سایت ترنسفروایز (TransferWise) یکی از وبسایت‌های خدماتی در حوزه انتقال ارز و وجه آنلاین است. با پی‌آسان همراه باشید.

 

شرکت ترنسفروایز (Transferwise) به دنبال حذف هزینه‌های بالای بانک‌ها در تبدیل ارزهای خارجی، با حذف نقش واسطه‌گر بودن آن‌ها، از طریق به هم رساندن کاربران خود با یکدیگر براساس ارزی که دارند و ارزی که به آن نیاز دارند، فعالیت می‌کند. در واقع، یک خدمات انتقال ارز و وجه آنلاین است که می‌توان در آن پول را با هزینه کمتری نسبت به بانک‌ها انتقال داد. این شرکت ادعا می‌کند که ۸ برابر ارزان‌تر از بانک‌ها انتقال‌های خارجی پول را انجام می‌دهد.

 

نکات مثبت TransferWise

 • بسیار به صرفه است.
 • شفافیت هزینه و کارمزدها
 • برای انتقال‌های کارتی ( که معمولا پر هزینه‌تر هستند) بسیار سریع‌تر است.
 • قیمت‌های ضمانت شده (۲۴/۴۸ ساعت)

 

نکات منفی TransferWise

 • تمرکز آنلاین، باعث ایجاد محدودیت در برقراری ارتباط تلفنی برای حل مشکلات شده است.
 • انتقالات بزرگ دچار محدودیت هستند.

 

TransferWise خدمات انتقال ارز و وجه آنلاین را با قیمت به صرفه و ساده برای اکثریت افرادی که نیاز دارند میزان کمتری پول را ارسال یا دریافت کنند، ارائه می‌دهد. به دلیل شفافیت می‌توانید به روشنی ببینید که چه هزینه‌هایی را پرداخت می‌کنید. اگر در نظر دارید مقدار بیشتری انتقال دهید یعنی بیش از هفت هزار دلار/ چهار هزار پوند/ ۴ هزار و ۵۰۰ یورو/ ۹ هزار و ۵۰۰ دلار کانادا و استرالیا یا ترجیح می‌دهید در طول روند کار با یک فرد در بخش خدمات مشتریان صحبت کنید، گزینه‌های بهتری وجود دارد.

 

 

 

	 بررسی TrensferWise

 

 

 

نکته اصلی

در بعضی از شرایط ممکن است این خدمات گزینه مناسبی نباشد اما در بیشتر مواقع این طور نیست. نکته کلیدی آن است که بدانید کدام را باید انتخاب کنید.

انتخاب بهترین گزینه با توجه به شرایط شما با انتخاب خدمات دهنده‌ای که در کشور محل زندگی شما دارای دفتر است شروع می‌شود، زیرا به این ترتیب مزیت‌های خدماتی و امنیتی بیشتری همراه خواهد داشت. TransferWise دارای دفاتری در انگلستان، آمریکا و استونی ( که اروپا را پوشش می‌دهد) است.

 

نکات زیر را در استفاده از خدمات ترنسفروایز باید در نظر بگیرید:

 1. قیمت‌ها، کارمزدها و هزینه های (پنهان)
 2. چگونه عضو شوید؟
 3. TransferWise چگونه کار می‌کند؟
 4. نظرات قابل اطمینان و مشکلات
 5. سرعت
 6. امنیت
 7. نتیجه

 

 1. قیمت‌ها، کارمزدها و هزینه های (پنهان)

TranfesWise در مورد آنچه که پرداخت می‌کنید بسیار شفاف است، به این معنی که می‌توانید به‌راحتی ببینید در هر قدم چه پرداخت می‌کنید. مشکل آن است که مقدار متفاوت، واحدهای پولی متفاوت و کشورهای متفاوت به معنی هزینه‌های متفاوت است.

خبر خوب

ویدجت TransferWise را باز کنید و این قدم ساده را دنبال کنید تا هزینه‌ها را با دیگر ارائه دهندگان خدمات مقایسه کنید:

 

سه راه ساده برای آنکه بدانید چقدر باید پرداخت کنید:

گام اول:

هنگامی که ویدجت را باز کردید، واحد پولی را که قصد تبدیل آن را دارید و واحد پولی که می‌خواهید دریافت کنید را مشخص کنید. واحد پول که تبدیل می‌شود در قسمت You send قرار دارد و مقداری که دریافت می‌کنید در قسمت Recipient gets.

