در جدید ترین رتبه بندی دانشگاه های جهان QS  در سال 2018 ، 26 دانشگاه از کانادا در گروه بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است. از این تعداد ، 4 دانشگاه در لیست 100 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند . اگر در حال برنامه ریزی برای تحصیل در آمریکای شمالی و تحصیل در کانادا هستید، در اینجا 10 دانشگاه برتر کانادا در سال 2018 که در زمره بهترین دانشگاه های جهان نیز قرار دارند را به شما معرفی می کنیم .

 

1-  دانشگاه تورنتو

University of Toronto

University of Toronto

دانشگاه تورنتو ، دانشگاه تحصیلات تکمیلی McGill که یک بار دیگر به عنوان بهترین دانشگاه کانادا معرفی شده است و این بار در رتبه 31 جهان قرار گرفته است . دانشگاه تورنتو در سال 1827 تاسیس شده است  و حدود 88،700 دانشجو در سه دانشکده این دانشگاه در حال تحصیل هستند . این دانشگاه به اینکه میزبان نوآوری های تحقیقاتی مانند کشف انسولین و سلول های بنیادی بوده است ، شهرت دارد. این دانشگاه آرزوی دانشجویانی است که متقاضی تحصیل در کانادا هستند!

2- دانشگاه مک گیل

McGill University

McGill University

دانشگاه مک گیل در رتبه بندی سال 2018 ، رتبه 32 را از آن خود کرد . دانشگاه مک گیل در سال 1821 تاسیس شد و در حال حاضر حدود 40500 دانشجو دارد که از این میزان، 25 درصد را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند . این دانشگاه بیشترین میزان عنوان Rhodes Scholars یعنی 142 عدد و بیشترین تعداد برندگان جایزه نوبل (12 عدد ) را از بین تمام دانشگاه های کانادا دارد و این امر آن را به یک گزینه عالی برای تحصیل در کانادا تبدیل میکند .

3- دانشگاه بریتیش کلمبیا

University of British Columbia

University of British Columbia

این دانشگاه در رتبه بندی جهانی امسال ، 6 پله افت داشته است ولی با این وجود هنوز سومین دانشگاه برتر کانادا است . این دانشگاه در ونکوور و  کلونا بریتیش کلمبیا واقع شده است . این دانشگاه حدود 62,900 دانشجو دارد که از این میزان ، 14,434 دانشجوی خارجی از 162 کشور مختلف  هستند .

4- دانشگاه آلبرتا

University of Alberta

University of Alberta

جهش 4 پله ای این دانشگاه در رتبه بندی امسال باعث شد که این دانشگاه امسال همراه دانشگاه کره جنوبی در رتبه 90 قرار گیرد . دانشگاه البرتا در سال 1908 تاسیس شد و بخش اعظم آن در شهر ادونتن واقع شده است. این دانشگاه 37830 دانش آموز از 143 کشور دارد و سالیانه تا 12.3 میلیارد دلار در اقتصاد آلبرتا سرمایه گذاری می کند.

5- دانشگاه Université de Montréal

Université de Montréal

این دانشگاه در رتبه 130 جهان قرار گرفت . دانشگاه Université de Montréal بهترین دانشگاه ایالت های فرانسوی زبان کانادا و یکی از 10 کارفرمای برتر منطقه مونترال است .  این دانشگاه در سال 1878 تاسیس شد و از فعال ترین دانشگاه های کاندا در زمینه تحقیقات و درآمدهای ناشی از تحقیقات علمی است . در آمدی بالغ بر نیم میلیون دلار .

6- دانشگاه مک‌مستر

McMaster University

McMaster University

این دانشگاه 9 پله بهبود داشته است و امسال در رتبه 140 جهان قرار گرفته است . ابتدا در سال 1887 و در تورنتو تاسیس شد اما در سال 1930 به انتاریو نقل مکان کرد .مک مستر مرکز فعالیت 70 محقق و موسسه است و مشخصا به خاطر دانشکده پزشکی خود شهرت دارد .

7- دانشگاه واترلو

University of Waterloo

University of Waterloo

این دانشگاه هم در انتاریو قرار دارد . رتبه این دانشگاه 152 است و همچنین از جوان ترین و تازه تاسیس ترین دانشگاه های این لیست است چرا که تازه از سال 1957 شروع به پذیرش دانشجو کرده است . در حال حاضر 36670 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و 37 درصد از فارغ التحصیلان آن را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند .

8- دانشگاه وسترن

Western University

Western University

این دانشگاه در کنار دانشگاه بلژیک Antwerp ، رتبه 210 را کسب کرده است . این دانشگاه در لندنِ انتاریو واقع شده است و تاسیس آن بر میگردد به سال 1878 که حالا نزدیک به 28800 دانشجو دارد . این دانشگاه پیش از این به عنوان دانشگاه غربی انتاریو University of Western Ontario شناخته می شد .

9- دانشگاه کلگری

University of Calgary

University of Calgary

این دانشگاه امسال رتبه  217 را به دست آورده اما با این وجود در لیست 10 دانشگاه برتر کانادا قرار دارد . در سال 1966 تاسیس شده است و 5 دانشکده دارد، از جمله یک دانشکده در قطر. این دانشگاه زادگاه اختراعات قابل توجهی مثل neurochip  بوده است .

10- دانشگاه کوئینز

Queen’s University

Queen’s University

این دانشگاه ،  امسال رتبه 224 را کسب کرده است . دانشگاه کوئینز از قدیمی ترین دانشگاه های کانادا است ، آنقدر قدیمی که سال تاسیس آن به 1841 بر میگردد ، یعنی 26 سال قبل از تشکیل کشور کانادا! در حال حاضر این دانشگاه حدود 22,461 دارد که 10 درصد آن را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند که نشان می دهد همچنان دانشگاه خوبی برای دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در کانادا است .

 

 

مطالب مرتبط :