اگر درباره سفر با Airbnb چیزی نمی دانید :  Airbnb یک شرکت خصوصی است که مقر آن در سانفرانسیسکو است، این شرکت در آگوست سال ۲۰۰۸ تأسیس شده است،  این شرکت از طریق سایت حود، به صاحبان خانه‌ها و آپارتمان‌های خالی با دارای یک اتاف اضافی امکان می‌دهد که آپارتمان‌های خود را به میهمان‌ها  و مسافران برای چند روز اجاره دهند .  مکان‌های موجود در این سایت شامل اتاق‌ها، آپارتمان‌ها، قلعه‌ها، قایق‌ها، خانه‌های درختی و حتی کلبه‌های ایسکیمویی و جزیره‌های خصوصی است.

سایت Airbnb ، امکان یافتن و رزرو نمودن مکانی برای خواب در بیش از سیو چهار هزار شهار از یکصد و نود کشور جهان را فراهم کرده است. در این سایت که در سال ۲۰۰۸ میلادی تاسیس شده و قریب به بیست میلیون میهمان را تابحال جایابی نموده است، می توانید در هنگام سفر با هزینه ای مناسبف محلی برای خواب بیابید. همچنین این امکان را خواهید داشت تا خوابگاه یا  اتاق خودرا نیز برای چند روز در ماه و در ایام سفر، به اجاره بگذارید. نوشته ی پیش رو ، یک از مجموعه راهنمایی های Airbnb برای میزبانان است؛ برای کسانی که میخواهند در این وبسایت ، نقش میزبان را به عهده بگیرند و به کسب در آمد از این طریق بپردازند .

Airbnb برای میزبانان : تعیین قوانین و مقررات

شاید بخواهید خیلی رُک تعیین کنید که نمی شود در خانه شما تلویزیون دید ( یا تلویزیون ندارید ) ، یا مهمانان را مطلع کنید که یک حیوان خانگی مثل سگ دارید . به طور کلی شاید بخواهید با مهمانان احتمالی ، ویژگی ها و شرایط خاص خانه خود را درمیان بگذارید . چنین فاکتورها و ویژگی هایی از طرفی می تواند انتخاب میزبانی شما را از طرف خیلی از مهمانان منتفی کند ولی از طرفی باعث می شود برای بعضی مهمان ها ، خانه شما بسیار جذاب تر و مقبول تر به نظر برسد و به گزینه های اصلی تبدیل شود .

در حال حاضر ، برای مرحله ی قبل از رزرو ، راه های بسیار شفافی محیا شده است تا بهترین و راحت ترین و مناسب ترین گزینه هم برای مهمانان و هم برای میزبانان ، انتخاب شود .

می توانید طی دستورالعمل هایی برای مهمانان مجموعه ای از قوانین را تعیین  کنید ، قوانینی که حدود مهمان ها برای اقامت در خانه و فضای میزبانی شما را تعیین می کنند ( مثل مجوز سیگار کشیدن و مهمانی گرفتن ) . علاوه بر این یه ابزار تازه به Airbnb  اضافه شده است که به شما کمک می کند اطلاعات مهم بیشتری را که لازم است پیش از رزرواسیون با مهمانان در میان گذاشته شود  ، ارائه کنید . این ابزار به شما کمک میکند به واضح ترین شکل ممکن ، فضای میزبانی خود را برای مهمانان Airbnb  ترسیم کنید .

در ادامه طی پنج مرحله ساده ، شما را برای استفاده از این ابزار جدید راهنمایی خواهیم کرد :

 

یک  : اضافه کردن اطلاعاتی که مهمانان حتما باید بدانند   

در صفحه Manage Listing ، به بخش House Rules ( قوانین خانه ) بروید تا سیاهه اطلاعات خود را با جزئیات بیشتری کامل کنید .

Airbnb برای میزبانان

دو : مشخص کردن فضاهای قابل استفاده و شرایط خاص خانه برای مهمانان

برای توضیح دادن اینکه مهمانان میتوانند از چه فضاهایی استفاده کنند و خانه یه شرایط خاصی خواهد داشت ، راه را هموارتر کرده ایم . مثلا شما میتوانید تعیین کنید خانه شما ، پارکینگ دارد یا خیر . یا اینکه از حیوان خانگی در خانه خود نگه داری می کنید ای خیر. همچنین ارائه اطلاعاتی مثل آسانسور و پله های خانه ، حیاط  و چیزهایی از این قبیل نیز در این بخش انجام می شود.

 

 

 

Airbnb برای میزبانان

سه : ارائه اطلاعات اضافه

وقتی یکی از گزینه ها در بخش اطلاعات دانستنی خانه خود انتخاب می کنید ، گزینه ی Add details  در زیر گزینه مورد نظر ظاهر می شود . با کلیک بر روی Add details ، میتوانید اطلاعات اضافه ، بیشتر و پر جزئیات تری درباره گزینه انتخاب شده به مهمانان ارائه دهید .

Airbnb برای میزبانان

چهار : خود را جای مهمان ها بگذارید

در هر بخش برای پر کردن Add details ، محدودیت 140 کاراکتر خواهید داشت . برای اینکه بتوانید بهترین استفاده را از این 140 کاراکتر ببرید و مهم ترین اطلاعات و ضروری ترین ها انتقال دهید ، لازم است که خودتان را جای مهمان ها قرار دهید . فکر کنید مهمان هستید و برای اولین بار دارید خانه خود را نگاه می کنید ، بیش از هر چیز نیاز دارید چه اطلاعاتی درباره خانه داشته باشید ؟

Airbnb برای میزبانان

پنج : تغییرات و به روزرسانی های خود را ذخیره کنید

حتما حواستان باشد که اطلاعات اضافه و ضروری که در پروفایل و صفحه خود ثبت کرده اید را ذخیره کنید چرا که مهمانان و مسافران قبل از رزرو باید موافقت خود را با این گزینه ها اعلام کنند .

Airbnb برای میزبانان

 

پیوندهای مرتبط :