برنامه هفت روزه آمادگی آزمون GRE

چه می شود که آدم به یک برنامه آمادگی آزمون GRE هفت روزه احتیاج پیدا می کند ؟ در یک نگاه کلی ، ممکن است شما در راه آمادگی برای آزمون GRE  وقت خود را به هدر داده باشید و حالا وقت کم آورده باشید یا صرفا فهمیده باشید قرار است طبق یک برنامه از پیش تعیین شده آزمون GRE  را پاس کنید و وقت کمی برایش در نظر گرفته اید. مشخصا این یک موقعیت دوست داشتنی نیست که بخواهید در آن قرار بگیرید. اگر قرار است در یک مدت کوتاه مثلا یک هفته ای برای آزمون GRE   اماده شوید ، دستانتان را به نشانه تسلیم بالا نبرید و با لحن مایوسانه به خودتان نگویید که هیچکاری نمی توانید بکنید!

با اینکه خیلی ها اعتقاد دارند که آزمون GRE  یادگرفتنی نیست ( به من اعتماد کنید، این نگرش کاملا رایج است ) ، شما میتوانید برای آن درس بخوانید و به روشی شبِ امتحانی برای آن آماده شوید ؛ حتی اگر فرصت کمی برایتان باقی مانده است، مثلا یک هفته. در ادامه یک برنامه هفت روزه آمادگی آزمون GRE را به شما معرفی میکنیم که میتواند تا حدود زیادی ، شما را برای آزمون آماده کند و نمره نهایی شما را بهبود بخشد . اساس این دوره آماده سازی کوتاه، در آزمون ها و مراحل آمادگی سایت Magoosh انجام می شود.

 

چه چیزهایی برای برنامه هفت روزه آمادگی آزمون GRE احتیاج دارید ؟
  • شروع و شرکت در دوره آماده سازی GRE سایت Magoosh
  • فلش‌کارت‌های آنلاین GRE سایت Magoosh . این فلش‌کارت‌ها رایگان هستند و شما میتوانید از طریق سایت به آن ها دسترسی داشته باشید و کار کنید . همچنین با دیوایس های آندرویدی و ios  نیز می توانید از این فلش‌کارت‌ها استفاده کنید .
  • استفاده از سایت های Vocabulary.com ( دیکشنری نوع In-context ) و Quizlet.com ( فلش کارت های آنلاین )
  • استفاده از آزمون های ETS’s PowerPrep Online ( تست 1 و تست 2 ) . اگر ترجیح میدهید تست ها را روی کاغذ انجام دهید، میتوانید این فایل pdf را پرینت بگیرید ( توضیح ویدیویی هم در این لینک قرار دارد ) . توجه داشته باشید که تست کاغذی و آنلاین (روی سایت) محتویات یکسان دارند و انجام هر دو فایده ای نخواهد داشت . توصیه ما تست آنلاین روی وب است، چراکه شبیه سازی بهتری از روز آزمون است .

 

پیش نیازهای اختیاری برنامه هفت روزه آمادگی آزمون GRE

 

برنامه هفت روزه آمادگی آزمون GRE : روز یک تا سه

نقاط ضعف و قوت خود را بشناسید

اگر عمده مشکل شما بخش ریاضی است ، پس ابتدا با درس های ریاضی Magoosh  شروع کنید . به طور کلی حداقل دو روز اول را صرف بازبینی و مرور مفاهیم اولیه کنید . یک راه موثر این است که یک ویدیو را مشاهده کنید و سپس مجموعه ای از سوالات را پیرامون مفهوم و موضوع ویدیو  و درباره ویدیو مطرح کنید .

برای تمرین بیشتر ، میتوانید به قسمت Customize your practice در داشیبورد خود ( در سایت Magoosh ، وقتی در دوره آماده سازی GRE  ثبت نام رایگان کردید به این قسمت دسترسی خواهید داشت) بروید . مثلا در این قسمت میتوانید تنها سوالاتی که تحت عنوان Powers and Roots وجود دارند را انتخاب کنید. بد نیست که گزینه easy را انتخاب کنید ، با این انتخاب میتوانید مطمئن باشید به سوال ها درست پاسخ می دهید. اما از طرفی اصلا خوب نیست که تنها سر جای خود بشینید و به تماشای درس های ویدیویی بپردازید ، اینطوری نمیتوانید خیلی از مفاهیم را بیاموزید . ( یادتون باشه یا از مواد و مصالح درسی خود استفاده کنید ، یا ولش کنید! )

اغلب دانشجویان ، به سمت تمرین های دستوری و زبانی میروند و سپس به سمت تمرینات ریاضی می روند و استدلالشان این است که اگر بتوانند درست متوجه بشوند و درست بخوانند ، میتوانند سوالات را حل کنند . در صورتی که آزمون GRE  اصلاح شده در حوزه ریاضی ، موانع زیادی دارند که حتی برای خوانندگان حرفه ای هم دشوار است و موانع زیادی در پی دارد . برای هر زمینه ای، باید در هر زمان زمینه تمرین کنید . ویدیو های آموزشی Magoosh  را دنبال و تمرین کنید تا استراتژی ها و نکات ضروری را یاد بگیرید .

