تکنولوژی، قدرت گسترش کسب و کار را در دست هر بازرگانی قرار می دهد.از این نظر همه با هم مساوی هستند و چیزی که منجر به موفقیت می شود این است که بازرگان اولویت های خود را به درستی انتخاب کند. ولی چگونه؟ به لطف اینترنت و فناوری های وابسته به آن در تاریخ هیچ وقت فرصت کسب و کار حهانی این چنین که امروزه وجود دارد وجود نداشته است اما ساختن فضایی که ظرفیت صد ها و شاید هزاران مشتری را داشته باشد نیازمند چیزی بیشتر از تغییرات توسعه بخش است. توسعه یک فرایند بسیار هیجان انگیز است  به ویژه که این اقدام فرصت زیادی برای بررسی نقاط جغرافیایی جدید برای گسترش تجارت به شما می دهد و از آن بهتر آنکه درهای افزایش سود دهی را به روی شما باز می کند در حالی که هزینه ی توسعه بسیار بسیار کمتر از سودی است که گسترش کسب و کار شما می بخشد.

برای گسترش کسب و کار موفقیت آمیز شما باید 5 اصل زیر را در اولویت خود قرار دهید:

 

یک : آمادگی ظهور در انواع دستگاه ها آیا شما سایتتان را برای تلفن های همراه بهینه سازی کرده اید؟

استفاده از تلفن همراه برای انجام معاملات این روزها بسیار رو به افزایش است.یک تحلیل تایوانی در بررسی آمار معاملات با تلفن همراه ، نرخ  پرداخت جهانی از این طریق را به شدت رو به بالا توصیف کرده.به نحوی که طبق پیش بینی، اگر افزایش قیمت دلار تا سال آینده 8 درصد پیش بینی شده باشد نرخ معاملات با تلفن همراه 930 میلیارد دلار خواهد بود. برداشتن سهمی از این 930 میلیارد دلار بسیار وسوسه انگیز است.پس سری دراوردن از میان سر ها در تجارت با تلفن همراه می تواند مبحث بسیار جذابی باشد. برای اینکه بیشتر به باور سوددهی این اقدام برسید باید بدانید که اکثریت مشتریان در برخی از بازارهای بزرگ کشورهای در حال توسعه ی آسیا افرادی هستند که برای نخستین بار تلفن همراه میخرند و علاوه بر این نسل هزاره، نسلی که آن ها آموزگار والدینشان هستند و نه برعکس که در ایران از دهه شصت آغاز میشود، بسیار نسبت به تکنولوژی های جدید حریص هستند و طبق آمار استفاده از تلفن همراه بین سنین 18 تا 34 مدام رو به اوج است. و مهم تر از همه این ها تحقیقات نشان می دهد که افرادی که با تلفن همراه خرید می کنند پول بیشتری را صرف خرید می کنند. بنابراین اگر مایلید مشتریان بیشتری جذب کنید قابلیت استفاده از سایت شما برای کاربران تلفن همراه از واجبات اساسی است.

پیام واضح است:اگر شما به دنیای موبایل ورود نکرده اید الان دیگر زمان وقت تلف کردن نیست.

دو : تجارت Contextual ( تجارت کارهای روزمره) : آیا شما همان جایی محصولاتتان را می فروشید که مشتریان هستند؟

بهترین و قدرتمند ترین راه برای کسب و جذب مشتری ، انجام تجارت و تبلیغات Contextual  است . تبلیغات Contextual  باعث می شود فرصت های خرید برای مشتریان ، روی وبسایت ها و برنامه هایی محیا شود که مردم ترجیح می دهند وقتشان را در آن بگذرانند ( مثل ایستاگرام و … ) . از نمونه پیشگامی ها این روش، معاملات پنهان پشت نرم افزار محبوب همرسانی ماشین Uber  ( معادل ایرانی این برنامه ، اسنپ است ) و فرصت های خرید در مسنجر فیسبوک هستند . Pin های قابل خرید سایت Pinterest هم یک راه بی دردسر را برای کاربران خود محیا می کنند تا هرزمان که چیزی را دیدند و بخواهند ، بتوانند آن را خریداری کنند. شرکت مسافرتی Skyscanner ، با پلتفرم رزرو مستقیم جدید خود که راه جدیدی را برای ارتباط بین مسافران و خطوط هوایی را در اختیار قرار می دهد ، تجارت Contextual  را وارد فاز جدیدی کرده است .  از طریق خاصیت رزرو مستقیم Skyscanner ، کاربران می توانند طی یک تجربه رزرو متمرکز، به جست و جو و رزرو بالافاصله و بدون معطلی و جا به جایی در داخل خود سایت Skyscanner بگردازند .