به مقدار جزئیات هزینه‌ها در دو بخش دقت کنید.

 

 

سایت ترنسفروایز

گام دوم:

Total Fees را تقسیم بر مقداری که قصد تبدیل آن را دارید کرده و در ۱۰۰ ضرب کنید تا درصد کارمزدی که باید پرداخت شود را بدست آورید.

در اینجا بعضی از نرخ‌های تبدیل دیگر خدمات دهندگان را مشاهده می‌کنید:

بانکها: ۳% – ۷%

پی پال: ۶% – ۸%

دیگر شرکت‌های بین‌المللی انتقال پول: ۵ % – ۸/۱% ( با توجه به واحد پول و مقدار متفاوت خواهد بود)

همانگونه که مشاهده کردید رقم ۸۵۴ % بسیار رقابتی است. با این حال توجه داشته باشید که این درصد با توجه به چند مورد تغییر خواهد کرد، به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم سه گام بالایی را دنبال کنید.

 

 

چه نکات دیگری را باید در استفاده از TransferWise بدانید؟

TransferWise با خدمات انتقال ارز و وجه آنلاین نرخ تبدیل میان بازاری را ارائه می‌دهد ( در واقع بهترین نرخ تبدیلی که هر فرد می‌تواند دریافت کند) و کاملا در مورد مبالغی که پرداخت می‌کنید شفاف است پس شروع خوبی را خواهید داشت.

اما این می‌تواند بی معنی باشد اگر نرخ تبدیل ضمانت شده نباشد. بعضی از ارائه دهندگان خدمات نرخ تبدیلی را که به شما ارائه می‌دهند ضمانت نمی‌کنند. این به این معناست که شما می‌توانید تحت تاثیر بالا و پایین شدن نرخ تبدیل قرار بگیرید که می‌تواند به‌راحتی در هر روز ۱ درصد تغییر کند.

TransferWise نرخ تبدیل را برای ۲۴ تا ۴۸ ساعت ضمانت می‌کند که بستگی به انتخاب نوع ارز شما دارد.

TransferWise می‌گوید:

تا زمانی که ما پول شما را در مدت زمان مشخص شده دریافت کنیم، نرخ تبدیل مشخص شده را دریافت می‌کنید. اگر پول شما در زمان مشخص به ما نرسد، ما همچنان در اولین فرصت پول شما را تبدیل خواهیم کرد اما از متوسط نرخ تبدیل بازار در زمان دریافت پول شما استفاده خواهیم کرد.

یکی از کاربران این وبسایت می‌گوید:

در آزمایش دنیای واقعی، دریافتیم که این شرکت در مورد قول خود بسیار خوب عمل می‌کند. هنگامی که در صبح شنبه انتقال را انجام دادیم می‌دانستیم که بانک ما حداقل ۴۸ ساعت بعد از صبح دوشنبه اقدام به انجام کار خواهد کرد. در 4 روزی که زمان برد تا پول به آن‌ها برسد، نرخ تبدیل خلاف سود آن‌ها تغییر کرد اما با این حال نرخ تبدیلی را استفاده کردند که ما پذیرفته بودیم.

اما این تجربه همه افراد نیست.

 

 1. چگونه عضو شوید؟

عضویت اولیه در TransferWise بسیار ساده است.

 

می‌توان به دو روش ثبت نام  را انجام داد:

 • به صورت مستقیم در سایت TransferWise ثبت نام کنید.
 • با استفاده از حساب کاربری Google+ یا فیس بوک خود عضو شوید.

تایید موبایل و ایمیل

به عنوان بخشی از روند تایید، TransferWise برای شما پیامی را همراه با یک کد امنیتی و یک ایمیل ارسال می‌کند. هنگامی که با وارد کردن کد امنیتی و کلیک کردن بر روی لینک داخل ایمیل تایید انجام شد می‌توانید اولین انتقال خود را انجام دهید.

