سرویس خبری پرتال خدماتی و اطلاع رسانی Pyamnet24 مدتی است که به معرفی برترین ظرفیت های گردشگری و کارآفرینی دیجیتالی و گردشگری مجاری در دنیای صفر و یک ها پرداخته و تلاش دارد تا کاربران عزیز خود را با خلاق ترین شیوه های کسب و کار فرصت آفرین در دنیا آشنا کند. اینبار تریپ ادوایزر !

امروز به سراغ جهانی ترین اپلیکیشن و وب سایت عرضه گردشگری مجازی رفته ایم تا با دنیای تریپ ادوایزری ها آشنا شویم. با ما همراه باشید.

گردشگری مجازی tripadvisor

هم چون غول خرده فروشی اینترنت (amazon.com) که در اوایل دهه نود قرن بیستم میلادی، همسر جف بزوس (مدیرعامل کنونی آمازون) ایده راه اندازی پرتالی را داد

که یک دهه بعد، در فهرست غول های سیلیکون ولی (Silicon Valley) به شمار رفت، سایت تریپ ادوایزر هم ایده همسر استیون کافر (خانم کارولی) در سال ۲۰۰۰ میلادی بود.

سایتی که ظرف ۱ دهه، از یک استارت آپ  (Start-up) معمولی تبدیل به غول دنیای گردشگری مجازی (e-Tourism) شد و امروزه گردش در دنیا با این پرتال و خدماتش، آسان تر از آن چیزی است که شما حتی تصورش را کنید!

اپلیکیشن این سایت، بین المللی ترین و پر مخاطب ترین app ای است که تا کنون برای گردشگری مجازی ارائه شده است!

پیش از ادامه بحث از شما دعوت می کنیم که در ۳ دقیقه، ویدئو زیر را درباره این سایت مشاهده کنید.

http://www.aparat.com/v/8WZE9

تریپ ادوایزر ، غول دنیای گردشگری مجازی ، دو جین پرتال معروف گردشگری و پیدا کردن مکان اقامت در اینترنت را به تصاحب خود در آورده و می کوشد تا برای بخشی از کاربران جامعه اطلاعاتی امروز دنیا، فرصت هایی ممتاز برای گردشگری کم هزینه و پر خدمات، فراهم کند.

تریپ ادوایزر می تواند الگویی برای سایت های گردشگری کشورمان شود که هنوز نمونه ایرانی آن، مدل سازی و اجرا نشده است.

گردشگری مجازی ، بخش غیر قابل انکار سبک زندگی دیجیتالی (Digital Lifestyle) شهروندان دهکده جهانی امروزی به شمار می رود.

چه هدف از سفر و گردش، درون شهری باشد چه برون شهری و حتی آن سوی مرز ها، فناوری اطلاعات و ارتباطات، با جادوی صفر و یک ها، خدمات فرصت آفرینی را در اختیار جامعه ۳ میلیارد نفری کاربران اینترنت قرار می دهد.

اکنون با نرم افزار های گوشی موبایل و هم چنین شبکه های اجتماعی در حوزه های مختلف، می توان مقصد های گردشگری را در سراسر دنیا مشاهده کرد و از نظرات متنوع کاربران و گردشگرانی که از این اماکن بازدید کرده اند، استفاده نمود.

گردشگری مجازی tripadvisor.com

(اپلیکیشن موبایل تریپ ادوایزر، طعم گردشگری مجازی را به شما منتقل می کند و پر مخاطب ترین اپ موبایل در عرصه گردشگری به شمار میرود)

شاید در استفاده از یکی از مقصد های گردشگری یا مکان اقامتی یا رستوران ها و محل هایی از این دست، نظر منفی چند کاربر ما را از بهره برداری از آن منصرف کند

و یا اگر علاقمند نباشیم که به عنوان مثال، پولی برای سفر به ییلاق های شمال ایران خرج کنیم و پول را به سفر به مالزی و آنتالیا اختصاص دهیم، نظرات کاربران درباره سوباتان و مازیچال و فیلبند و حیران، نظر ما را کاملا دگرگون کند!

گردشگری مجازی tripadvisor.com

(تریپ ادوایزر ، ده ها هزار انجمن اینترنتی دارد که در آن می توانید دقیق ترین و جزیی ترین اطلاعات درباره هر آن چه مربوط به دنیای گردشگری(Travel industry) است را پیدا کنید)

آری! دنیای گردشگری مجازی، دنیای دگرگونی نظرات و اطلاعات است که شما را با فرصت های جدید و مقصد های رویایی در سراسر دنیا آشنا می کند.

