• «elsevier» نام يكي از اولين ها و بزرگ ترين هاي دنياي نشر است كه به چاپ مجلات علمي و شرح وقايع علمي مي پردازد و در اين راه نامداراني همچون اسكاليجر، گاليله، اراسموس و دكارت با اين موسسه همكاري داشته اند.
  محل اصلي موسسه در آمستردام، مركز هلند قرار دارد، اما فعاليت موسسه به كشور مبدا محدود نيست، بلكه در كشورهاي آمريكا و انگلستان هم فعاليت هاي مهمي را دنبال مي كند.
  بنيانگذار موسسه، «لوييس الزوير» اين تجارت را در سال 1580 ميلادي شروع كرد. اين خاندان از ديرباز در كشور هلند به امر فروش و چاپ كتاب اشتغال داشته اند. با اين همه سازمان امروزي الزوير در سال 1880 ميلادي تاسيس شد و توليدات اوليه آن را ژورنال لاسنت، سل و كتاب هايي شامل آناتومي گري و ساينس دايركت كه مجموع ژورنال هاي الكترونيكي بود، تشكيل مي داد و در حال حاضر الزوير داده هاي اينترنتي خود را با نام اسكوپوس ارايه كرده است.
  اين موسسه، به عنوان يك ناشر چند رسانه اي پيشرو، پيشتاز ارايه اطلاعات علمي و بهداشتي در دنياست كه بيش از 200 هزار محصول و خدمت، شامل مجله، كتاب، محصولات و خدمات الكترونيكي و پايگاه هاي اطلاعاتي، ارايه مي دهد و به بيش از 30 ميليون دانشمند، دانشجو و متخصص عرصه بهداشت و اطلاعات در سرتاسر دنيا خدمت رساني مي كند. مركز ثقل فعاليت موسسه الزوير انتشار كتاب و مجله علمي است و جالب توجه اينكه قدمت تقويت فرآيند پذيرش مقالات در انتشارات اين موسسه از 130 سال گذشته است.
  دفتر مركزي كمپاني الزوير در آمستردام هلند بيش از هفت هزار نفر از 24 كشور جهان را در استخدام دارد و به واسطه تحويل موثق و معتبر مطالب تكنولوژيك نوظهور، محرك نوآوري افراد در دستيابي به نيازهاي آنهاست.
  الزوير محصولات و خدمات خود را در قالب دو بخش «علم و تكنولوژي» و «علوم بهداشتي» عرضه مي كند. اين موسسه در عرصه علم و تكنولوژي از خدمات بيش از 10 ميليون پژوهشگر از 4500موسسه تحقيقاتي دولتي و دانشگاهي، آزمايشگاه هاي تحقيقاتي، كتابخانه ها، پژوهشگران، مولفان و ويراستارها در 180 كشور و در عرصه علوم بهداشتي از 20 ميليون متخصص بهداشت، دانشجو، پژوهشگران پزشكي، شركت هاي داروسازي، بيمارستان ها و موسسه هاي تحقيقاتي برخوردار است كه اسناد اين عده از همكاران در قالب 35 زبان زنده دنيا در اختيار الزوير قرار مي گيرد.
 •  

  مقالات elsevier

  elsevier

  سوالات متداول درباره مقاله چاپ کردن در ژورنال های عضو Elsevier

  1-آیا برای فرستادن نسخه اولیه به elsevier، باید متن با نرم افزار (latex یا نرم افزارهای دیگه) نوشته شده باشد؟

  2- هزینه ثبت نام و ارسال مقاله برای ژورنالهای elsevier یا springer چقدرمیباشد؟

  پاسخ :

  1. شما می تونید متن مقاله تو word یا لاتکس آماده کنید.
   2.هزینه ای  ندارد،درآمد این ژورنال ها از فروش مقاله به صورت تکی هارد کپی و فروش اکانت میباشد.

   سوال2:
   1. این اولین باره که می خواهم برای سایت elsevier مقاله بفرستم. لطفا اگه می تونین راهنماییم کنید.
    اول اینکه خیلی از ژورنال ها مثل IEEE برای مقاله تمپلت دارن و خیلی راحت می شود  مقاله رو طبق اون تنظیم کرد و می شود از نرم افزار ورد هم استفاده کرد اما آیا ژورنال های الزویر هم ورد تمپلت دارن یا حتما باید از نرم افزار latex استفاده کرد؟ با این نرم افزار آشنایی ندارم و تا حالا ازاین نرم افزارها  استفاده نکردم
    بعد اینکه چون من عضو الزویر نیستم نمی توانم مقاله بگیرم تا بتوانم براوردی از فاصله زمانی بین سابمیت و پذیرش مقاله داشته باشم. بنابراین از دوستانی که تجربه ارسال مقاله به یکی از ژورنال های signal processing ، computer speech and language ، digital signal processing دارن خواهش می کنم بگن که چه مدت طول کشیده تا مقالشون پذیرش بشود؟

    پاسخ :

    1. elsevier تمپلت خاصی ندارد، فوتش Times New Roman با سایز 10، double line باشد. مراجع هم برای ژورنال به این صورت میباشد که اسم نویسنده گان، عنوان مقاله، عنوان ژورنال، والیوم (نامبر) (سال انتشار) شماره صفحات. دقت کنید که از Vol.، No، و pp استفاده نکنید.
     در مورد فرآیند پابلیش اصلا نمیشه گفت. به ژورنال و نوع کار بستگی دارد. یکی از دوستان  من 7 ماهه در بهترین ژورنال مهندسی برقش پابلیش کرده اما من یکی از استادهای   توی ژورنال پائین تر 2 سال طول کشیده است. حتما به ژورنال نگاه کنید. در ضمن لازم نیست حتما فایل مقاله رو داشته باشید بالای چکیده مقاله می نویسد.
     http://www.sciencedirect.com/science…9689040800318X

