نیروی اقدام مالی (FATF)

نیروی اقدام مالی یک سازمان دولتی است که سیاست‌ها و استانداردهای مبارزه با جرائم مالی را طراحی و ترویج می‌کند. توصیه‌هایی که توسط نیروی کار مالی (FATF) ایجاد شد، پولشویی، تامین مالی تروریسم و دیگر تهدیدهای سیستم مالی جهانی را هدف قرار دادند.

FATF در سال ۱۹۸۹ به دستور جی ۷ تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در پاریس است. ​

 

در هم شکستن “نیروی اقدام مالی” (FATF) ​

افزایش اقتصاد جهانی و تجارت بین‌المللی باعث افزایش جرائم مالی مانند پولشویی شده‌است. نیروی اقدام مالی توصیه‌هایی برای مبارزه با جرائم مالی می‌کند، سیاست‌ها و رویه‌های اعضا را بررسی می‌کند و به دنبال افزایش پذیرش مقررات ضد پولشویی در سراسر جهان است.

از آنجایی که شست و شو دهندگان و دیگران روش‌های خود را برای جلوگیری از نگرانی تغییر می‌دهند، نیروی اقدام مالی باید توصیه‌های خود را هر چند سال به روز کند. ​

در سال ۲۰۰۱ فهرستی از توصیه‌هایی برای مبارزه با تامین مالی تروریسم افزوده شد و در آخرین به روز رسانی که در سال ۲۰۱۲ منتشر شد، توصیه‌هایی برای هدف قرار دادن تهدیدهای تازه، از جمله تامین مالی گسترش سلاح‌های کشتار جمعی، گسترش یافت.

همچنین توصیه‌هایی نیز برای شفاف‌سازی و فساد اضافه شده‌است. ​

 

وب مانی یک پلت فرم پرداخت برای فعالیتهای مشاغل آنلاین است. افتتاخ حساب و دریافت وجه در این سایت رایگان است. اما ارسال پول برای فرستنده کارمزد ۰.۸ درصدی دارد. برای سفارش اینجا کلیک کنید.

 

نیروی اقدام مالی

 

اعضای نیروی اقدام مالی ​

تا سال ۲۰۱۸، ۳۷ عضو نیروی اقدام مالی از جمله کمیسیون اروپا و شورای هم‌کاری خلیج‌فارس وجود داشتند.

برای تبدیل شدن به یک عضو، باید یک کشور به لحاظ استراتژیک (جمعیت بزرگ، تولید ناخالص داخلی بزرگ، بانک داری توسعه‌یافته و بخش بیمه و غیره) در نظر گرفته شود، باید به استانداردهای بین‌المللی پذیرفته‌شده پای  بند باشد و یکی از شرکت کنندگان در سایر سازمان‌های بین‌المللی مهم باشد.

زمانی که یک عضو، یک کشور یا سازمان باید از آخرین توصیه‌های نیروی اقدام مالی حمایت کند، متعهد به ارزیابی سایر اعضا می‌شود و با FATF در توسعه توصیه‌های آتی کار می‌کند. ​

تعداد زیادی از سازمان‌های بین‌المللی به عنوان ناظران در نیروی اقدام مالی شرکت می‌کنند که هر کدام از آن‌ها در فعالیت‌های مبارزه با پولشویی مشارکت دارند. این سازمان‌ها شامل اینترپل، صندوق بین‌المللی پول (IMF)، سازمان هم‌کاری اقتصادی و توسعه (OECD) و بانک جهانی می‌شوند. ​

 

ریسک رقابت آزاد با ۱۰۰۰۰۰ دلار در نقد مجازی ​

با استفاده از شبیه ساز سهام آزاد ما، مهارت های تجاری خود را به آزمون تسری دهید. با هزاران معامله گر رقابت کنید و رو به جلو حرکت کنید. پیش از شروع به ریسک پول خود، معاملات را در محیط مجازی قرار دهید. استراتژی های تجاری را تمرین کنید به طوری که آماده ورود به بازار واقعی شوید.