[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”right” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

خرید از سایت علی‌ اکسپرس

Aliexpress  یک فروشگاه اینترنتی از زیر مجموعه‌های وبسایت Alibaba می باشد که بصورت خرده فروشی (فروش به صورت تکی) فعالیت می‌کند. علی‌ اکسپرس ساختار تضمبن شده‌ای را برای خریدار ارایه می‌دهد که در هنگام خرید از سایر کشورها مخصوصاً کالاهای چینی که هیچ ضمانتی برای خرید آنها وجود ندارد، اهمیت پیدا می‌کند. هزینه خرید از سایت علی اکسپرس را می توانید با کارت‌های اعتباری یا پی پال پرداخت کنید. همچنین برای راهنمایی می توانید با پشتیانی پی‌آسان تماس بگیرید.

هنگام خرید از سایت Aliexpress باید به نکات زیر توجه  فرمایید:

راهنمایی برای ایمن ماندن در علی‌ اکسپرس Aliexpress

اگر شما برای اولین بار است که از Aliexpress خرید می‌کنید، راهنمایی زیر می تواند به شما برای یک خرید موفق کمک کند.

 

خرید از فروشندگان معتبر

همیشه تلاش کنید از فروشندگانی خرید کنید که سایر خریداران از خرید اجناس خود از آنها بازخورد خوبی به دست آورده اند. این فروشندگان بیشتر سعی در بالا بردن رتبه خود در رتبه بندی فروشندگان قابل اعتماد می کنند و از اینکه مشکل شما را در خرید برطرف کنند، خوشحال می‌شوند. همچنین اگر شما تجربیات خرید خریداران قبلی را نیز بررسی کنید، می توانید تجربه لذت بخش تری برای خرید از فروشندگانی که قابل اعتماد هستند را به دست بیاورید.

در صفحه محصول موارد زیر را در نظر داشته باشید :

 

اطلاعات فروشنده

اطلاعات فروشنده در سایت علی اکسپرس

  

زمان بازگشایی (Open (Years : تعداد سالی که فروشنده فروشگاه خود را در Aliexpress بازگشایی کرده است.

برای مثال فروشگاه  Foision Groupe  در مثال بالا در تاریخ December 9th 2012 تاسیس شده است . این موضوع که 3 سال از بازگشایی فروشگاه می‌گذرد، نشان می‌دهد که فروشنده در رتبه‌بندی فروشندگان‌، ماندگار بوده‌است. پس در نظر داشته باشید اقلام گرانقیمت را از فروشندگانی که قدمت بیشتری دارند، خریداری کنید.

هزینه خرید از سایت علی اکسپرس را می توانید با کارت‌های اعتباری یا پی پال پرداخت کنید. همچنین برای راهنمایی می توانید با پشتیانی پی‌آسان تماس بگیرید.

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”right” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

پر امتیازترین فروشندگان Top Rated Seller: نشان دهنده فروشندگانی است که در یک دوره از زمان خدمات خوبی به خریداران ارائه کرده اند. Aliexpress از میان فروشندگان ماه های اخیر فروشنده ای که بیشترین امتیاز را دریافت کرده است ، نمایش می دهد.

بازخورد خرید : نمایش اعداد 4 یا 5 ستاره تعداد رتبه های دریافت شده توسط فروشنده ( منهای ) بازخوردهای 1 یا 2 ستاره دریافت شده می باشد . فروشنده با بازخورد امتیاز بالا بخوبی تثبیت شده اند و انتظار می رود که پشتیبانی و خدمات رسانی خوبی در تمام ساعات ارایه دهد.

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”right” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

فروشنده‌های برتر

فروشنده‌های برتر

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”right” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

برای سفارش می توانید در صفحه خرید با مسترکارت سفارشتان را ثبت کنید.

بازخورد مثبت ( + ) : درصد بازخورد مثبت دریافت شده توسط فروشنده در طول 6 ماه گذشته را نمایش می دهد . هرچه بازخورد مثبت بیشتر باشد، بهتر است.

