در این پست ، با سه نویسنده ی مشهور دنیای ادبیات و تلویزیون گفت و گوی کوتاهی داشته ایم و درباره سفرهایشان و تجربه ای که از طریق سفر با Airbnb داشته اند پرسیدیم. با ما در ادامه همراه باشید.

اگر درباره سفر با Airbnb چیزی نمی دانید :  Airbnb یک شرکت خصوصی است که مقر آن در سانفرانسیسکو است، این شرکت در آگوست سال ۲۰۰۸ تأسیس شده است،  این شرکت از طریق سایت حود، به صاحبان خانه‌ها و آپارتمان‌های خالی با دارای یک اتاف اضافی امکان می‌دهد که آپارتمان‌های خود را به میهمان‌ها  و مسافرانن برای چند روز اجاره دهند اجاره بدهند.  مکان‌های موجود در این سایت شامل اتاق‌ها، آپارتمان‌ها، قلعه‌ها، قایق‌ها، خانه‌های درختی و حتی کلبه‌های ایسکیمویی و جزیره‌های خصوصی است.

سایت Airbnb ، امکان یافتن و رزرو نمودن مکانی برای خواب در بیش از سیو چهار هزار شهار از یکصد و نود کشور جهان را فراهم کرده است. در این سایت که در سال ۲۰۰۸ میلادی تاسیس شده و قریب به بیست میلیون میهمان را تابحال جایابی نموده است، می توانید در هنگام سفر با هزینه ای مناسبف محلی برای خواب بیابید. همچنین این امکان را خواهید داشت تا خوابگاه یا  اتاق خودرا نیز برای چند روز در ماه و در ایام سفر، به اجاره بگذارید.

Issa Rae

سفر با Airbnb

Issa Rae

Issa Rae ، تهیه کننده اجرایی ، بازیگر و نویسنده سریال Insecure شبکه HBO  و نویسنده کتاب Misadventures of Awkward Black Girl ، که در لس آنجلس زندگی می کند .

کدوم یکی از سفرهاتون زندگیتون رو تغییر داده  ؟

رفتن به جایی که پدرم متولد شده بود. به داکار در سنگال . وقتی کالج می رفتم ، دیدم نسبت به اصل  و نسبم تغییر کرد . هیچ چیزی مثل پیدا کردن ریشه های خودتون و صحبت کردن با زبانی غیر از زبان معمول و روزانه در طول کل تابستان نیست.  وقتی اونجا رفتم از الانم جوان تر بودم و همه جا یه حس جادویی برام داشت ، مخصوصا به خاطر اینکه اون موقع 20 سالم بود .

بهترین غذایی که در طول سفرهاتون خوردید ؟

وای خدای من ، ماهی خیابونی در Phuket تایلند . آدم رو تسلیم خودش میکنه !

دوست دارید چه کسی رو به سفر کوتاه بعدیتون دعوت کنید؟

Abbi و Ilana که در سریال Broad City بازی می کنند. اجازه هست اونا رو یه نفر حساب کنم ؟

بهترین تجربه شما از طریق سفر با Airbnb ؟

آخر هفته جشن سال نو . من یه خونه تو Malibu اجاره کرده بودم تا اولین اپیزود فصل دو سریال Insecure رو تموم کنم. صاحب خونه سریال رو دیده بود و آدم فوق العاده ای بود! – برام کوکی درست کرده بود . یه سرخوشی کامل بود . و نوشتن اون قسمت رو تموم کردم آخرش.

در سفر به کجا احساس کردید محلی همونجا هستید (نه مهمان و مسافر) ؟

لندن . اونجا فقط راه می رفتم ، کار میکردم و مینوشتم . همونکاری که اینجا تو لس آنجلس میکنم .

اولین گزینه لیست « جاهایی که باید برم  » شما ، چیه ؟

غنا . من تنها جایی که تو آفریقا بودم کشور پدری خودم بوده نه جای دیگه . میخوام این واقعیت رو تغییرش بدم و غنا رو هم دیده باشم .

 

Adam Grant

سفر با AirbnbAdam Grant

 

Adam Grant، استاد دانشگاه پنسیلوانیا و نویسنده ی کتاب های Option B: Facing Adversity ( به طور مشترک با Sheryl Sandberg ) ، Resilience و Finding Joy .