 

انتقال پول

در اینجا مقداری را که می‌خواهید انتقال دهید نهایی می‌کنید. به عنوان یک نکته مثبت می‌توانید ببینید که چه زمانی مبلغ دریافت خواهد شد. آن‌ها همچنین نرخ تبدیلی را که به شما می‌دهند برای ۲۴ یا ۴۸ ساعت ضمانت می‌کنند ( که به نظر ما بسیار با ارزش است)

 

 

 

سایت TrensferWise

 

 

 

به چه کسی پول را ارسال می‌کنید؟

سپس جزئیات بانکی در مورد جایی که قصد انتقال پول را دارید وارد می‌کنید.

 

تایید هویت

TransferWise از شما خواهد خواست تا تصویری از مدارک شناسایی خود را آپلود کنید تا هویت شما تایید شود. ( این کار به‌راحتی با گرفتن عکس به‌وسیله یک تلفن هوشمند و به اشتراک گذاری آن با کامپیوتر و آپلود بر روی سایت امکان پذیر است)

اگرچه آن‌ها می‌گویند این کار ممکن است ۲ تا ۳ روز به طول بیانجامد، تجربه ما نشان می‌دهد این کار آنی صورت می‌گیرد. این کار فعالیتی استاندارد برای تمامی ارائه دهندگان خدمات انتقال پول است.

 

انجام پرداخت

بعد از آنکه جزئیات انتقال ارز و وجه آنلاین خود را چک کردید مانند حساب بانکی و مبلغی که باید پرداخت کنید، شما چند انتخاب دریافت خواهید کرد تا هزینه را در کشوری که پول از آنجا می‌آید به TransferWise پرداخت کنید.

 

رهگیری روند

می‌توانید به صورت آنلاین روند انتقال را رهگیری کنید تا مطمئن شوید همه چیز به خوبی در حال انجام است، اما در هر بخش مهم یک ایمیل دریافت خواهید کرد که موضوع آن انتقال وجه است.

 

 1. TransferWise چگونه کار می‌کند؟

خدمات فرد به فرد

در واقع راز بزرگ TransferWise ( و محدودیت احتمالی) آن است که آن‌ها پول شما را انتقال می‌دهند بدون آنکه در واقع پولی انتقال دهند. TransferWise یک ارائه دهنده خدمات فرد به فرد است. این به معنای آن است که آن‌ها افرادی را که می‌خواهند یک ارز را تبدیل به یک ارز دیگر کرده و انتقال دهند با افرادی که قصد انجام عملیاتی برعکس آن را دارند به یکدیگر متصل می‌کند. ( تا جایی که امکان داشته باشد)

 

 

انتقال ارز

 

 

برای مثال اگر می‌خواهید یک هزار پوند را تبدیل به یورو کنید، TransferWise یک هزار پوند شما را در محیط پوند خود قرار می‌دهد و مقدار معادل یورو آن را در قسمت دریافت یورو خود قرار می‌دهد.

این به معنای آن است که در واقع پول واقعا از مرزها عبور نمی‌کند و به این ترتیب هزینه انتقال را صرفه جویی می‌کنند.

 

چه زمانی کارایی ندارد؟

در آزمایش ما در مورد تمامی ارزهای اصلی و مقادیر متفاوت TransferWise برتری دارد، ارزان در تمامی مکان‌ها و عالی درتحویل، اما همیشه هم اینطور نیست.

بزرگ‌ترین نقطه قوت آن‌ها شاید دلیلی باشد برای آنکه دیگر گزینه‌ها را هم جستجو کنید. همانگونه که دیدیم مدل تجارت TransferWise تبادل با افراد انجام همه موارد به صورت آنلاین است تا هزینه‌ها را کاهش دهند. آن‌ها این کار را بسیار خوب انجام می دهند.

اما در دو مورد ممکن است آن‌ها بهترین انتخاب نباشند:

 1. مبالغ زیاد برای ارائه خدمات فرد به فرد از نظر مزیت‌های هزینه و سرعت در مقابل دیگر ارائه دهندگان خدمات مشابه کاهش می‌یابد.
 2. اگر فردی هستید که ترجیح می‌دهید با یک فرد دیگر صحبت کنید و او شیوه کار را به شما توضیح دهد.

