[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text”]

گوگل ادوردز

 

در کتاب راهنمای نهایی Google AdWords، کارشناسان تبلیغات آنلاین و گوگل ادوردز،‌ پری مارشال، مایک رودز و برایان تاد اطلاعاتی در اختیار شما قرار می دهند که به شما کمک خواهد کرد که  کلیک بیشتر با پول کمتر کسب کنید،  بازدید کنندگان بیشتر به خریداران تبدیل شوند و کسب و کار آنلاین خشما بیشتر از همیشه موثرتر شود. در این گزیده ویرایش شده، نویسندگان در ۹ گام سریع به شما می آموزند که اولین کمپین AdWords گوگل را راه اندازی کنید. برای راهنمایی بیشتر در مورد گوگل ادوردز  می‌توانید با همکاران ما تماس بگیرید. 

 

برای شروع کمپین تبلیغاتی خود، به https://adwords.google.com بروید، گزینه  “Get started now” را فشار دهید، و  برای یک حساب AdWords ثبت نام کنید. هنگامی که شما به سیستم وارد شدید، روی دکمه “Create your first campaign” کلیک کنید.

 

۱- نوع کمپین تبلیغاتی ادودرز و نام آن را انتخاب کنید.

اول، نوع، کمپین تبلیغاتی را انتخاب کنید، ( در حال حاضر ما به شدت توصیه می کنیم که تنها گزینه “Search Network only” را انتخاب کنید.  و سپس به  کمپین تبلیغاتی خود یک نام بدهید. همچنین تیک  کنار گزینه “Include search partners” را در حال حاضر حذف کنید (شما همیشه می توانید بعدا تغییر دهید).

ساخت کمپین تبلیغات آنلاین گوگل ادوردز

ساخت کمپین تبلیغات آنلاین گوگل ادوردز

 

۲- موقعیت جغرافیایی که در آن شما می خواهم تبلیغاتان نشان داده شود  را انتخاب کنید.

تصمیم گیری گنید که منطقه جغرافیایی که شما می خواهید هدف قرار دهید چقدر بزرگ یا کوچک باشد. شما می توانید کل کشور را انتخاب کنید، مناطق از کشورها، دولت و یا استان، شهرستانها و حتی مجلس شورای اسلامی! شما همچنین می توانید مناطق جغرافیایی سفارشی تعیین شده، مانند مختصات طول و عرض جغرافیایی و یا شعاع مجموعه ای از تعداد مایل یا کیلومتر در اطراف یک آدرس خاص را انتخاب نمایید. گزینه  “Let me choose …” را کلیک کنید و سپس منطقه مناسب برای شما جستجو کنید. در واقع اگر می خواهید مناطق ایران را انتخاب کنید از متاسفانه به دلیل تحریم‌های گوگل ادوردز، نام کشور گوگل در لیست نشان داده نمی‌شود. بنابراین برای ایران تنها می بایستی از روش دوم استفاده کنید.

مشخص کردن منطقه مورد نظر برای Google adwords

مشخص کردن منطقه ایران در گوگل ادوردز

مشخص کردن منطقه ایران در گوگل ادوردز

۳- “استراتژی پیشنهاد قیمت،” (bid strategy) خود را انتخاب کنید و بودجه روزانه خود را وارد کنید

پیش فرض “استراتژی پیشنهاد” را به “I’ll manually set my bids for clicks” (تنظیم دستی) تغییر دهید.  این به شما کنترل بیشتر می‌دهد  و به شما کمک می‌کند که  AdWords در سطح بالاتری درک کنید. شما همیشه می توانید بعدا به یکی از گزینه های خودکار تغییر دهید.

بودجه روزانه، حداکثر مقداری است که گوگل ادوردز اجازه دارد در روز شما را شارژ کند. به احتمال زیاد شما به حداکثر مقدار روزانه می‌رسید. گوگل گزینه پرداخت مختلفی ارائه می‌دهد : “شما می توانید پرداخت قبل از اینکه تبلیغات نشان‌ داده‌شود (پرداخت دستی)  و یا پرداخت هزینه بعد از اینکه  تبلیغات نشان داده شود را انتخاب کنید.  کسانی که پرداخت های انجام شده به صورت خودکار (پرداخت به صورت خودکار) می بایست از کردیت کارت استفاده کنند.  برخی از کسب و کارها نیز واجد شرایط برای خط اعتباری گوگل ادوردز (صورتحساب ماهیانه) هستند.

قیمت گذاری در google adwords

قیمت گذاری در google adwords

بودجه روزانه را طوری انتخاب کنید که اگر شما اشتباه فاحشی کردید، حساب خود را خالی نکنید. شما همیشه می توانید در آنیده آنرا افزایش دهید، اما این مهم است که یک کمربند ایمنی داشته باشید.

 

۴- بخش “Ad Extensions”  را در حال حاضر نادیده بگیرید.

این بخش مهمی از هر کمپین است، اما در حال حاضر آن را راها کنید و سپس زمانی که همه ۹ مرحله به پایان رسید آن را اضافه کنید.

“ذخیره و ادامه” را کلیک کنید

 

۵- اولین گروه آگهی خود را بسازید، و اولین آگهی خود را بنویسید.

کاربران زمانی که تیتر، شامل کلمه کلیدی که آنها در حال جستجو آن هستند، بیشتر بر روی آن تبلیغات کلیک می کنند. بنابراین کلمات کلیدی خود را هرچه می توانید در تیتر استفاده کنید.  شما در اینجا به 25 کاراکتر محدود د هستید، بنابراین برای برخی از واژه های جستجو، به استفاده از اختصارات و یا مترادف‌های کوتاه تر نیاز دارید.