کدوم یکی از سفرهاتون زندگیتون رو تغییر داده  ؟

وقتی در کالج بودم ، با یک اتوبوس از بوستون به مکزیکو سفر کردم و با مسافران مختلف کتاب رد و بدل کردیم . نویسنده های مورد علاقه ما باعث به وجود آمدن یک ارتباط لحظه ای بین ما شدند . من به این نتیجه رسیدم که کتاب ها باید بخش بزرگی از زندگیم باشند . نه قفط خوندنشون ، بلکه نوشتنشون .

کدوم کتاب واقعا باعث تحول شما شده ؟

بازی اندر ( Ender’s Game / در بازار ایران ترجمه شده است ) ، اینطور بود . اون موقع واقعا احساس میکردم که تو یک جنگ مدرسه ای هستم !

اولین گزینه لیست « جاهایی که باید برم  » شما ، چیه ؟

ایسلند . به خاطر طبیعت زیباش و فرهنگش . ضرب المثل مورد علاقه ی ایسلندی من اینه : « بی کتاب بودن بهتر از بی کفش بودنه »

دوست دارید چه کسی رو به سفر کوتاه بعدیتون دعوت کنید؟

 جی کی رولینگ  ، همینطور که داستان های فانتزی از جادوگرا میگه ، از مردهای ضد زن کتک میخوره.

 

Ariel Levy

سفر با Airbnb

Ariel Levy

Ariel Levy، نویسنده ی مقیم نیویورک و مولف کتاب The Rules Do Not Apply (Random House) و نویسنده ی آزاد در نیویورکر.

کدوم یکی از سفرهاتون زندگیتون رو تغییر داده  ؟

اولین باری که آفریقای جنوبی رفتم ، به خاطر ماموریت بود . درباره کشوری گزارش مینوشتم که هیچکس رو اونجا نمیشناختم . خیلی میترسیدم که خرابش کنم . ولی وقتی به اونجا رفتم ، فهمیدم که اون سفر شروع زندگی بالغانه ام به عنوان یه نویسنده است .

بهترین غذایی که در طول سفرهاتون خوردید ؟

پیتزاهای Dar Poeta در رُم.

دوست دارید چه کسی رو به سفر کوتاه بعدیتون دعوت کنید؟

من میخوام میشل اوباما را به یک Spa ( آب گرم ، نام اسپا از شهری به همین نام در بلژیک گرفته شده[۱] و به محلی گفته می‌شود که از آب معدنی یا آب دریا برای استحمام درمانی استفاده می‌شود و معمولاً دارای خدماتی همچون ماساژ برای مراقبت از پوست و بدن است. ) ببرم.

بهترین تجربه شما از طریق سفر با  Airbnb ؟

من از Airbnb برای اجاره یه خونه تو جزیره شِلتر استفاده کردم . میزبان های من تابستون گذشته یه فنر برای در یخچالم پیدا کردن که چند سال بود دیوونه ام کرده بود! عاشق اون دخترام.

در سفر به کجا احساس کردید محلی همونجا هستید (نه مهمان و مسافر) ؟

من زمان قابل توجهی تو آفریقای جنوبی و تو شهری به اسم McGregor گذروندم . به شدت زیبا بود . اطرافش با کوه پوشیده شده بود و پر از خونه های کلاسیک Cape Dutch با سقف های کاهی بود . آخرین باری که برای یه گیاده روی اونجا رفتم ، فمیدم قبلا تو تک تک خیابون ها بودم .

اولین گزینه لیست « جاهایی که باید برم  » شما ، چیه ؟

دوست دارم پارک ملی Denali رو در آلاسکا ببینم .

اخیرا چه کتاب هایی رو هنگام مسافرت کردن خوندید ؟

من کتاب Anything Is Possible نوشته ی Elizabeth Strout رو از اول تا آخر ، طی آخرین پروازم خوندم . کتاب رو روی صندلی گذاشتم و رفتم تا نفر بعد از من هم کتاب رو بخونه . چون Elizabeth Strout از اون نویسنده ها است که میخوای با همه فسمتش کنی .

پیوندهای مرتبط :