اگر در یک فروش اشتباهی رخ دهد ، نباید خط تولید یا سوددهی را تحت تأثیر قرار دهد. این جا در پی پال (PayPal) ، ما درک می کنیم که شما با حسن نیت می فروشید ، بنابراین سیستم حفاظت از فروشنده ی ما ، اگر یک پرداخت غیرمجاز دریافت کنید یا در زمینه ی حمل و نقل اشتباهی رخ دهد ، از شما محافظت می کند.

سیستم حفاظت از فروشنده به صورت خودکار روی فروش های واجد شرایط شما اعمال می شود. شما تنها نیاز دارید که چند نیازمندی ساده را رعایت کنید و به درخواست های ما برای اطلاعات فوراً پاسخ دهید. در این صورت ما می توانیم مشمولیت شما را تأیید کنیم و هر پول ضبط شده ای را آزاد کنیم.

 

سیستم حفاظت از فروشنده چیست؟

سیستم حفاظت از فروشنده ی پیپال (PayPal) کسب و کار شما را در برابر ضرر کردن و زیان های مربوط به معاملات غیرمجاز محافظت می کند و ادعا می کند که اقلام دریافت نشده اند. این سیستم به صورت خودکار بر فروش های پی پال (PayPal) اعمال می شود و محدودیتی برای تعداد پرداخت هایی که ما از آن محافظت خواهیم کرد وجود ندارد.

 

 

 

امنیت پی پال

 

 

این سیستم چگونه کار می کند؟

هنگامی که یک ادعا یا بازپرداخت ارائه می شود ، ما پرداخت مربوطه را در حساب شما نگه می داریم تا زمانی که مسأله حل شود. با این کار شما اطمینان حاصل می کنید که در صورت نیاز وجوه در دسترس اند و به خریدار بازگردانده خواهند شد.

پس از آن ما از شما درخواست می کنیم که مقداری اطلاعات بیشتر در اختیارمان قرار دهید ، از جمله تأییدیه ی حمل و نقل یا مدرک تکمیل کننده ای دال بر این که خدمت کاملاً انجام گرفته است. معمولاً ظرف هفت روز پس از درخواستمان به این اطلاعات نیاز خواهیم داشت – به مهلتی که دارید توجه داشته باشید. با استفاده از این اطلاعات ما تعیین می کنیم که آیا این فروش واجد شرایط محافظت از فروشنده است و اگر باشد ، ما هر پول نگه داشته شده ای را به حساب پی پال (PayPal) شما برمی گردانیم.

در مورد تأییدیه ی حمل و نقل و مدرک تکمیل کننده ی الزامی روی صفحه ی حفاظت از فروشنده ی ما بخوانید.

 

واجد شرایط بودن به چه معناست؟

حفاظت از فروشنده اخیراً گسترش یافته است ، تا حدی که امروزه شامل هر دو نوع کالای ملموس و غیرملموس می شود. حفاظت از فروشنده بر معاملات غیرمجاز و معاملاتی که به خاطر سوء ظن کلاه برداری متوقف شده اند، و همچنین محصولاتی که ادعا می شود نرسیده اند وقتی که بتوانید مدرک حمل و نقل و اتمام سرویس را ارائه دهید، اعمال می شود.

این سرویس زمانی در دسترس است که خریدار از حساب پیپال (PayPal) خود برای پرداخت موارد ذیل استفاده کند:

  • کالاهای فیزیکی ( لباس ها ، اسباب بازی ها ، لوازم الکترونیکی ، قطعات خودرو و … )
  • خدمات ( کلاس های یوگا ، طراحی وبسایت ، تعمیرات لوله کشی و … )
  • بلیط ها ( کنسرت ها ، نمایش ها ، رویدادهای ورزشی و … )

سایر نیازمندی هایی که باید واجد آن باشید نیز اعمال می شود. برای اطلاعات بیشتر لطفاً توافقنامه ی کاربری ما را ببینید.

 

 

پی پال و امنیت آن

 

 

چگونه سیستم حفاظت از فروشنده را دریافت کنم؟

اگر کالاهای ملموس می فروشید و پرداخت ها را از طریق پی پال چک اوت (PayPal Checkout) ، پرداخت استاندار وبسایت و یا PayPal Invoicing دریافت می کنید ، شما همین حالا هم سیستم حفاظت از فروشنده را دارید. هنگامی که خریداران شما به حساب پی پال (PayPal) خودشان متصل می شوند تا پول شما را پرداخت کنند ، این سیستم به صورت خودکار بر فروش های شما اعمال می شود. معیارهایی اضافی برای کسب و کارهایی که کالاهای ناملموس می فروشند وجود دارد ، بنابراین با تیم فروش ما از طریق شماره ی 1800529725 در تماس باشید تا درباره ی گزینه هایی که واجد شرایط آن هستید صحبت کنیم.

اگر از یکی از راه های دیگر پرداخت مثل Payments Pro ، Braintree و یا Payflow استفاده می کنید ، با تیم تماس ما به شماره ی 1800729725 تماس بگیرید تا درباره ی گزینه های دیگر ما بدانید و ببینید اگر برای کسب و کارتان مناسب است ، سیستم را برایتان عوض کنیم.

 

چگونه منافع حفاظت از فروشنده را بیشینه کنیم؟

وقتی شما پی پال (PayPal) را قبول می کنید ، نه تنها می توانید فروش خود را در برابر زیان حفاظت کنید ، کسب و کارتان را برای 200 میلیون مشتری پی پال (PayPal) در سراسر جهان قابل استفاده می کنید و می توانید از نرخ تبدیل بهبودیافته سود ببرید. اولویت بندی پی پال (PayPal) را هنگام وارسی در نظر بگیرید تا به مشتریانتان اطمینان بیشتری برای خرید از شما بدهید یا یک گزینه ی لمسی در نظر بگیرید تا نرخ تبدیل تلفن همراهتان بهبود یابد و تعداد معاملاتی را که سیستم حفاظت از مشتری پوشش می دهد بیشینه کنید.

 

درباره ی سیستم محافظت از فروشنده بیشتر بدانید و برای در نظر گرفتن تمامی شرایط ، توافقنامه ی کاربری ما را ببینید.