BTMs یا AMT بیتکوین

BTM چیست؟ خوب، این دستگاه مثل یک دستگاه ATM معمولی است اما با این تفاوت که موتور معاملاتی آن بر پایه ی اعتبار Bitcoin است. AMT بیتکوین به شما این اجازه را می دهد که برای پرداخت های مربوط به کسب و کار خود از بیتکوین استفاده کنید ( و البته دیگر ارزهای مجازی ) . و همچنین خرید و فروش ارزهای دیجیتال را با پول نقد و ارز رسمی کشور خود انجام دهید . برخی از BTM ها قابلیت دو طرفه را فراهم می کنند که امکان خرید بیتکوین و همچنین آزادسازی و نقدر کردن بیتکوین را  فراهم می کند.

در پشت صحنه، بیشتر دستگاه های AMT بیتکوین مبادلات بیتکوین را برای پول تسهیل می کنند. آنها به عنوان واسطه بین خریدار و فروشنده عمل می کنند، که معمولا از طریق یک سایت مبادله، ارتباط برقرار می کنند. در طرف خریدار ، مشتری و شخص خریدار باید ابتدا ثبت نام کند و بعد از طریق KYC به تعیین کیف پول و حسابی که داخل آن مقدار مشخصی اعتبار بیتکوین قرار است قرار بگیرد. سپس باید با پرداخت پول نقد و ارز رایج به خرید بیتکوین و ذخیره سازی آن داخل حساب مربوطه بپردازد . پس از اتمام، بیتکوین خریداری شده به کیف پول کاربر ارسال می شود.
در مدل دیگری، BTM ها برای انجام معاملات به طور مستقیم بین کاربر و اپراتور BTM ساخته شده است. کاربر BTC را از اپراتور خریداری می کند – که دارای ذخایر ارز مجازی در کیف پول دیجیتال خود است – و با هیچ شخص ثالثی دیگر درگیر نخواهد بود .

 

ملزومات قانونی مورد نیاز

این که آیا اپراتور AMT بیتکوین یک شرکت خدمات پولی تنظیم شده در قانون فدرال است و یا یک فرستنده پول تحت قانون دولتی، از نکات مهم در ملزومات قانونی این مقوله است.

 

 

 

خودپرداز بیتکوین

 

 

سرویس تجاری و ارزی FinCEN

تحت قوانین بانکی و مقررات مالی فدرال FinCEN ، یک کسب و کاری که خدمات پولی و انتقالی ارز را انجام می دهد عبارت است از یک فرستند پول که شخص یا شرکتی است که خدمات انتقال پول را فراهم می کند . “خدمات انتقال پول” به معنای “پذیرش پول، وجوه یا اعتبارات دیگری است که از طرف یک نفر جایگزین ارز مبدا می شود و برای فردی در نقطه ی جغرافیایی دیگری ارسال می شود ( که آن هم میتواند با تبدیل ارز و اعتبار انجام شود ) .

بیشتر به صراحت بیان می شود که اگر کار دریافت پول یا اعتبار از یک شخص و انتقال ارز یا اعتبار به فرد یا محل دیگر را انجام می دهید، یک کسب و کار خدمات پولی هستید.

در این مطالب ، منظور از ارز، وجوه نقد و سکه است که به صورت رسمی از طرف دولت در بازار عرضه می شود و منظور از اعتبار ، چیزهایی مثل همان پول های مجازی است .

تاجرانی که با یک AMT بیتکوین کار می کنند و به طور کلی در این حوزه فعال هستند ، باید در FinCEN ثبت نام کنند ( FinCEN  سازمان مقررات و پیشگیری از جرائم اقتصادی امریکا – در هر کشوری به طور عمومی مرجع تصمیم گیرنده سازمانی مشابه این سازمان است ) .

ثبت نام با FinCEN دشوار نیست، اما تعهدات مربوط به پیروی از آن، یک سری از پیش نیاز ها و پیگیری هایی لازم دارد که پیش از شروع کسب و کار باید انجام شود. ثبت نام آنلاین می تواند از طریق وب سایت FinCEN کامل شود.

باید حین ثبت نام یک اظهارنامه مربوط به فعالیت خود و دامنه ی آن ارائه دهید ( anti-money-laundering (AML) )  که شامل اجرای انواع سیاست ها و روش های KYC است. همچنین باید یک افسر AML را منصوب کنید و همچنین آن افسر را به دوره یکساله آموزشی AML بفرستید . همچنین باید تعهد کنید که گزارش معاملات و مبادلات خود را به مراکز و مراجع قانونی تحویل دهید و در طول کسب و کار موارد مشکوک را به مقامات مربوط اطلاع دهید .

 

مطالب مرتبط :