برای مبالغ بیشتر (هفت هزار دلار امریکا، چهار هزار پوند انگلستان، ۴ هزار و ۵۰۰  یورو، ۹ هزار و ۵۰۰ دلار کانادا یا استرالیا) یا اگر به دنبال پشتیبانی بسیار زیاد تلفنی هستید ما به شما استفاده از شرکت‌های انتقال ارز و وجه آنلاین همچون وسترن یونیون و پی پال را پیشنهاد می‌کنیم که براساس انتقال فرد به فرد عمل نکنند.

نه تنها صحبت با آن‌ها به صورت تلفنی ساده‌تر است ( بعضی به صورت تمام وقت ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته فعالیت می‌کنند در مقابل پشتیبانی مختص روزهای کاری از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب) گاهی آن‌ها به صورت خودکار در زمان انجام انتقال و عضویت با شما تماس می‌گیرند.

 

 1. نظرات قابل اطمینان و مشکلات

مهم نیست در کدام یک از سایت‌ها به نظرات نگاه کنید متوجه خواهید شد که بیشتر نظرات مثبت است. برای مثال در Trustpilot با در نظر گرفتن متوسط نظرات TransferWise نمره عالی را ۱/۹ از ۱۰ براساس نظر ۴۷ هزار و ۷۴۲ نفر دریافت می‌کند.

اما، هیچ چیز کامل نیست و در نظرات منفی است که می‌توانید نکته‌های زیادی پیدا کنید. مشکل با خواندن نظرات افراد آن است که می‌توانید به‌راحتی اسیر داستان‌ها شوید. پس تلاش کردیم تعداد قابل توجهی از آن‌ها را بخوانیم و یک شکل درست بدست آوریم، که شما بتوانید از آن بیاموزید. در ذهن داشتن نظرات منفی دارای اهمیت است زیرا آن‌ها تنها پنج درصد از کل نظرات مشتریان را تشکیل می‌دهند. بعد از خواندن بیش از صدها نظر دریافتیم که بیشتر نظرات منفی به دو مورد مربوط می‌شوند:

 • از کار افتادن حساب‌ها بعد از انجام یک انتقال (۳۰ درصد)
 • تاخیر در انتقال ارز (۳۰ درصد)
 • نرخ‌های تبدیل بهتر در جاهای دیگر (۱۰ درصد)
 • خدمات مشتری (۱۰ درصد)
 • مشکل با خدمات مربوط به کارت ها (۱۰ درصد)
 • دیگر موارد (۱۰ درصد)

 

 

 

سایت TrensferWise

 

 

از کار افتادن حساب‌ها بعد از انجام یک انتقال ارز

سیاست TransferWise آن است که بعد از رسیدن میزان انتقال به یک مبلغ مشخص درخواست مدارک شناسایی بیشتر خواهد کرد. بدون شک این کار مربوط به تعهد به قوانین موجود است. این کار به نفع اکثریت افراد خواهد بود، مگر در شرایطی خاص که حساب آن‌ها به دلیل عدم توانایی در برآورد کردن نیازها غیر فعال می‌شود. در این شرایط بدون شک پول به آن‌ها بازگردانده می‌شود اما مطمئنا موجب ناراحتی آن‌ها خواهد شد.

بسیاری دیگر از شرکت‌های انتقال دهنده (که به انتقال مقدار بیشتری توجه دارند) تمامی مدارک شناسایی را پیش از انجام کوچکترین انتقالی مورد تایید قرار می‌دهند. به همین دلیل برای انتقال ارز بیش از هفت هزار دلار آمریکا دیگر خدمات را پیشنهاد می‌دهیم.

 

تاخیر در دریافت پول/ گم‌شدن پول

تعداد زیادی از مشکلات در ارتباط با تاخیر در دریافت پول بوده است. بسیاری فکر می‌کنند که پول گمشده است. این به نظر مشکل بزرگی می‌رسد اما به صورت عمومی این امر ربطی به TransferWise ندارد، و بیشتر مربوط به بانک‌های دو طرف است که برای انجام انتقال نیازمند زمان هستند.

