این روزها خدمات اسکان Airbnb در میان گردشگران محبوبیت بالایی دست یافته است. با اینحال انتخاب میان Airbnb (ایر بی ان بی) و هتل همچنان از دغدغه‌های اصلی مسافران است. با پی‌آسان همراه باشید تا به بررسی Airbnb و هتل‌ها بپردازیم.

با پیدایش Airbnb و سایر روش‌های مشابه مسافران انتخاب‌های بیشتری نسبت به گذشته برای انتخاب محل اقامت و اسکان خود دارند. هرچند اکثر گردشگران با این سوال رو‌به‌رو هستند که کدام گزینه بهتر است؟ در ادامه به بررسی اقامتگاه‌های Airbnb و هتل‌ها می‌پردازیم تا بتوانید بهترین گزینه را برای سفر خود انتخاب کنید.

 

پیش از انتخابAirbnb  یا هتل به سوالات زیر پاسخ دهید:

 •  آیا با هدف کسب و کار سفر می‌کنید؟
 •  آیا قصد سفر به تنهایی دارید؟
 • کدام گزینه برای سفر با بچه‌های کوچک بهتر است؟
 • چه نوع اقامتگاه‌هایی در مقصد وجود دارد؟

پس از پاسخگویی با سوالات به بررسی نظرات سایر گردشگرانی که از این امکانات استفاده کرده‌اند، بپردازید. ارزان‌ترین هتل‌ها و مکان‌ها را برای سفرهای گروهی یا فردی خود بررسی کنید. نقدهای Airbnb و هتل‌ها را بخوانید.

با همه این حرف‌ها انعطاف‌پذیری و تنوع بخشی از سفر است. در نظر داشته باشید که هر شهری منحصر به فرد است، پس به دنبال تجربه‌های جدید باشید و خودتان را محدود نکنید. هم هتل و هم اجاره اتاق و آپارتمان از سایت Airbnb را تجربه کنید.

 

 

AIRBNB چیست

 

 

چرا به جای استفاده از Airbnb در هتل اقامت کنیم؟

چند سوال وجود دارد که پیش از انتخاب Airbnb (ایر بی ان بی) و هتل باید به آن‌ها پاسخ دهید. با چه کسی هستید؟ به کجا می‌روید و بعد از سفرتان می‌خواهید به چه نتیجه‌ای برسید؟

زمانی که در هتل هستیم انتظار شرایط تجملانی را دارید. هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید برای راحتی و امکانات لوکس هتل خواهد بود که شامل خدمات پذیرش، هتلداری و لوازم بهداشتی است.

زمانی که قرار باشد برای سفر کوتاهی به یک شهر بزرگ بروید، در نظر داشته باشید که مسافرت‌های کوتاه اغلب برای تغییر آب و هوا و بهتر شدن روحیه انجام می‌شود و در نتیجه هتل‌ها کیفیت بهتری را برای این نوع سفرها ارائه می‌دهند. پی آسان به شما کمک خواهد کرد تا به رزرو هتل‌های خارجی بپردازید.

 

دلایل اصلی که باید هتل را به جای Airbnb  انتخاب کنید عبارتند از:

 • تمام امکانات رفاهی در دسترس خواهد بود و حتی اگر این امکانات در دسترس نبودند فردی با یک تماس کوتاه امکانات را فراهم می‌کند.
 • هتل‌ها اغلب در محل‌های بسیار خوبی، برای بازدید از مکان‌های دیدنی، رستوران‌ها و برگزاری جلسات تجاری قرار گرفته‌اند.
 • هتل‌ها بهترین گزینه برای سفر با کودکان است. محل‌های بازی کودکان، ملحفه اضافی در ساعات اولیه روز، داشتن یک تخت کودک در هنگام ورود و یا حتی یک پارک تفریحی در نزدیکتان، هتل‌ها را به انتخابی مطمین برای سفر با کودکان تبدیل خواهد کرد.
 • همه چیز توسط هتل تضمین شده است. شما زمانی که وارد می‌شوید دقیقا می‌دانید چه انتظاری دارید و چگونه آنجا را ترک خواهید کرد. این احساس امنیت و اطمینان از مهم‌ترین معیارهای گردشگران است.

البته تمام این امکانات شامل هزینه است و به محلی که به آن می‌روید بستگی دارد. اقامت در یک هتل به راحتی می‌تواند بودجه سفر شما را مصرف کند. به همین خاطر اگر دنبال گزینه‌های ارزان‌تر هستید یا با همسفران بسیاری سفر می‌کنید، هتل گزینه خوبی برای شما نخواهد بود.

 

رزرو هتل خارجی

چرا به جای هتل در Airbnb اقامت کنیم؟

وبسایت Airbnb دارای محل‌های اقامتی متنوع و بسیاری است. اگر شما به دنبال بوم‌گردی هستید، می‌توانید از اقامتگاه‌های بومی این وبسایت استفاده کنید تا تجربه‌های نابی را برای خود رقم بزنید.

افرادی که به صورت گروهی یا به صورت تنها سفر می‌کنند و به دنبال تجربه‌های بومی و محلی هستند، این اقامتگاه‌ها انتخاب مناسبی خواهد بود. اقامتگاه‌های Airbnb اغلب توسط افراد محلی اداره می‌شود که یا خودشان در آن زندگی می‌کنند یا فقط مالک آن هستند.

سایت Airbnb ، امکان یافتن و رزرو نمودن مکانی برای خواب در بیش از ۳۴ هزار شهر از ۱۹۰ کشور جهان را فراهم کرده است. شما می‌توانید برای اجاره اتاق Airbnb  با کمک پی آسان اقدام کنید.

 

 

دلایل اصلی که می‌توانید در Airbnb به جای هتل اقامت داشته باشید:

 • Airbnb به شما این امکان را می‌دهد که کل خانه یا فقط یک اتاق با فضای مشترک را اجاره کنید و هزینه را هر شب به ازای یک نفر بپردازید. این روش برای گروه‌های بزرگ‌تر بسیار ارزان‌تر است.
 •  می‌توانید محدوده شخصی خودتان را داشته باشید و در اقامتگاه خودتان به تنهایی و به دور از شلوغی از سفر لذت ببرید.
 •  در Airbnb نباید انتظار امکانات رفاهی و خدماتی و هزینه‌های  نظافتی را داشته باشید. درواقع شما هیچگونه خدماتی دریافت نمی‌کنید. این مساله گاهی باعث کمتر شدن هزینه نسبت به هتل‌های آن منطقه خواهد شد.

هرجایی را که برای استراحت انتخاب می‌کنید، بهتر است به برخی نکات شخصی توجه داشته باشید:

 •  اگر با شرایط اقامت در هتل راحت‌تر هستید، این احتمال وجود دارد که هتل بوتیک‌ها از نظر هزینه برای شما ارزان‌تر باشند. بنابراین برای مقصد بعدیتان کمی بیشتر جستجو کنید.
 • حتما قسمت انتقادات Airbnb را درمورد محل، کیفیت و امنیت بخوانید (این قسمت نسبت به فهرست اصلی قابل اعتمادتر است) و همواره اقامتگاه‌های خوشنام و معتبر را رزرو کنید.

بدیهی است که انتخاب‌ها نامحدود است. به هر حال پس از بررسی تمامی موارد، بهترین محل را برای اقامت خود انتخاب کنید. برای برنامه‌ریزی سفر خود حتما رزرو بلیط پروازهای خارجی را نیز درنظر بگیرید.