در مناسبت های خاص و تعطیلی های مهم ، رقابت برای جلب توجه حداکثری خریداران و مشتریان و افزایش فروش ، بسیار زیاد می شود . خرده فروشان اینترنتی که معمولا بودجه و نفع کافی برای حراج کردن کالاهای خود با  تخفیف های درشت را ندارند ، باید برای جلب توجه و جذب مشتریان و خریداران و افزایش فروش ، راه های دیگری را انتخاب کنند. خوشبختانه پیشنهادات ویژه و جذاب برای مشتریان ، در مناسبت ها و تعطیلی های مهم ، فرایند پرهزینه ای برای فروشنده ها نیست ، فقط کافی است به عنوان یک فروشنده بعضی نکات و روش ها را که درادامه توضیح خواهیم داد ، مورد توجه قرار دهید تا به افزایش فروش قابل توجهی برسید .

 

یک : سیستم تحویل کالای خود را برای مشتریان برجسته کنید

Zeke Freeman ، مالک شرکت Bee Raw honey معتقد است که داشتن یک سیستم ارسال سریع و کارآمد بهتر تخفیف های زیاد است . او میگوید : « همیشه و در هرموقعی میتونید آدم هایی رو پیدا کنید که دنبال خرید هدیه ها و اجناس به صورت دقیقه نودی هستند . اگر خریداران بدانند که شما میتوانید خرید ها و هدیه هایی که خریده اند را حتی در تعطیلات و مناسبت ها هم در فاصله زمانی کوتاهی به آنها برسانید ، برای خرید از شما مشتاق تر خواهند بود و به افزایش فروش می انجامد . حتی میتوانید برای سفارشاتی که از نظر ارزی بیش از مقداری معین شد ، ارسال رایگان را در نظر بگیرید .

نکته : برای اینکه مطمئن باشید به خاطر افزایش فروش ناگهانی اختلالی در سیستم انبارداری و ارسال کالا پیش نخواهد آمد ، با فروشندگان کالا هماهنگ کنید که پیش از تاریخ سفارش و یا تاریخی که مشتری برای دریافت تعیین کرده است ، کالاها اماده و انبار شده باشد.

 

دو : پیشنهاد اعتبار برای کمک به مشتریان با بودجه کم

بعضی از مشتریان و خریداران ، معمولا هنگام فروش های فصلی و مناسبتی ، خریدی انجام نمی دهند تا از تمام شدن پول هایشان جلوگیری کنند . ولی اختصاص اعتبار میتواند کمک کننده باشد . برای اختصاص اعتبار هم لازم نیست که شما یک فروشنده عمده و بزرگ باشید .  اگر برای عملیات پرداخت خود از سیستمPayPal  استفاده کنید ، ویژگی PayPal Credit در فاکتور و صورتحساب نهایی ایجاد خواهد شد .  خریداران اگر بخواهند بازهم خریدهای مناسبتی و هدایای مناسبتی بیشتر از 99 دلار داشته باشند ، گزینه PayPal Credit را انتخاب می کنند . و طی هر خرید ، مقداری اعتبار برای خرید های بعدی به آن ها تعلق خواهد گرفت.

Janine Mastrorilli، مالک و طراح شرکت لوازم زینتی و شخصی در این باره میگوید : « این یک منفعت مشترک هم برای خرده فروش ها  و هم برای مشتریان و خریداران است . این ویژگی میتواند سرعت تصمیم گیری کسانی را که برای فشردن دکمه « خرید » دچار تردید هستند را افزایش می دهد . این ویژگی همچنین میتواند به شکل قابل توجهی موجب افزایش فروش شود، چراکه مشتریان میخواهند سفارشات بیشتری را برای به دست آوردن اعتبار بیشتر ، ثبت کنند . »

 

سه : ارائه هدیه همراه با محصول خریداری شده

Rieva Lesonsky، متخصص کسب و کارهای کوچک در این زمینه میگوید : « این یک راه عالی برای تشویق مشتریان و خریداران به خرید کردن است . میتوانید برای هدیه دادن ، سطح بندی های متنوع داشته باشید ، مثلا برای خرید های 50 دلاری، هدایای کوچک و برای خرید های 150 دلاری یا بیشتر، هدیه های بزرگتر و بهتر .» هدیه دادن ، همچنین راه حال مناسبی برای خالی کردن انبار از کالاهای کم فروش و زیاد است که مدت زیادی در انبار شما انبارش شده اند .

 

چهار : یک رویداد مناسبتی بزرگ ایجاد کنید و به نمایش ویژه محصولاتتان بپردازید

اگر یک فروشگاه متنوع دارید ، شروع به برنامه ریزی و زمان بندی برای ترتیب دادن یک رویداد مناسبتی بزرگ کنید تا بتوانید از طریق آن محصولات خود را به نمایش بگذارید . در این رویدادها میتوانید تخفیف دهید ، هدیه های ویژه دهید و یا صرفا یک فضا و حس خوب و جذاب برای مشتریان ایجاد کنید ( از طریق دکور مغازه و ویترین یا تغییر موقت ظاهر سایت متناسب با مناسبت مورد نظر) . اگر از خود مغازه یا سایت خاصی ندارید ، میتوانید در دفتر یا انبار خود ، برنامه های خاصی را ترتیب دهید ، البته اگر برای مشتریان راحت و مناسب باشد . مثلا صاحبان شرکت Bee Raw در مناسب ها و تعطیلات مناسبتی ، کوکتل پارتی هایی را میزبانی میکردند که طی آن ، مشتریان و مهمانان طرز تهیه کوکتل با عسل و سرو عسل با پنیر را یاد میگرفتند . این حرکت ، جو تبلیغاتی خوبی برای این شرکت ایجاد کرده بود و منجر به افزایش فروش شد .

 

پنج : افزایش کمک های خیریه‌ای

علاوه بر هدیه و تخفیف ، خریداران و مشتریان بسیار دوست دارند که در مناسبت ها و تعطیلی های و عیدها برای خرید خود ، دلایل جنبی خوبی داشته باشند . مثل کمک های خیریه ای . شما میتوانید بخشی از درآمد حاصل از فروش هر کالا را به یک موسسه خیریه اختصاص دهید . به این ترتیب ، کسب و کار خود را به محلی خوبی برای خرید های هدیه دار و به صرفه و همچنین کمک به نیازمندان و کارهای خیر تبدیل کرده اید .

نکته : یک راه ساده برای ایجاد کمک های خیریه ای در کسب و کار ، از طریق صندوق بخشش PayPal  می تواند انجام گیرد . از این طریق ، میتوانید 100 درصد مبلغ خیریه ی جمع شده را به موسسات خیریه اختصاص دهید .

مطالب مرتبط :