخصوص صندلی‌های چرخدار معلولین در ناوگان حمل و نقلی گرفته تا ارائه‌ی اطلاعات زمان واقعی مربوط به عبور و مرور در برنامه‌ی تحت IOS منتشر کرده است.