امتیار فروشنده فروشنده در سایت علی اکسپرس

امتیار فروشنده فروشنده در سایت علی اکسپرس

تعداد سفارشات کالا و بازخورد : انتخاب یک فروشنده که مقدار قابل توجهی از یک محصول را به فروش رسانده، می تواند نظر خریدار را بیشتر جلب کند. همچنین شما می توانید میزان رضایت خریداران قبلی از کیفیت محصول ارایه شده توسط فروشنده را نیز ببینید. فروشندگان معمولا تیم پشتیبانی فروش خود را در ساعاتی خاص برای پشتیبانی محصولاتشان در سایت قرار داده اند.

 

خواندن کامل مشخصات و توضیحات

گاهی اوقات اطلاعات مفیدی توسط فروشندگان برای محصول قرار داده شده است. اختمالا صرفاً با خواندن عنوان یک محصول و دیدن عکس های آن، محصولی را برای خرید انتخاب نمی‌کنید . به طور مثال فروشنده ممکن است اطلاعاتی نظیر ویژگی محصول، مشخصات، اقلام اضافه همراه با محصول، رنگ، سازگاری، درجه بندی کیفیت، نوع حمل و نقل و گارانتی، شرایط فروش و … در توضیحات محصول گنجانده باشد.

اطلاعات مربوط به محصول در سایت Aliexpress

اطلاعات مربوط به محصول در سایت Aliexpress

گارانتی‌های فروشنده

دز بسیاری از موارد فروشندگان، فروش خود را گارانتی می‌کنند .عیز از این قبل از خرید محصولات گرانقیمت و برند نظیر ( آیفون، گلکسی و … ) باید به برچسب اصالت کالا Guaranteed Genuine توجه داشته باشید، اکر برای محصولی تحت این نام  مشکلی پیش بیاید هزینه پرداختی شما به علاوه هزینه ارسال عودت داده می‌شود.

ضمانت بازگشت محصول نیز می تواند گزینه مناسبی برای انتخاب محصول باشد. تضمین بازگشت محصول در صورتیکه خریدار بنا به هر دلیلی محصول را نپسندید ، می تواند گزینه ی مناسبی برای انتخاب مطمئن تر محصول باشد .البته خریدار بیشتر لازم به پرداخت هزینه ضمانت بازگشت برای محصولات گرانقیمت و برند می باشد.

گارانتی‌های فروشنده در سایت Aliexpress

گارانتی‌های فروشنده در سایت Aliexpress

این ویژگی ها را می توان در بخش حفاطت خریدار یا صفحه مشخصات محصول Buyer Protection section of the product listing page و یا در برگه گارانتی فروشنده Seller Guarantees یافت.

 

ارتباط با فروشنده قبل از خرید

سیستم چت و پیام رسانی، سرویسی است که توسط علی‌ اکسپرس Aliexpress برای برطرف کردن هرگونه شک و تردید و به دست آوردن هرگونه اطلاعات در مورد محصول، نحوه حمل و نقل و گارانتی قبل از خرید، ارائه شده است.

 

تامل بیشتر برای خرید اجناس با قیمت فوق العاده پایین

اگر شما احساس کردید که قیمت یک کالای خاص (مانند یک برند خاص) بسیار پایین تر از ارزش واقعی آن است، بهتر است از خرید آن اجتناب کنید. این محصولات به احتمال زیاد اجناس تقلبی چینی هستند که مانند یک محصول واقعی تولید و ارائه می شوند اما با کیفیت فوق العاده پایین تر.

 

اجتناب از حمل و نقل رایگان برای اجناس گرانقیمت

حمل و نقل رایگان ، سرویسی است که از طریق سرویس پست ملی چین ارائه می‌شود و معمولاً مدت زمان طولانی برای رسیدن به مقصد طول می کشد. درست است که این سرویس رایگان می باشد ولی خطراتی نظیر شکسته شدن اجناس و یا هرگز نرسیدن به مقصد در پی دارد. حمل و نقل رایگان سرویس پر طرفداری است ولی برای اجناس با قیمت پایین مناسب و به صرفه است. بنابراین در هنگام خرید  اقلام با قیمت بالا انتخاب سرویس های حمل و نقلی نظیر  (DHL, EMS; etc) معقولانه‌تر به نظر می‌رسد. همچنین از بیمه محصول و بیمه پستی محصول قبل از خرید توسط فروشنده اطمینان حاصل کنید.