خطوط دوم و سوم هر کدام 35 کاراکتر در متن اجازه می دهند. در بسیاری از بازارها، شما موفق تر خواهید بود  اگر مزیتی در خط دوم بنویسید، که در ادامه در خط سوم یک ویژگی و یا پیشنهاد تکمیل می‌شود. بعدها، شما می توانید ترتیب مناسبتر را امتحان کنید.

اگرچه  گوگل مکانی (فیلدی) برای تعیین URL (آدرس وب در ad) نمایش داده شده زیر تبلیغ اصلی قرار داده است،‌ زمان  نمایش آگهی در صفحه نتایج جستجو، آدرس آن را در واقع درست در زیر تیتر نشان داده می‌شود. URL نمایش داده شده، حتما بایستی با همان عنوان دامنه سایت شما باشد، هر چند خود URL لزوما نباید به صفحه فرود خاص است که شما می‌خواهید کابران را به آن هدایت کنید، باشد.

آخرین خط  مقصد واقعی  URL شما یا صفحه فرود خاص که شما انتخاب کرده‌اید، است. شما همچنین می توانید یک لینک ردیابی اینجا استفاده کنید.

آگهی گوگل ادوردز در صفحه گوگل

آگهی گوگل ادوردز در صفحه گوگل

نسخه کوتاه از قالب آگهی شما در گوگل ادوردز به شرح زیر است:

عنوان: تا 25 کاراکتر از متن

خط 2: تا 35 کاراکتر

خط 3: تا 35 کاراکتر

خط 4: URL انتخابی شما

 

۶- مشخص کردن کلمات کلیدی مورد نظر شما را در کادر کلمات کلیدی در حساب کاربری شما.

فقط با یک مجموعه شروع کنید، و علامت بعلاوه (+)، براکت ([])، و نقل قول ( “”) را اضافه کنید تا ببینید که دقیقا چه تعدادی جستجو از هر نوع شما کسب خواهید کرد. هنگامی که شما تازه شروع کرده‌اید، ایده خوبی نیست که صدها یا هزاران کلمات کلیدی وارد کنید.  با یک تعداد انگشت شماری از مهمترین آنها شروع به کار کنید.

کلمات جستجو در Google Adwords

کلمات جستجو در Google Adwords

 

۷- مشخص کردن حداکثر هزینه به ازای هر کلیک

حداکثر قیمت به ازای هر کلیک برای خود تنظیم کنید (که به آن “default bid” گفته می‌شود). اما به خاطر داشته باشید که،‌ هر کلمه کلیدی از لحاظ نظری بازار مختلفی دارد، که بدان معنی است که هر یک از کلمات کلیدی مهم شما  به یک پیشنهاد قیمت خاص نیاز دارند. گوگل بعدا به شما اجازه تنظیم قیمت منحصر به فرد برای هر کلمه کلیدی را می دهد.

اگر شما فقط استطاعت 50 $ در هر روز دارید به جای مثلا $ 170، بهتر است بر روی کلمات کلیدی کم هزینه سرمایه گذاری کنید به طوری که آگهی شما توسط تعداد زیادی از کاربران دیده شود. با توجه به محدودیت های هر بودجه، اگر شما به سمت کلمات کلیدی با قیمت بالا بروید، شما بودجه خود را به سرعت مصرف می‌کنید و تبلیغات شماتنها دربخشی از روز و نه در 24 ساعت کامل دیده می شود.

قیمت گذاری در google adwords

قیمت گذاری در google adwords

۸-باز بینی همه چیز

آگهی و کلمات کلیدی خود را دو بار بررسی کنید تا مطمئن شوید که آنها بهترین بازی ممکن هستند. هزینه-بر-کلیک را بررسی کنید تا مطمئن شوید که شما در موقعیتی در رتبه بندی گوگل هستید که می خواهید. بودجه روزانه خود را دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید که شما ناآگاهانه حساب بانکی خود را تخلیه نکنید.

 

۹- اطلاعات صدور صورت حساب خود را وارد کنید.

تبلیغات شما زمانی شروع به نمایش دادن می‌شود که شما اطلاعات پرداخت خود را تأیید کنید. تبریک می‌گوییم شما تنظیمات کمپین شما تمام شد.

همچنین لازم به دکر است ساخت کمپین‌های گوگل ادوردز و نیز مشاوره برای بهینه ساری آن به صورت رایگان برای مشتریان عزیز پی آسان انجام می‌شود. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه خدمات google adwords  مراجعه فرمایید.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row admin_label=”Row” make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” width_unit=”on” use_custom_gutter=”off” padding_mobile=”off” allow_player_pause=”off” parallax=”off” parallax_method=”off” make_equal=”off” parallax_1=”off” parallax_method_1=”off” column_padding_mobile=”off” custom_padding=”25px|||”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_image admin_label=”Image” src=”https://www.payasan.com/wp-content/uploads/2017/07/telegram-end-of-posts-1.png” alt=”تلگرام پی آسان ” show_in_lightbox=”off” url=”https://t.me/payasan” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”off” sticky=”off” align=”center” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_image][et_pb_post_nav admin_label=”Post Navigation” in_same_term=”on” hide_prev=”off” hide_next=”off” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” title_font_size=”20px”] [/et_pb_post_nav][et_pb_signup admin_label=”Email Optin” provider=”mailchimp” mailchimp_list=”fe56e4489d” aweber_list=”none” title=”از آخرین مقالات با خبر شوید، جایزه بگیرید. ” button_text=”عضویت در خبر نامه ” use_background_color=”on” background_color=”#0e93d6″ background_layout=”dark” text_orientation=”center” use_focus_border_color=”off” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ header_line_height=”1.6em” body_line_height=”1.5em”]

 

[/et_pb_signup][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]