 

 1. سرعت

اگر از یک کارت ( اعتباری یا بانکی) استفاده می‌کنید، TransferWise می تواند یکی از سریعترین خدمات انتقال ارز و وجه آنلاین را ارائه دهد، اما هزینه‌های جانبی نیز همراه این کار خواهد بود و به همین دلیل بسیاری از افراد این گزینه را انتخاب نمی‌کنند. از طرفی دیگر روند فرد به فرد یافتن فرد دیگری که ارز شما را بخواهد زمان‌بر خواهد بود، به‌ویژه با ارزهای کمتر مورد درخواست یا مقادیر بیشتر.

TransferWise می‌گوید تبدیل پول شما حداکثر دو روز کاری زمان خواهد برد، اما بسیار بعید است که این مقدار به طول بیانجامد. روش‌های ارزانتری که بسیاری از افراد برای پرداخت هزینه انتقال استفاده می‌کنند دارای کارایی یکسانی با دیگر خدمات هستند، اما تجربه کاربردی ما با این شرکت بدون مشکل بود.

واقعیت آن است که بسیاری از ارائه دهندگان خدمات، ارزها را به سرعت تبدیل می‌کنند و سرعت کل انتقال بیشتر بستگی به بانک‌های دو طرف دارد تا چیز دیگری. چقدر طول می‌کشد که وارد حساب شما شود بستگی به بانک شما دارد و نه شرکت انتقال دهنده.

 

 

سایت transferwise

 

 

بخش B نشان می‌دهد برای انتقال ارز چقدر زمان نیاز است.

A و C بستگی بسیار کمی با TransferWise دارند و بیشتر به بانک‌های دو طرف مربوط می‌شوند.

 

 1. امنیت

این نکته که TransferWise خدمات انتقال ارز و وجه آنلاین را فرد به فرد ارائه می‌دهد باعث نگرانی شما در مورد امنیت استفاده از این خدمات می‌شود. شاید نگران شوید که اگر شما پول را بفرستید و طرف مقابل این کار را نکند چه خواهد شد؟ اگرچه خدمات فرد به فرد است، TransferWise واقعا شما را به یک فرد دیگر در طرف دیگر جهان متصل نمی‌کند. آن‌ها مقادیر زیادی از ارزهای متفاوت را دارند که مبادله می‌کنند و این خود شرکت است که انتقال ارز را انجام می‌دهد.

مانند دیگر شرکت‌های بزرگ مالی، TransferWise به شدت بازرسی می‌شود. هر کشوری که در آن فعالیت می‌کند هیئت بازرسی خود را دارد که شرکت باید از آن تبعیت کند. این به معنای آن است که شرکت توسط هیئت‌هایی نظیر کمیسیون سرمایه‌گذاری و امنیت استرالیا، معاونت گمرک و مالیات غیرمستقیم هنگ کنگ، سازمان بازرسی مالی انگلستان و شبکه مقابله با جرایم مالی امریکا بازرسی می‌شود. آن‌ها به عنوان یک شرکت بسیار تحت بازرسی هستند، پس نباید با استفاده از خدمات آن‌ها مشکلی در ارسال پول داشته باشید.

 

 

 

سایت TrensferWise

 

 

 

 1. نتیجه

برای بسیاری TransferWise بهترین روش برای انتقال ارز به خارج است. درخشش آن به دلیل سادگی آنلاین آن و شفافیت آن‌ها در مورد مبالغی است که دریافت می‌کنند و مقدار پولی است که بعد از انجام انتقال ارز دریافت می‌کنید. با این حال اگر دوست دارید با یک انسان در شرایط خاص صحبت کنید یا می‌خواهید مبلغ بسیار بیشتری را انتقال دهید خدمات غیر فرد به فرد بهتر خواهد بود.

می‌توانید دیگر ارائه دهندگان خدمات همچون وسترن یونیون، مسترکارت و پی پال را برای مقادیر بیشتر یا خدمات تلفن محور بیابید. در هر حال انتقال‌های شما بسیار ارزان‌تر از انتقال به‌وسیله بانک خواهد بود.