     سوال3:

     1. اگر یک مقاله را به یک ژورنال elsevierفرستادیم و برای مسائلی جز ادیت و… ریجکت شد …..برای ژورنال دیگر باید فرمت مقاله تغییر پیدا کند ؟
      هر ژورنال فرمت خاص خودش رو داره ؟معمولا این فرمت ها شامل چه مواردی میشن و آیا این فرمت ها در متن مقاله هم تاثیر دارند ؟

      پاسخ:

      1. بله باید فرمت مقاله تون رو برا ژورنال elsevier تغییر بدین و این فرمت میتونه شامل فونت و نحوه رفرنس دهی، title ها یا مسائلی مربوط به cover letter و یا سایر موارد بشود. شما باید author instruction مربوط به ژورنال رو بخونید و طبق اون فرمت مقاله تون رو تغییر بدهید. این که تو متن مقاله تاثیر داشته باشد هم امکانش هست. مثلا بعضی ژورنالها یه تعداد محدود صفحه قبول میکنند که ممکنه مجبور به خلاصه یا حذف کردن بعضی قسمت ها بشوید و یا این که برخی ژورنال ها نتایج و بحث رو باهم یا جدا میخوان (البته اکثرا هر دو رو قبول می کنند).
       سوال 4:
       1. من دیشب داشتم مقاله واسه microelectrionic journal درElsevier میفرستادم اما هزار تا سوال داشتم که باعث شد submit نهائی رو نزنم سوالات بنده این است :
        1.مقاله رو تک ستونی بفرستم؟ اگه دو ستونی بفرستم چی می شه؟
        2. اسم نویسنده ها و مشخصاتشون رو باید در فایل جدا از فایل مقاله بگذارم؟
        3. footnote ها رو چکار باید چه کار کرد؟ در فایل جدا بگذارم؟ چگونه؟
        4. figure هام رو باید چکارشون کنم؟ اگه کیفیت عکس هام خوب نباشند چیکار میکنند؟ ریجکت؟
        5. توی مقاله جائی که میخوام عکس ها باشن بنویسم به طور مثال (Insert Fig.1. here) ???????????????
        6. توضیح پائین هر عکس رو کجابگذارم ؟؟؟؟
        7. فایل اصلی و کامل مقاله ام رو که مطابق مقاله های چاپ شده ی elsevier تنظیم شده و دو ستونیه رو هم upload کنم؟
        8. راستی راجع به مراجع هم این پیام ها رو به من داد که من حالا نمیدونم با “not checked” ها باید چه کنم؟ منظورشون چیست؟(فایلشو attach کردم, لطفا نگاه کنید)
        پاسخ:
        1. تک ستونی بفرستید. در Guide for Authors نوشته The text should be in single-column format. نمی دونم دو ستونی بفرستید چی اتفاقی می افتد.

         2. خیر  درهمان فایلی که متن مقاله هست، بعد از عنوان مقاله اسم و مشخصات نویسنده ها را بیارید.

         3. فوت نوت ها را در مقاله با Arabic numbers پشت سر هم شماره گذاری کنید ، اگر از word برای نوشتن مقاله استفاده کردید، در خود ورد یک امکان برای قرار دادن فوت نوت هست که از ان میتونید استفاده کنید. و یا جای فوت نوت ها را در متن مشخص کنید و فوت نوت ها را به صورت جداگانه در آخر مقاله بعد از رفرنس ها بیارید

         4. شکل ها را به صورت تک تک در فایل های جداگانه باید بفرستید، اسم شکل ها را مثلا Fig.1 قرار بدید.برای کیفیت و دیگر توضیحات هم اینجا و فایل pdf آن را حتماً مطالعه نمایید. عکس ها خوب نباشن، داورها ایراد میگیرند و باید رفع بشود.

         5. خیر .

         6. توضیح عکس ها نباید همراه عکس ها باشد و باید در فایل جداگانه باشه. توضیحات عکس ها میتواند در اخر مقاله پس از رفرنس ها بیاید. بعضی از سیستم ها جداگانه باید فرستاده شود من تو این ژورنال نفرستادم و بنابراین مطمئن نیستم. خودتون موقع فرستادن متوجه میشوید.

         7. خیر

         8.  بنده همچین پیامی نگرفتم. شما باید مراجع را طبق اینجا تنظیم کنید و در آخر متن مقاله بیارید.

         وقتی ثبت نام کردید، و مشخصات نویسنده ها را قرار دادید. تو یک صفحه تک تک فایل ها را آپلود می کنید. که خودتون انتخاب می کنید، مثلا ,Highlights ، Manuscript، Figures،Tables، اسم داورهای انتخابی و … .بعد یک Pdf از فایل هایی که فرستادید، درست میشه و بهتون ایمیل میاد که pdf را تایید کنید. Pdf هم شامل متن مقاله و بعد شکل های آپلود شده و بعد جداول هست. اگر تایید کردید فرستاده میشه، وگرنه فرستاده نمیشه، پس اگر مشکلی بود میتوانید از دوباره فایل ها را بفرستید.

          

         elsevier و ژورنال

         2elsevier