شماره تماس : ۸۸۷۰۰۲۱۵-۰۲۱|info@payasan.com

چرا کارآفرینان باید بیشتر مسافرت کنند؟

چرا کارآفرینان باید بیشتر مسافرت کنند ؟

کارآفرینان و طبیعت

کارآفرینان

مسافرت کردن علاوه بر جنبه‌ی سرگرمی و تفریح مزایای بسیار زیادی دارد، چشم‌اندازهای وسیع‌تری را به روی افراد باز کرده و می‌تواند میزان موفقیت کارآفرینان را افزایش دهد

شاید کمی عجیب به نظر برسد اما مسافرت کردن، هم به افراد تازه کار توصیه می‌شود و هم به کارآفرینانی که دارای تجربه‌ی کاری هستند. باورش شاید سخت باشد اما سفر کردن تا به حال به شکل‌گیری شرکت‌های بزرگی کمک کرده است. اگر داستان زندگی کارآفرینان موفق را مطالعه کرده باشید متوجه می‌شوید بسیاری از ایده‌های کاری بزرگ در زمان سفر کردن به ذهنشان خطور کرده است. سفر کردن نه تنها شخص را با تکنولوژی‌های مورد استفاده توسط سایر شرکت‌ها آشنا می‌کند بلکه به بهبود مدل کسب‌و‌کار و راضی نگه داشتن مشتری‌ها نیز کمک می‌کند.

سفر کردن علاوه بر جنبه‌ی تفریح باعث شکل‌گیری ویژگی‌های مهم شخصیتی در افراد می‌شود. مزایایی که سفر کردن روی شخصیت انسان‌ها می‌گذارد به بهبود مهارت‌های حل مسئله کمک خواهد کرد. در ادامه‌ی این مقاله‌ی پی اسانبه بررسی بیشتر مزایای سفر کردن روی کارآفرینان و تأثیری که روی کسب‌وکار آن‌ها می‌گذارد می‌پردازیم

 

۱- الهامات خلاقانه

سفر کردن به کشورهای بین‌المللی و مخصوصا زندگی کردن برای مدت کوتاه در یک محیط جدید، ایده‌های خلاقانه‌ای را برای حل مشکلات در ذهن کارآفرینان شکل خواهد داد. نگاه کردن به دنیا از طریق لنزهای جدید دیدگاه‌های تازه و بازتری به فرد می‌دهد و روی مهارت‌های کارآفرینی آن‌ها تأثیر می‌گذارد. مطالعات علمی نیز نشان داده‌اند که آشنایی با فرهنگ‌های جدید رابطه‌ی مستقیمی با افزایش میزان اعتمادبه‌نفس دارد.

۲- مطالعه‌ی مردم توسط

کارآفرینان ای که به کشورهای جدید و دور سفر می‌کنند باید با آداب و ‌رسوم، زبان و فرهنگ مردم آن آشنا شوند. به‌عنوان مثال برای ارتباط برقرار کردن با دیگران باید از زبان بدن و عبارت‌های مناسب استفاده کنند. مطالعه‌ی مردم جدید در یک محیط خارجی و سپری کردن زمان در چنین شرایطی باعث افزایش مهارت‌های جدید کسب‌وکار می‌شود.

۳- صبر و استقامت

زمانی که کارآفرینان به محیط جدید سفر می‌کند برای انجام دادن یکسری کارهای ساده باید زمان بیشتری صرف کند و این موضوع نیازمند صبر و استقامت بالا است. خارج شدن از منطقه‌ی راحتی، انسان را مجبور می‌کند که مهارت‌های جدید را در کم‌ترین زمان ممکن یاد بگیرد و استفاده کند. صبور بودن، سریع یاد گرفتن و استفاده کردن از مهارت‌های جدید از ویژگی‌های بارز کارآفرینان موفق است و سفر کردن کمک می‌کند که این مهارت‌ها در فرد تقویت شوند.

۴- انرژی گرفتن

کارآفرینان

گاهی اوقات گذشت زمان بهترین کاری است که برای حل برخی مشکلات می‌توان انجام داد. مسافرت کردن فردبهترین راه برای قطع ارتباط با دنیای فعلی و استراحت دادن به مغز است. دیدن و شنیدن مناظر و صداهای جدید باعث ساخته شدن سیناپس‌ها (راهی برای انتقال سلول‌های عصبی به نورون‌ها) شده و درنتیجه میزان خلاقیت افزایش پیدا می‌کند.

کارآفرینان و استارتاپ

کارآفرینان2

۵- باز شدن فکر

سفر کردن، پیش‌فرض‌های مغز را تغییر می‌دهد و کارآفرینان را از محدودیت‌های فرهنگی و نژادی که عمری به آن‌ها پایبند بوده است رها می‌کند. سفر کردن دید ما را نسبت به انسان‌ها عوض می‌کند و باعث می شود دید بهتری نسبت به خطاهای تفکرات کلیشه‌ای خود داشته باشیم. این موضوع شاید ساده به نظر برسد اما ارتباط قوی با میزان خلاقیت کارآفرینان را دارد. نتیجه‌ی یک تحقیق دانشگاهی نشان داده است افرادی که معتقدند انسان‌ها بر اساس گروه‌های نژادی دارای ویژگی‌های خاص هستند، در تست‌های خلاقیت عملکرد بدتری نسبت به افرادی دارند که معتقدند فرهنگ و نژاد نقشی در این موضوع ندارند.

سفر کردن نه تنها لذت‌بخش و هیجان‌انگیز است بلکه جنبه‌های آموزشی آن به‌اندازه‌ای زیاد است که می‌تواند حتی روی موفقیت کسب‌وکار کارآفرینان تأثیر  بگذارد. پس تا جای ممکن سفر کنید و اگر می‌توانید تحصیلات خود را در محیط جدیدی ادامه دهید. سفر کردن در دراز مدت مهارت‌های مرتبط با کسب‌وکار را بهبود می‌دهد و حتی ممکن است الهام‌بخش ایده‌های جدید و بزرگ یک کارآفرین باشد.

لینک های مرتبط :

سفارت ایتالیا و اخذ ویزای این کشور

تحصیل رایگان یا ارزان در کدام کشور ها امکان پذیر است؟

ویزای شینگن چیست؟

ثبت ديدگاه

Go to Top