 

هزینه های اضافی نظیر حقوق گمرکی

اجناس کم هزینه معمولاً از حق گمرک معاف هستند ولی اقلام قیمت بالا و برند شامل حق گمرک هستند که باید قبل از خرید به آن توجه شود. سرویس ماشین حساب ارائه شده می تواند شمارا در این طمینه کمک کند. البته این ماشین حساب ها دقیق نیست و هزینه گمرک در کشورهای مختلف متفاوت می باشد . شما می توانید قبل از خرید از هزینه های مربوط به گمرک شهر و کشور خود مطلع شوید، سپس به خرید از سایت Aliexpress اقدام کنید.

 

پرونده اختلاف نظر قبل از دریافت محصول باز نکنید

Aliexpress  علی‌ اکسپرس به شما اجازه اعتراض در معامله یک خرید و همچنین در صورت عدم دریافت محصول در زمان معین می دهد. البته شما فقط یک بار شانس اعتراض به محصول را دارید، پس سعی کنید بیهوده آن را هدر ندهید. یکی از روش های فروشندگان برای بازپس نگرفتن کالا عنوان نکردن زمان کاری فروشگاهشان است. به این ترتیب که مثلا اگر زمان رسیدن کالا 3 روز کاری باشد و شما بعد از روز چهارم آن را دریافت کنید و به آن اعتراض کنید فروشنده به راحتی زمان کارنکردن تعطیلات آخر هفته را پیش می‌کشد و به این تردید از پس گرفتن کالا امتناع می‌کند و به این ترتیب فرصت اعتراض شما نیز به راحتی هدر می‌رود. پس سعی کنید بیهوده فرصت اعتراض را به جز برای تحویل نگرفتن کالا یا تحویل جنس معیوب از دست ندهید.

 

از محصول استفاده کنید قبل از اینکه رسید محصول را تایید کنید

هنگامی که محصول خود را دریافت می کنید، قبل از اینکه هیجان زده شوید و دریافت محصول را دریافت کنید، یک تا دو روز محصول را امتحان کنید. اگر مشکلی با محصول دارید با فروشنده از طریق چت یا پیام در میان بگذارید. اگر پاسخ مناسبی دریافت نکردید مشکل خودتان را با  یکی از نمایندگان Aliexpress  علی‌ اکسپرس در میان بگذارید و آنها در نهایت بازکردن یک اختلاف زمانی را به شما پیشنهاد می کنند .

وقتی همه این مراحل انجام شد، شما بازخورد خودتون برای خرید از این فروشنده را اعلام می‌کنید. در صورت ترک این مرحله یک یا دو ستاره به فروشنده اختصاص پیدا می‌کند و در صورتیکه شما برای این کار زمان بگذارید و در اوج سخاوت و گذشت چهار یا پنج ستاره بدهید کمک شایانی به سلامت سیستم فروش کرده‌اید .

برای خرید با پی پال می توانید در صفحه خرید با پی پال سفارش بگذارید.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row admin_label=”Row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_post_nav admin_label=”Post Navigation” in_same_term=”off” hide_prev=”off” hide_next=”off” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_post_nav][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row admin_label=”Row” global_module=”10060″ make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” width_unit=”on” use_custom_gutter=”off” padding_mobile=”off” allow_player_pause=”off” parallax=”off” parallax_method=”off” make_equal=”off” parallax_1=”off” parallax_method_1=”off” column_padding_mobile=”off” custom_padding=”25px|||”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_image global_parent=”10060″ admin_label=”Image” src=”https://www.payasan.com/wp-content/uploads/2017/07/telegram-end-of-posts-1.png” alt=”تلگرام پی آسان ” show_in_lightbox=”off” url=”https://t.me/payasan” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”off” sticky=”off” align=”center” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_image][et_pb_post_nav global_parent=”10060″ admin_label=”Post Navigation” in_same_term=”on” hide_prev=”off” hide_next=”off” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” title_font_size=”20px”] [/et_pb_post_nav][et_pb_signup global_parent=”10060″ admin_label=”Email Optin” provider=”mailchimp” mailchimp_list=”fe56e4489d” aweber_list=”none” title=”از آخرین مقالات با خبر شوید، جایزه بگیرید. ” button_text=”عضویت در خبر نامه ” use_background_color=”on” background_color=”#0e93d6″ background_layout=”dark” text_orientation=”center” use_focus_border_color=”off” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ header_line_height=”1.6em” body_line_height=”1.5em”]

 

[/et_pb_signup][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]