[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”right” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

تجربیات استارتاپی تیم پی‌آسان

شاید شما هم کسب کاری دارید یا در فکر راه اندازی کسب کاری هستید و به داده و آمارهای عددی استارتاپی برای مقایسه فعالیت‌های جاری و تبلیغاتی خود هستید. متاسفانه به دلیل رقابت بین شرکت‌ها و استارتاپ‌ها، مدیران تمایلی به اشتراک گذاری این اطلاعات ندارند و بنابراین استارتهای بعدی تیز باید با سعی و خطا بهترین مسیر رشد را پیدا می‌کنند.

بعد از همفکری با دوستان در تیم پی آسان تصمیم گرفتیم که ما سنت شکنی کنیم و  تجربیاتمان، هزینه‌های مارکتینگ و بازخورد آنها را با شما به اشتراک بگذاریم. بنابراین در این سری از مقالات می توانید از هزینه‌های واقعی و بازخود آنها از زبان مدیرعامل پی‌آسان بهره‌مند شود. اگر شما هم تجربه‌ای دارید یا می توانید تیم پی‌آسان را راهتمایی کنید، خوشحال می‌شویم با ما درمیان بگذارید.

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”1_4″][et_pb_blurb admin_label=”Blurb” url_new_window=”off” use_icon=”on” font_icon=”%%155%%” icon_color=”#1b1162″ use_circle=”off” circle_color=”#1b1162″ use_circle_border=”off” circle_border_color=”#1b1162″ icon_placement=”top” animation=”top” background_layout=”light” text_orientation=”right” use_icon_font_size=”off” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_blurb][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_4″][et_pb_blurb admin_label=”Blurb” url_new_window=”off” use_icon=”on” font_icon=”%%158%%” icon_color=”#1b1162″ use_circle=”off” circle_color=”#1b1162″ use_circle_border=”off” circle_border_color=”#1b1162″ icon_placement=”top” animation=”top” background_layout=”light” text_orientation=”right” use_icon_font_size=”off” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_blurb][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_4″][et_pb_blurb admin_label=”Blurb” url_new_window=”off” use_icon=”on” font_icon=”%%147%%” icon_color=”#1b1162″ use_circle=”off” circle_color=”#1b1162″ use_circle_border=”off” circle_border_color=”#1b1162″ icon_placement=”top” animation=”top” background_layout=”light” text_orientation=”right” use_icon_font_size=”off” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_blurb][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_4″][et_pb_blurb admin_label=”Blurb” url_new_window=”off” use_icon=”on” font_icon=”%%113%%” icon_color=”#1b1162″ use_circle=”off” circle_color=”#1b1162″ use_circle_border=”off” circle_border_color=”#1b1162″ icon_placement=”top” animation=”top” background_layout=”light” text_orientation=”right” use_icon_font_size=”off” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_blurb][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”right” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

شروع کار با اینستاگرام

همانند تمام استارتاپ‌های دیگر در ایران، اولین حرکت مارکتینگ پی‌آسان، فعالیت در اینستاگرام بود. حتی قبل از اینکه سایت پی آسان افتتاح شود، پستهای روزانه و فالوو کردن دستی انجام می دادیم که همان طور که انتظار دارید نتیجه قابل ملاحظه‌ای نداشت. از تجربه‌های قبلی می دانستیم که تبلیغات در پیج های دیگران خیلی به صرفه نیست.

در این حین از طریق مدیر استارتاپ نوردیکس با ربات اینستاگرس آشنا شدیم (راهنمای اینستاگراس را در این پست ملاحظه کنید.) هزینه این ربات ۱۰ دلار است و بازخورد آن عالی بود. در واقغ در ماه اول ۱۵۰۰ فالوور فعال به صفحه پی‌اسان در اینستاگرام اضافه شد که مشارکت آنها بسیار عالی بود. البته این فالورها خیلی منجر به سفارش در سایت ما نمی شد.

همزمان با اینکه ربات مشغول به کار بود ما به فکر استفاده از اپلیکیشن فالوور گیر افتادیم. در این اپلیکیشن در ازای پرداخت ۲۰۰ هرار تومان ۵۰۰۰ فالور واقعی به صفحه ما اضافه شد (این اپلیکیشن سرویس Fallow for Fallow ارائه می دهد.)  اگرچه این فالوورها واقعی هستند اما ابدا بازخورد خوبی از آنها گرفته نمی شود. در واقع این فالوورهای به ندرت با پیج شما تعامل دارند و تعداد لایک و کامنت آنها بسیار کم است. به همین خاطر پست‌های شما به دلیل اینکه نسبت به تعداد فالوورهایتان بازخورد بسیار کمی دارد، الگوریتم یادگیری اینستاگرام، پستهای شما را جذاب به حساب نمی آورد.

تبلیغ استارتاپ پی‌آسان در اینستاگرام

تبلیغ در اینستاگرام

متاسفانه بعد از ۲ ماه سرویس اینتاگرس توسط اینستاگرام به طور کامل قطع شد. سایتهای بسیار زیادی جایگزین اینستاگرس هستند که هزینه اشتراک ماهانه آنها خدود ۱۳ دلار است که در صحفه‌ ربات‌های اینستاگرام می‌توانید آنها را ملاحظه فرمایید. اما ما تصمیم گرفتیم که از اسکریپت ‌Python موجود در اینترنت به طور رایگان استفاده کنیم. این برنامه به خوبی اینستاگرس تیست اما درکل خواسته ما را برآورده می‌کند.

در پست‌های بعدی ادامه تجربیاتمان استارتاپی مان در مورد گوگل ادوردز را با شما در میان می گذاریم. اگر شما تجربه‌ای جالبی دارید که تمایل با ما درمیان بگذارید خوشحال می‌شویم که با ما در این پست با ما در میان بگذارید.

 

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row admin_label=”Row” global_module=”10060″ make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” width_unit=”on” use_custom_gutter=”off” padding_mobile=”off” allow_player_pause=”off” parallax=”off” parallax_method=”off” make_equal=”off” parallax_1=”off” parallax_method_1=”off” column_padding_mobile=”off” custom_padding=”25px|||”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_image global_parent=”10060″ admin_label=”Image” src=”https://www.payasan.com/wp-content/uploads/2017/07/telegram-end-of-posts-1.png” alt=”تلگرام پی آسان ” show_in_lightbox=”off” url=”https://t.me/payasan” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”off” sticky=”off” align=”center” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_image][et_pb_post_nav global_parent=”10060″ admin_label=”Post Navigation” in_same_term=”on” hide_prev=”off” hide_next=”off” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” title_font_size=”20px”] [/et_pb_post_nav][et_pb_signup global_parent=”10060″ admin_label=”Email Optin” provider=”mailchimp” mailchimp_list=”fe56e4489d” aweber_list=”none” title=”از آخرین مقالات با خبر شوید، جایزه بگیرید. ” button_text=”عضویت در خبر نامه ” use_background_color=”on” background_color=”#0e93d6″ background_layout=”dark” text_orientation=”center” use_focus_border_color=”off” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ header_line_height=”1.6em” body_line_height=”1.5em”]

 

[/et_pb_signup][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]