دیتاسنتر هیتزنر Hetzner Online یک ارائه دهنده حرفه‌ای خدمات هاستینگ وب اروپایی است که در آلمان قرار دارد. این شرکت از سال ۱۹۹۷ به مشتریان تجاری و شخصی خدمات اینترنتی ارائه می‌دهد. با پی آسان همراه باشید.

دیتاسنتر هیتزنر Hetzner Online یک ارائه دهنده حرفه‌ای خدمات هاستینگ وب اروپایی است که در آلمان قرار دارد. این شرکت از سال ۱۹۹۷ به مشتریان تجاری و شخصی خدمات اینترنتی ارائه می‌دهد.

 

چرا دیتاسنتر هیتزنر مناسب است؟

وب سایت شرکت دیتاسنتر هیترنز تمرکز ویژه‌ای بر ارزش‌ها دارد و هر جایی که نگاه کنید قیمت‌های کاهش یافته را خواهید دید. هاستینگ اشتراکی از ۶۰/۱ یورو در ماه، هاستینگ رایانش ابری از ۴۹/۲ یورو، سرورهای اختصاصی از ۳۴ یورو، سرور های مدیریت شده از ۲۹ یورو شروع شده و این فهرست ادامه دارد.

برای مثال، بسیاری از محصولات دارای قیمت نصب شدن هستند. برنامه هاستینگ اشتراکی از ۶۰/۱ یورو در ماه شروع می‌شود اما شما برای عضویت باید مبلغ ۳۲/۸ یورو بپردازید. این مسئله در مورد دیگر محصولات موجود در لیست هم وجود دارد برای مثال برای سرورهای اختصاصی حداقل باید مبلغ ۷۹ یورو بابت نصب شدن پرداخت کنید.

ارزانترین برنامه‌ها دارای محدودیت‌های مهمی هستند. برنامه هاستینگ ۶۰/۱ یورویی تنها اجازه ترافیک ماهانه ۵ گیگابایتی را می‌دهد. همچنین هیچ پشتیبانی از دیتابیس‌ها وجود ندارد پس نصب برنامه‌هایی مثل WordPress یا دیگر اپلیکشن‌های وب را فراموش کنید.

حتی ارزانترین برنامه هاستینگ اشتراکی هم دارای یک دامین رایگان و گواهی Symantec Basic SSL برای یک سال است. همچنین می‌توانید برای یک ماه عضو شوید بدون آنکه مبلغی پرداخت کنید نیازی نیست برای آنکه ارزانترین قیمت را دریافت کنید برای چندین سال پیش پرداخت انجام دهید.

 

 

هیتزنر

 

 

همچنین انتخاب محصولات گرانتر به معنی از بین رفتن بسیاری از محدودیت‌ها است که همچنان دارای قیمت مناسبی هستند. برای مثال، برنامه رده چهارمی هاستینگ اشتراکی از پهنای باند نامحدود، فضای ۵۰ گیگابایتی برخوردار بوده و تا ۱۰ دیتابیس را پشتیبانی می‌کند. می‌توانید تا ۵ وب سایت را با یک حساب کاربری راه‌اندازی کنید و همه این‌ها قیمتی معادل ۱۲/۴ یورو در ماه به علاوه ۱۲/۴ یورو بابت نصب خواهد داشت.

پشتیبانی هاستینگ وب از طریق ایمیل و تلفن در دسترس است، اما تنها در ساعات کاری (دوشنبه تا جمعه، از ساعت ۸ صبح تا ۶ بعد از ظهر) که می‌تواند مشکل بزرگی باشد اگر یک کسب و کار را اداره می‌کنید یا سایت مهمی را مدیریت می‌کنید.

اگر می‌توانید با این مسئله کنار آیید، یک امتیاز محیط زیستی کوچک در دیتاسنتر هیتزنر Hetzner Online وجود دارد و آن استفاده از انرژی سبز به عنوان انرژی استفاده شده در دیتا بیس‌های آن است.