3.نیاز به سرعت:آیا پرداخت UX  شما یکپارچه است؟

لذت بردن از سرعت یکی از لذت بخش ترین بخش های تجربه های آنلاین است.مشتریان اغلب دوست دارند آنچه که به دنبال آن هستند را فورا پیدا و خریداری کنند. بنابراین در برنامه های توسعه بخش باید موانعی که می تواند بر سر راه مشتری ظاهر شود و مانع از تکمیل تراکنش شود شناسایی شود و سریعا برطرف شود.به یاد داشته باشید که یک پرداخت موفق یک موفقیت بزرگ برای شماست. آمار نشان می دهد که 67 درصد سبدهای خرید اینترنتی پیش از خرید رها شده اند.زمانی که یک مشتری تصمیم به خرید می گیرد یک مشکل کوچک در اینترنت یا سیستم او باعث میشود که تمام فرایند جست و جو و انتخاب مشتری از بین برود و یا زمان زیادی از مشتری را صرف بارگیری سایت کند. یک بررسی بسیار جالب و ارزشمند متخصصان امور مشتری ایالات متحده نشان می دهد که هر ثانیه تاخیر در تکمیل فرایند خرید نرخ تبدیل را به اندازه 7 درصد کاهش می دهد. هنگامی که شما موفق میشوید یک مشتری جدید را چه از سرزمین های دور و چه از چند کوچه بالاتر از خانه تان ، به سمت خود جذب کنید ، هنوز چیز زیادی درباره هم نمی دانید.نه او زیاد می داند که شما چه مدل فروشنده ای هستید و نه شما درست می دانید که او چه طور مشتری ای است و یک فرایند پرداخت سریع و یکپارچه بخش زیادی از فرایند شناخت را حل میکند.

4.ضرورت حفظ مسائل امنیتی: آیا شما حس اعتماد را در مشتری تان برمی انگیزید؟

برطرف کردن نگرانی های مشتری در فرایند توسعه سازی امری کاملا بدیهی ست. حتی این روزها هزاره های عزیز ، همان متولدین دهه شصت به بعدی که تکنولوژی را با مهمان نوازی تمام به هر صورت که بود پذیرفتند ، هم درباره ضرورت امنیت حرف میزنند در تحقیقات جدیدی که بر روی بیش از سه هزار کاربر تلفن همراه در نسل جوان در آمریکای شمالی انجام شده است، تقریبا نیمی از آن ها درباره خطر سرقت اطلاعاتشان ابراز نگرانی کرده اند و گفته اند که این خطر آن ها را همیشه از ادامه معامله بازداشته.همین تعداد از افراد تحت مطالعه نگران افشای هویت خودشان بودند. در حالی که یک چهارم افراد کاملا استوار به مبادلات اینترنتی خود ادامه می دانند 50 درصد آن ها حتی حاضر به انجام اینکار نبودند. گاهی اوقات اقداماتی که به نظر خیلی ساده می رسند میتوانند به خریداران حس امنیت بیشتری بدهند.به عنوان مثال تحقیقات نشان می دهد که اقدامات امنیتی سایت توانسته است خیال مشتریان را تا حد زیادی از بابت امنیتشان راحت کند.  کسب اعتماد مشتریان یکی از اولویت های کلیدی است که باید در خاطر خود بسپارید چون یک ریسک ساده می تواند تمامی اهداف جاه طلبانه شما از توسعه ی تجارتتان را نابود کند.

همکاری با یک شرکت شناخته شده مثل paypal راه قانع کننده ایست که خیلی ساده می توان به آسوده کردن خیالشان کمک کند.

5.توسعه و پرداخت:آیا ارائه دهنده خدمات پرداختی درستی را انتخاب کردید؟

برای شما پیدا کردند یک ارائه دهنده خدمات پرداختی صحیح از واجب ترین مسائل است. braintree یک شریک ارائه دهنده خدمات پرداخت است که میتواند سرویس های پرداخت برای شما را برای هر نقطه ای از جهان با هر نوع بازار و سبک آدرس گذاری در مقیاس توسعه های بزرگ فراهم کند. در حال حاضر در 44 کشور کار می کند و گزینه های پرداخت متنوعی برای بیش از 130 واحد پولی ارائه می دهد و در سایت های  paypal با 210 میلیون کاربر فعال و Venmo، Apple Pay، Android Pay ارائه می دهد. Braintree همه چیز را درباره توسعه می داند.به همین علت ساده است که تراکنش های خریدش از سال 2013 تا 2016 به 25 شده است و در سال 2017 بیش از یک میلیارد معامله را پشت سر گذاشته. رهبر جهانی انقلاب تجارت متنی ، Braintree ، به کسب و کارها در سرتا سر جهان کمک میکند تا روش های جدید برای همکاری را پیدا کنند و زمانی که مشتری از نزدشان رفت بدانند که برای چیزی بیشتر بازمیگردد.

آیا شرکتی که از سال 2011 از رشد چشمگیر Uber حمایت کرده است نمی تواند به شما کمک کند که در کسب و کارتان موفق شوید؟

مطالب مرتبط :