بهترین مدرسه های هنری ، آن هایی هستند که در عین انضباط، به دانش آموزان  تفکر خلاقانه را آموزش می دهند و با راهنمایی و ارائه منابع کافی ، آن ها را برای بروز استعدادهای هنریشان  آماده می کنند . همه مدارس در این لیست، کالج هایی با رویکرد مشخص و معتبر و پیشرو هستند که همواره هم قدم با تغییرات و تکامل دنیای هنر ،  در حال تکامل و پیشرفت هستند . این مدارس هنری ، به خاطر داشتن فارغ التحصیلان مشهور و کارکشته ی دنیای هنر ، دارای نام و اعتباری جهانی هستند . در ادامه 5 مدرسه‌ی هنری برتر دنیا را معرفی خواهیم کرد .

#1: Rhode Island School of Design

مدرسه‌ی هنری

Rhode Island School of Design

مدرسه طراحی رود آیلند

آمریکا ، ایالت رودآیلند ، پراویدنس

تعداد دانشجویان کارشناسی : 2،005

نرخ پذیرش: 27٪

RISD از نظر بسیاری از کارشناسان بهترین مدرسه‌ی هنری و طراحی دنیا است. با اعضای هیات علمی برجسته، منابع عظیم و گسترده برای دانش آموزان به همراه بخش اشتغال حرفه ای قوی، RISD تقریبا تمام چیزی را که برای آموزش هنر و طراحی از یک مدرسه‌ی هنری انتظار دارید، به شما ارائه می دهد. RISD همچنین دارای یک موزه است که هزاران اثر از دوره های مختلف، فرهنگ ها و رسانه های متنوع را دربر می گیرد.

 

 

#2: School of the Art Institute of Chicago

مدرسه‌ی هنری

School of the Art Institute of Chicago

مدرسه موسسه هنر شیکاگو

آمریکا ، ایالت ایلینوی ، شیکاگو

تعداد دانشجویان کارشناسی: 2،842

نرخ پذیرش: 78٪

 

مدرسه‌ی هنری مؤسسه هنر شیکاگو شهرتی جهانی دارد؛ فارغ التحصیلان آن شامل جورجیا اوکیف، دیوید سدریس و ادوارد گوری .  SAIC دارای یک برنامه درسی بین رشته ای است، به این معنی که دانش آموزان قبل از تصمیم گیری در مورد بهترین قالب هنری برای ایده هایشان، به طور گسترده در حوزه های مختلف هنری تشویق می شوند. آموزش در SAIC بسیار قابل تنظیم است، و باعث تشویق دانشجویان به ترکیب هنرهای مختلف می شود. مطالعه خارج از دانشگاه نیز در SAIC لازم است. دانش آموزان می توانند این الزام را از طریق یک برنامه کارآموزی، سفر مطالعاتی یا تحصیل در خارج از کشور تجربه کنند. این یک پل به دنیای هنر خارج از کالج است و دانش آموزان را برای اشتغال در هنر آماده می کند.

 

 

#3: California Institute of the Arts

مدرسه‌ی هنری

California Institute of the Arts

موسسه هنرهای کالیفرنیا

آمریکا ، کالیفرنیا ، والنسیا

تعداد دانشجویان کارشناسی: 985

نرخ پذیرش: 27.5٪

 

CalArts یک مدرسه‌ی هنری بین المللی است که دانش آموزان را ترغیب می کند تا از مرزهای رسانه های سنتی عبور کنند. این مدرسه‌ی هنری تمرکز زیادی روی توجه به هر دانش آموز دارد. دانش آموزان نیز در تحصیلات و مطالعات خود به میزان بالایی از آزادی و استقلال خلاقیت  برخوردارند .

CalArts همچنین در انجمن های هنری جامعه شرکت دارد، که از طریق آن دانش آموزان و ودانشجویانش فرصتی را برای آموزش و تدریس هنر به افراد جوان تر و نوجوان در لس آنجلس می دهد.  دانشجویان همزمان با اینکار میتوانند  علاوه بر تجربه ، درآمد هم کسب می کنند. این موسسه مجموعه ای از برنامه های کارآموزی و مربیگری را برای دانش آموزان فراهم می کند تا به آنها کمک کند مهارت های هنری خود را پس از کالج به یک حرفه شغلی تبدیل کنند.

 

 

#4: Central Saint Martins College of Art and Design

مدرسه‌ی هنری

Central Saint Martins College of Art and Design

کالج مرکزی هنر و طراحی سنت مارتینز

لندن، انگلستان

تعداد دانشجویان کارشناسی: 3،013

نرخ پذیرش: گزارش نشده است

کالج مرکزی هنر و طراحی سنت مارتینز ، یکی از کالج های دانشگاه هنر لندن است که در سطح جهانی بسیار برجسته و شناخته شده است . این کالج دارای نه گرایش مجزای هنر از جمله : گرافیک ، هنرهای زیبا ، طراحی پارچه و جواهر و … است . دانش آموزان تشویق می شوند که ایده های خود را فراتر از مرزهای پذیرفته شده هر رشته هنری خلق کنند و همیشه برای رویکردها و ایده های جدید ایده پردازی کنند. همچنین از امکانات این کالج می توان به استودیوهای ساخت دیجیتالی ، کارگاه های چاپ مجهز، یک آزمایشگاه رسانه های دیجیتال، یک آزمایشگاه انیمیشن اشاره کرد.

 

#5: Parsons The New School for Design

مدرسه‌ی هنری

Parsons The New School for Design

مدرسه جدید پارسون

آمریکا ، نیویورک

تعداد دانشجویان کارشناسی: 6،759

نرخ پذیرش: 67٪

مدرسه جدید پارسون ، بر روی طراحی با رویکرد حل مشکلات در مقیاس جهانی تمرکز دارد . کوشش این مدرسه بر مواجهه و درگیری با روندها و رویکرد های جدید دنیای هنر است و از این جهت رویکردهای بین رشته ای نیز در آن جایگاه ویژه ای دارد . همچنین این مدرسه یک انجمن خدمات عمومی و احتماعی است که به تشویق پروژه های هنری و طراحی آینده دار و جهانی می پردازد .  این مدرسه‌ی هنری برای هر دانشجوی خود ، یک مشاور شغلی خصوصی دارد که ارتباط و شراکت های لازم برای موفقیت دانشجو در زمینه اشتغال را ایجاد می کند .

لینک های مرتبط :