بسیاری از فارغ التحصیلان رشته داروسازی در داخل کشور، به دنبال ادامه تحصیل و یا اشتغال و گرفتن پروانه کسب و کار رشته داروسازی در خارج از کشور هستند . کشورهای اروپایی ، آمریکا و کانادا معمولا از اهداف اصلی فارغ التحصیلان داروسازی است . در ادامه به معرفی درگاه داروسازان کانادا Pharmacist’s Gateway Canada می پردازیم، که راهکارهای جدیدی برای کسب پروانه کار داروسازی در کانادا در اختیار متقاضیان قرار داده است .

درگاه داروسازان کانادا Pharmacist’s Gateway Canada ، اطلاعات پروانه کار ، ابزارهای خودآزمایی و گنجینه ای از اسناد گردآوری شده را برای فارغ التحصیلان داروسازی بین الملل فراهم میکند .

اگر شما یکی از فارغ التحصیلان رشته داروسازی بین الملل هستید، می توانید در کانادا کار کنید ؛ درگاه داروسازان کانادا به شما فارغ التحصیلان رشته داروسازی در شفاف سازی فرایند دریافت پروانه کار در کانادا کمک می کند . این درگاه شما را با تمام مراحل فرایند دریافت پروانه کار آشنا کرده و به شما نشان می دهد که قبل از رسیدن به کانادا چه ملزومات ضروری مورد نیاز شماست .

در اینجا نکاتی را آماده کرده ایم که در نظر گرفتن آن می تواند به شما در امر کسب پروانه داروسازی در کانادا کمک کند :

  • دانستن درباره فنون و تمرین های داروسازی و ملزومات مورد نیاز برای پروانه کار
  • تخمین آمادگی شما برای شروع فرایند درخواست کار و میزان آمادگی شما در زمینه داروسازی
  • شناسایی نقاط ضعف شما در زمینه مهارت های دارسازی که احتیاج به بهبود دارد

 

قبل از تاسیس درگاه داروسازان کانادا فارغ اتحصیلان داروسازی مجبور بودند مدارک یکسانی را برای سازمان متعددی ارسال و ارائه کنند . مدارکی که شامل اطلاعات هویتی و شخصی، کپی مدرک داروسازی، کپی اسناد دانشگاهی، مدرک آزمون تخصصی زبان ، نامه های مرجع و اسناد متعدد دیگری بود .

اما در درگاه داروسازان کانادا اطلاعات و مدارک شما همه به طور یکجا تنها یکبار دریافت می شود و تمام داده ها در یک دیتاسنتر مرکزی ذخیره می شوند . این اطلاعات محافظت شده و امن نگه داری می شوند . این اطلاعات تنها در دسترس شما و نهادهای معدودی است از جمله : نهاد تنظیم مقررات داروسازی Pharmacy Regulatory Authorities (PRAs) ، بورد داروسازان متخصص و با سابقه Pharmacy Examining Board of Canada (PEBC) و مدیران NAPRA (National Association of Pharmacy Regulatory Authorities) که یک نهاد نظارتی و مقرراتی در زمینه داروسازی است .

برگه اطلاعات و جزئیات درگاه داروسازان کانادا را می توانید از این لینک در قالب یک فایل پی دی اف مشاهده و دریافت کنید .

لینک های مرتبط با این موضوع :