شرح قانون جدید شهروندی کانادا

چندی پیش، وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا هزینه‌های دریافت تابعیت این کشور برای افراد زیر ۱۸ سال را کاهش داد که خبر خوبی است برای کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سالی که موفق به دریافت شهروندی کانادا شده‌اند. به‌طوری‌که از روز بیستم فوریه سال جاری (2018) این افراد برخلاف دوره قبل که می‌بایست 530 دلار پرداخت می‌کردند، ازاین‌پس فقط 100 دلار کانادا جهت روند شهروندی این کشور پرداخت می‌کنند.

این قانون یکی از بخش‌های مهم لایحه C6 است که در پی قانون جدید شهروندی کانادا به تصویب رسید و دریافت شهروندی این کشور را در بسیاری از موارد راحت‌تر کرده است. بنابراین قانون حتی کسانی که زیر 18 هستند و از تاریخ 19 ژوئن سال 2017 تا زمان تصویب و اجرای این قانون مبلغ 530 دلار را جهت دریافت شهروندی کانادا پرداخته‌اند، وزارت مهاجرت و شهروندی این کشور مبلغ 430 دلار را به آن‌ها برمی‌گرداند.

این قانون کمک بزرگی هم به آن دسته از افراد زیر 18 سال هست که والدین آن‌ها جهت دریافت ویزای کانادا و دریافت اقامت این کشور اقدام کرده‌اند ولی پرونده آن‌ها رد شده است. این افراد می‌توانند ازاین‌پس به‌طور جداگانه پرونده مهاجرت کانادا تشکیل داده و خود مستقلاً اقدام کنند.