 

ایجاد حساب کاربری در دیتاسنتر هیتزنر Hetzner Online

 

 

هاست آلمانی

 

 

Hetzner Online به خوبی توانسته است برنامه‌های خود را توضیح دهد، اما با جزئیات محدودی برای کسانی که به آن‌ها نیاز دارند. برای مثال، ما دریافتیم برنامه انتخابی ما یعنی برنامه رده 4 هاستینگ از دیتابیس های MySQL و PostgreSQL و PHP5 و PHP7 پشتیبانی می‌کند اما اجازه استفاده از Cron، Perl یا Python را نمی‌دهد و همچنین از وارد شدن از طریق SSH پشتیبانی نمی‌کند.

بسیاری از کاربران نیاز ندارند که از این موارد آگاهی داشته باشند، اما این جزئیات برای بعضی از اپلیکیشن‌ها ضروری است و از اینکه از ابتدا به این موارد اشاره شده است خوشحالیم.
این اطلاع رسانی به ما در درک و انتخاب محصول مورد نظرمان کمک کرد و با زدن دکمه Order یک راهنما ما را وارد روند عضویت کرد.

شروع کار با پر کردن یک فرم از جزئیات شخصی ما بود، مواردی مثل نام، شماره تلفن، آدرس ایمیل و پستی. در عرض یک تا دو دقیقه ما وارد بخش مشاوره سایت دیتاسنتر هیتزنر شدیم، جایی که می‌توانستیم لیستی از محصولات را جستجو کرده و سفارش خود را بگذاریم.

شیوه‌های پرداخت موجود سفارش از طریق کارت بانکی، حواله بانکی و کارت اعتباری است. توجه  داشته باشید که استفاده از کارت‌های اعتباری تنها برای قراردادهای سالیانه ممکن است. برای پرداخت همچنین می‌توانید از خدمات پی‌پال پی آسان استفاده کنید.

لحظاتی بعد از پرداخت، ایمیلی دریافت کردیم که جزئیات مهمی را در مورد سرویس در خود داشت: سرورهای ایمیل، گواهی FTP، نام سرورها و دیگر موارد. همچنین یک مشکل غیر معمول وجود داشت، در ایمیل آمده بود که در مورد رجیستر کردن دامین است در حالیکه در هنگام نصب ما اعلام کرده بودیم، ما در حال حاضر دارای دامین هستیم، اما ما هزینه‌ای برای آن پرداخت نکردیم و بعد از آن دیگر این مسئله عنوان نشد، پس به نظر می‌رسد که یک مشکل کوچک بوده است.

نصب برنامه کامل شد، وبسایت دیتاسنتر هیتزنر ما را به بخش مدیریت بازگرداند و ما آماده شروع بودیم.

 

ایجاد سایت در دیتاسنتر هیتزنر Hetzner Online

 

 

دیتاسنتر آلمانی

 

 

Hetzner Online در برنامه هاستینگ اشتراکی خود cPanel ارائه نمی‌دهد تا به شما در مدیریت وب سایتتان کمک کند، به جای آن یک پنل کنترل ابتدایی بسیار ناکارآمد را که توسط خودشان ایجاد شده در اختیار شما می‌گذارد.

این بستر ساده که دارای متون زیادی است از طریق یک نوار در سمت چپ عملیات را مدیریت می‌کند. یک مدل FTP امکان راه اندازی حساب‌های FTP را می‌دهد که می‌توانید بعد از آن، آن‌ها را آپلود کرده و پرونده‌های وب سایت خود را از این طریق مدیریت کنید، یا می‌توانید این کار را از داخل جستجوگر خود و مدیریت پرونده‌های WebFTP انجام دهید.

ما این شیوه را پیشنهاد نمی‌دهیم، اگرچه پرونده‌های شما را آپلود می‌کند اما آن یکی از پرایرادترین و نامعتبرترین برنامه‌های مدیریت پرونده‌های موجود است.

به وسیله یک کلیک می‌توانید وردپرس WordPress را نصب کنید اما از هیچ برنامه دیگری پشتیبانی نمی‌شود. می‌توانید اپلیکیشن‌های دیگری را نصب کنید، اما باید خودتان شیوه انجام آن را پیدا کنید. این مورد کمی ناامیدکننده است زمانیکه دیگر وب سایت‌های هاستینگ به صورت مرتب بسترهایی را مانند Softaculous ارائه می‌دهند که می‌توانید در آن‌ها صدها اپلیکیشن را نصب کنید.