اگر نگرانی شما کلمات و افعال هستند، از فلش کارت های مخصوص GRE  سایت Magoosh  استفاده کنید که نه تنها معنای لغات و افعال را به شما یاد می دهند بلکه حاوی نمونه جملاتی هستند که توسط تیم GRE  سایت Magoosh طراحی شده اند . برای بهتر به خاطر سپردن ، همچنین می توانید از سایت quizlet.com استفاده کنید که به کاربران امکان ساخت فلش کارت آنلاین هم می دهند . بعد از این ها، تمرینات فعل‌محور Magoosh  را انجام دهید، هم برای یافتن استراتژی ها و نکات جدید و هم برای تقویت واژگان .

اگر به نظرتان در هر دو بخش ریاضی و واژگان مشکل دارید ، مطمئن شوید که هر دو را با هم پیش می برید و متعادل آماده می شوید . مرور و کار کردن با بخش تمرین ها و درس های تفسیری Magoosh   (Interpretation lessons) عالی است.

 

برنامه هفت روزه آمادگی آزمون GRE : روز چهارم

در این مرحله هیچ چیزی بهتر از یک امتحان تمرینی نیست . دو منبع برای این مرحله PowerPrep Online و The Official Guide to the GRE  هستند . اولی آزمونی آنلاین است و دومی آزمونی کاغذی ( سوالات را باید پرینت بگیرید) . پس از سه روز تمرین و استفاده و کار کردن با برنامه مدیریت زمان و کنترل استرس، این امتحان تمرینی نباید زیاد به شما استرس وارد کند ؛ نه آنطور که احساس « 4 روز ماندن به امتحان» دارد. در این آزمون تمرینی، حتی اگه نمره قابل قبولی نگرفتید نباید خیلی نگران باشید، هنوز وقت دارید .

 

برنامه هفت روزه آمادگی آزمون GRE : روز پنجم

به تمرین سوالات  Magoosh  ادامه دهید و اگر ETS’s Official Guide to the GRE را هم انتخاب کرده اید، از تمرینات آن هم در این مرحله استفاده و مرور کنید . همانطور که می دانید، مهم است که سوالاتی را که قبلا در آن ها مشکل داشتید و اشتباه جواب دادید را مرور و بازبینی کنید و ببینید که مشکل از کجا بوده است ؟ آیا برای بار دوم توانستید جواب ها را درست بدهید ؟ اگر نه، چرا ؟ هیچ استراتژی و نکته ای وجود دارد که برای استفاده از آن به مشکل خورده باشید ؟ این مشکلات را حل کنید ، شاید لازم باشد دوباره بگردید و درس ها و ویدیوها را از اول مرور کنید . اگر آماده نیستید ، مطمئن شوید که کل مسیری که تا اینجا پیموده اید را درست رفته اید . در این مرحله باید به مرور اصولی و مفاهیم و اولیه بپردازید.

برنامه هفت روزه آمادگی آزمون GRE : روز ششم

بسیار نزدیک شده اید . خیلی کلیدی است که در این مرحله خیلی زیاد استرس نداشته باشید. می دانیم که استرس نداشتن در این مرحله سخت است ولی اگر هنوز اشتباه می کنید ، بدانید که هر اشتباه یک فرصت و امتیاز برای یادگیری و آماده شدن برای روز آزمون است .

اگر هنوز به آن میزان آمادگی نرسیدید که یک آزمون امتحانی دیگر را تجربه کنید، خیال نکنید که مجبورید حتما این کار را بکنید . اگر وقت دارید، مطمئن شوید که همه اشتباهات تا این مرحله را مرور کرده باشید . مرور کنید و سوالات جدید بیشتری را در Magoosh  پاسخ دهید .

اگر هنوز با قسمت واژگانی امتحان در حال کلنجار هستید، خیلی نگران نباشید . به هر حال حفظ کردن 1000 کلمه در یک هفته مشکل است و لزوما هم شما را در هنگام آزمون برای شناسایی معانی و فهمیدن ، یاری نمی کند . سعی کنید بهترین عملکرد را در روش حذفی به خرج دهید . از تصور روز امتحان هم نترسید ؛ همچنان دوره کردن چندباره و یادگیری کلماتی که در درس های Magoosh می بینید ضرری ندارد. خیلی از این کلمات، شانس بالایی برای انتخاب در آزمون اصلی را دارند .

برنامه هفت روزه آمادگی آزمون GRE : روز هفتم

در این مرحله باید یک استراحت شبانه خوب داشته باشید. مطمئن شوید که تمرکز می کنید و تا آنجا که ممکن است آرامش دارید. اگر هنوز احتیاج دارید که نکات و استراتژی ها را مرور کنید ، این کار را انجام دهید . اما اگر این کار باعث استرس و نگرانی شما میشوید، این کار متوقف کنید چرا که رفتن به سر جلسه امتحان با ذهنی آرام و سبک، خیلی بهتر و نتیجه بخش تر از رفتن با زهنی مشوش و شلوغ است . و به یاد داشته باشید که اگر بر مبنای این راهنمای آزمون GRE پیش رفته باشید و آن را تمام و کمال به اتمام رسانده باشید، باید بسیار به خودتان افتخار کنید، چون راه بسیار طولانی را در یک زمان کوتاه پیموده اید .

 

مطالبی که میتواند برایتان جالب باشد 

ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون GRE

پنج منبع برتر آنلاین (و البته رایگان!) برای آزمونِ GRE