Tokenisation ( رمزگذاری )، در دنیای پرداخت های آنلاین به یک مبحث داغ تبدیل شده است، اما Tokenisation چیست ؟  Tokenisation ( رمزگذاری ) ، اجازه می دهد تا تاجران به جای اینکه اطلاعات پرداختی حساس مشتری را روی سیستم های مدیریتی پرداختی خود ذخیره کنند، روی یک سیستم پرداختی مستقل ذخیره کنند. این فرایند از طریق تبدیل تمام اطلاعات حساس و امنیتی به یک کد یا نشانه دیجیتالی انجام می شود و باعث می شود ، تجربه پرداخت و تسویه حساب یک تاجر با مشتری خود ( در بستر تجارت آنلاین و الکترونیک ) به خوبی با استاندارد ها و ملزومات کارت های پرداخت اعتباری (PCI) و پرداخت از طریق دیوایس های مختلف مثل کامپیوترهای دسکتاپ ، موبایل ها ، تبلت ها و محصولات اپل ، سازگار شود. با جایگزینی اطلاعات حساس و امنیتی مثل رمز اینترنتی و شماره کارت با نشانه ها و سمبل های منحصر به فرد یا توکن های دیجیتالی ( سمبل های دیجیتال )  ، تاجران و فروشندگان مجبور نیستند تا برای هر پرداخت آنلاین و الکترونیکی از مشتریان خود ، اطلاعات کارت اعتباریشان را بگیرند . در ادامه  5 راه را به فروشندگان و تاجران معرفی می کنیم تا بدانید چگونه بیشترین استفاده را از Tokenisation ( رمزگذاری ) ببرند .

 

یک : برای حذف موانع پرداخت صورتحساب هدف گذاری کنید

خرده فروشان اینترنتی باید بدانند که خریداران و مشتریان باید چه تعداد کلیک انجام دهند تا سرانجام بتوانند با کارت های اعتباری ، پرداخت صورتحساب خود را نهایی کنند و در چه نقاطی این کلیک ها و مراحل اضافه و مانع هستند و باعث کندی فرایند پرداخت می شوند . سپس باید خود را جای مشتریان بگذارند و دنبال این بگردند که اگر این فرایند چگونه باشد ، « عالی » به نظر می رسد و سپس به این فکر کنند که برای رسیدن به آن حالت « عالی » در چه فاصله ای هستند .

دو : درک مزایای استفاده و مدیریت از طریق یک سیستم سازگار با PCI ( کارت های پرداخت اعتباری )

استفاده از شیوه سنتی دریافت اطلاعات کاربر و اطلاعات حساس و امنیتی کارت اعتباری او ، از نظر مالی و زمانی ، هزینه های زیادی برای سرورهای فروشندگان و تاجران دارد . لازم است که هزینه های مالی و زمانی را درک کنید تا بتوانید به فواید و منافعی که استفاده از شیوه های جدیدتری مثل Tokenisation یا رمزگذاری برای شما به همراه دارد آگاه شوید.

سه : برای اجرای Tokenisation ( رمزگذاری ) یک همکار و شریک قابل اطمینان پیدا کنید

افراد و شرکت های باتجربه و متخصص در زمینه پرداخت های آنلاین و الکترونیکی مثل PayPal به تمامی چم و خم و فواید راه اندازی Tokenisation  ( رمزگذاری ) اشراف کامل دارند و می توانند در این راه با تجربیات خود به فروشندگان آنلاین و الکترونیکی و تاجران آنلاین آرامش خاطر دهند . باید شریک و همکاری برای تجارت آنلاین خود پیدا کنید که دارای سابقه و رکورد ثابتی در زمینه پرداخت های آنلاین داشته باشد و برای پشتیبانی مداوم آمادگی داشته باشد .

چهار : برنامه های خاصی را برای کسب و کار خود تنظیم کنید

هنگام برنامه ریزی و به کاراندازی Tokenisation  ( رمزگذاری ) ، باید حواستان باشد که مطابق رویدادهای مهم تقویم مثل مناسبت ها و اعیاد ، برنامه ریزی های درست و به موقع انجام دهید تا بیشترین استفاده و نفع را از فرایند Tokenisation  ( رمزگذاری ) ببرید و از اختلال هایی که ممکن است به وجود بیاید پیشگیری کنید . درباره این برنامه ها و ایده های اجرایی و هر نوع برنامه ریزی دیگری با پیمانکار پرداخت های آنلاین و الکترونیکی خود صحبت و هماهنگ کنید.

پنج : Tokenisation ( رمزگذاری ) را به کار اندازید سپس آن را بررسی کنید

بعد از اولین باری که Tokenisation  ( رمزگذاری ) را راه اندازی کردید، تغییرات و تحولات در میزان مشتریان و چگونگی تراکنش های آن ها را با پیمانکار پرداخت های آنلاین و الکترونیکی خود بررسی و تجزیه و تحلیل کنید؛ در نتیجه می توانید به طور دقیق و کامل میزان عملکرد و تاثیر این روش را روی کسب و کار خود بسنجید.

مطالب و لینک های مرتبط :