Fortune Brainstorm TECH رویدادی است است که در آن بهترین متفکران صنعت موبایل و دیجیتال به همراه کارآفرینان و مدیران صنایع موبایل و افراد تاثیر گذار در این زمینه ، گرد هم می آیند تا درباره صنعت موبایل و آینده آن به بحث و تبادل نظر بپردازند . مسائل مطرح شده درFortune Brainstorm TECH 2017 ، بیشتر حول محور تاثیرات موبایل بر جامعه و تاثیر صنعت موبایل بر روی اقتصاد جهانی در چرخش بود . از جمله موضوعات مطرح شده ، بحث‌ کیف پول موبایلی بود.

یکی از موضوعات مهم این روزهای دنیای موبایل ، تکنولوژی کیف پول موبایلی و آینده ی این تکنولوژی است که دارد به سرعت خود را به عنوان یک تکنولوژی مستقل و شاخص در زمینه صنایع پرداخت های الکترونیکی جا می اندازد  . یکی از شرکت کنندگان در این گفتمان، جیم مکارتی سرپرست بخش ابداعات و استراتژی های شراکت های تجاری مجموعه Visa بود . از دیگر شرکت کنندگان میتوان به مجریان رده بالای Bank of America، Stripe، American Express و Cardspring با همراهی میگوئل هلف  نماینده مجموعه Fortune ( بانی این گفتمان ) اشاره کرد .

در ابتدای این جلسه ، میگوئل هلف بحث را پرسیدن این سوال شروع کرد که : چرا با وجود تمام اشتیاقی که در این زمینه وجود دارد ، از پرداخت های موبایلی در سطح وسع تری استفاده نمی شود ؟

در ادامه جیم مکارتی متذکر شد : « جایگزینی دستگاه های POS  با هزینه های زیادی برای تجار و صاحبان کسب و کار همراه بوده است اما نفع قابل توجهی برای آن ها نداشته است . همین امر یکی از دلایلی است که Visa روی مقبول واقع شدن بیشتر سرویس V.me ( سرویس کیف پول های موبایلی Visa ) متمرکز شده است . »

همچنین این بحث را مطرح کرد که چرا و چگونه هیچ برنده ی تمام عیار و بی رقیبی در صنعت پرداخت های موبایلی وجود ندارد و این امر باعث شده است که Visa  یک رویکر آزاد و باز را در پیش بگیرد که آن اجازه دادن به مشتریانش برای استفاده از کیف پول های موبایلی با اعتبار کارت هایی است که در حال استفاده از آن هستند ( فارق از اینکه متعلق به چه شرکتی است ) .

Aditya Bhasin از طرف Bank of America نیز متذکر شد که خودش در حال حاضر از یک دیوایس با پرداخت های موبایلی استفاده می کند که بر پایه ویزا کارت بانک خودش کار می کند !

مدیر اجرایی Cardspring نیز اظهار داشت که که فرصت های تکنولوژی موبایل ( از جمله کیف پول موبایلی ) دامنه فعل و انفعالات پرداختی را گسترش می دهد ، هم از طریق پرداخت های تخفیف دار در لحظه و هم از طریق نزدیک کردن ارتباط بین مشتریان و تاجران .

در مجموع ، تمام حاضران در جلسه نقطه نظرات متفاوت خود را بیان کردند ، اما در مجموع همه موافق بودند که صنعت پرداخت های موبایلی ( مثل کیف پول اینترنتی ) در دوران اولیه ظهور و رشد خود است و این مشتریان و مردم هستند که تصمیم خواهند گرفت کِی و چگونه  از موبایل های خود به عنوان ابزاری برای پرداخت های ارزی و اعتباری استفاده کنند.

مطالب مرتبط :