اگر تنها به دنبال وردپرس هستید این موضوع چندان اهمیت نخواهد داشت و مشکلی در توانایی نصب شدن نیز وجود ندارد. ما برنامه را راه اندازی کردیم، WordPress را به سرعت نصب کرد، به ما اجازه تغییر در ستینگ را داد ( ایمیل ادمین، نام کاربری، گذرواژه) و ما را به کنترل پنل وردپرس جدید هدایت کرد. این نصب اولیه بود و هیچ شخصی سازی در آن انجام نشد، اما به شما اجازه می‌دهد به سرعت شروع به فعالیت کنید.

ابزارهای دیگری هم امکان نصب حساب‌های کاربری ایمیل، ایجاد و دستکاری دیتابیس، مدیریت ساب دامین‌ها تغییر تنظیمات PHP و دیگر موارد را به شما می‌دهند. نکات مهمی هم وجود دارند، AWStats به شما گزارش‌های کیفی در مورد بازدیدهای وب سایت را می‌دهد و یک ابزار مدیریت DNS به شما اجازه می‌دهد آرشیو DNS خود را تدوین کنید.

همچنین ما ابزارهای کافی برای انجام دیگر کارهای کوچک نیز در اختیار داشتیم، اما کاربران با تجربه و پر توقع همچنان به قدرت cPanel نیاز خواهند داشت.

 

 

دیتاسنتر هیتزنر Hetzner Online

 

 

عملکرد دیتاسنتر هیتزنر Hetzner Online

 

بستر عجیب Hetzner Onlie گاهی گیج کننده می‌شود و این احتمال وجود دارد که حتی کاربران با تجربه نیز گاهی به پشتیبانی نیاز پیدا کنند.

یک سیستم کمک آنلاین برای مراجعه سریع وجود دارد اما به شدت محدود است: تنها یک آیکون Help که باعث ظاهر شدن یک پنجره با جزئیاتی در مورد صفحه کنونی خواهد شد. بسیاری از این موارد بسیار کوتاه هستند، بعضی از قسمت‌ها فاقد کمک است و هیچ راهی برای جستجوی مورد به صورت مستقل در بستر وجود ندارد. در مورد کنسول وب نیز تنها جزئیات محدودی وجود دارد و چیز بیشتری پیدا نخواهید کرد.

پشتیبانی از طریق ایمیل و یک شماره تلفن در آلمان انجام می‌شود اما تنها در روزهای هفته از ساعت ۸ صبح تا ۶ بعد از ظهر به وقت محلی. این می‌تواند در صورت برخورد با یک مسئله جدی مشکل ساز شود، اما در عین حال برای یک هاستینگ با این قیمت پایین چندان عجیب نیست.

برای پرداخت و خرید این هاستینگ شما می‌توانید از خدمات پرداخت حواله ارزی نیز بهره ببرید.

برای تکمیل این بررسی، چند عملکرد و دیگر بررسی‌ها را در مورد وب سایت خود انجام دادیم. تایید شد که سرور ما در آلمان قرار دارد و دارای آدرس IP بود که تحت مالکیت Hetzner Online قرار داشت. به نظر می‌رسید که سرور دارای مجموعه بزرگی از وب سایت‌ها نیست، اگر چه اطمینان از آن مشکل خواهد بود. عملکرد همانگونه بود که از یک هاستینگ اشتراکی در آلمان انتظار می‌رود: ما شاهد سرعت‌های مناسب در اروپا بودیم، قابل قبول برای امریکا اما در جاهای دورتر با مشکل مواجه خواهیم شد.

 

 

دیتاسنتر هیتزنر

 

 

نظر نهایی درباره دیتاسنتر هیتزنر Hetzner Online

یک هاستینگ توانمند با بودجه ابتدایی. دارای ارزش مناسب برای کارشناسانی که می‌توانند با سرویس‌های مشخص شده کنار بیایند، اما تازه کاران یا کاربرانی با توقعات بالا باید به دنبال یک ارائه دهنده قدرتمندتر و کمک کننده‌تر باشند.

منبع: Techradar