تا پیش از این که گردشگری مجازی رونق یابد، یعنی از دهه نود میلادی و به قبل، مقصد های گردشگری را مردم از طریق نشریات و تلویزیون جست وجو می کردندو تبلیغات دهان به دهان رواج داشت.

اما امروزه، جادوی وب، به کمک صنعت گردشگری آمده تا بهترین مقاصد گردشگری، بکر ترین مکان ها و فوق العاده ترین مناظر در سراسر گیتی به عنوان پیشنهاداتی ناب برای عاشقان گردشگری در دسترس باشد.

سایت هایی که خدمات دقیقه آخر را عرضه می کنند و با تخفیف های جذاب و فریبنده، سیل مشتاقان را با پکیج های خود از طریق وب به دنیای دیدنی ها می برند، بخش هایی از ظرفیت طلایی گردشگری مجازی در هزاره سوم به شمار می روند.

ایران در تریپ ادوایزر

خیلی ها در دنیا، ایرانی را با تریپ ادوایزر شناختند.

چه کویر باز ها و چه جنگل نورد ها و چه عاشقان اقوام ایرانی و روستاهای کشورمان، خیلی ها مقاصد گردشگری شناخته شده و ناشناخته ایران را به واسطه نظراتی که کاربران در این سایت درباره ایران می دادند شناختند.

گردشگری مجازی برای میلیون ها نفر در سراسر دنیا کار ایجاد کرده است و گردش مالی چند میلیارد دلاری را به خود اختصاص داده است.

گردشگری سنتی امروز دنیا مدیون گردشگری مجازی خواهد بود و بسیاری ازمقصد های گردشگری امروز دنیا اگر از طریق گردشگری مجازی معرفی نمی شد، با استقبال مخاطبان همراه نبود.

تریپ ادوایزر به مقصد های گردشگری رو به رشد دنیا که استاندارد های گردشگری دارند،

تقدیر نامه هم می دهد که نمونه اش، باغ ارم شیراز است که اخیرا موفق به دریافت گواهی نامه رضایت مندی مشتری از سایت تریپ ادوایزر شد.

باغ ارم تنها باغی است که در میان باغ ‌های متعدد موجود در شهر شیراز، در میراث جهانی یونسکو به‌ ثبت رسیده و اردیبهشت ۱۳۹۳۳ نیز مدیرکل یونسکو در بازدید از این باغ، آن را بسیار زیبا و دوست‌ داشتنی توصیف کرده بود.

باغ ارم سال‌ ها است که به‌عنوان یک مرکز عملی- پژوهشی، تحت اختیار دانشگاه شیراز قرار گرفته و زیر نظر رئیس آن دانشگاه و در قالب باغ گیاه‌شناسی، اداره و مدیریت می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید:  با ۶ هتل مشرف به دریا تعطیلات بی‌نظیری را برای خود رقم بزنید

سال ۲۰۱۴ میلادی نیز تخت جمشید ایران موفق به کسب رضایت مندی مشتری از کاربران سایت تریپ ادوایزر شد و گواهی نامه بین المللی دریافت کرد.

هتل اخوان کرمان نیز توسط کاربران این سایت با استقبال مواجه شد و گواهی نامه دریافت کرد.

دنیای گردشگری با تریپ ادوایزر

به هر حال در دنیایی که قریب به یک سوم جمعیت کره زمین آنلاین هستند و نیمی از ان ها در شبکه های اجتماعی می چرخند، گردشگری مجازی حضور فعالی دارد. تا کنون در سایت Payment24 پرتال هایی را در عرصه گردشگری مجازی معرفی کردیم که برای استفاده از خدمات رسمی و گسترده ان، می بایست عضو شده و سایت ما خدمات عضویت شما را در این پرتال ها انجام می دهد. مانند کوچ سرفینگ، اینترنیشن.

گردشگری مجازی tripadvisor.com

یکی از پرتال هایی که در عرصه گردشگری مجازی، در فهرست برترین های دنیا قرار دارد و روزانه با میلیون ها مخاطب همراه است، پرتالی به نام تریپ ادوایزر است که در نشانی اینترنتی به آدرس TripAdvisor.com در دسترس می باشد.

این سایت، بیش از ۵۸۲ میلیون بار در اینترنت مورد بحث و بررسی قرار گرفته است که خود نشان دهنده جایگاه مهم پرتال در میان کاربران اینترنت به خصوص عاشقان گردشگری است.

پرتالی آمریکایی که می کوشد فضایی را به وجود آورد تا محتواهای سفر محور (travel related contents) در میان عاشقان گردشگری مجازی به اشتراک گذاشته شود.

در این پرتال، شما می توانید مقاصد گردشگری را در سراسر دنیا بر اساس نظرات و review های کاربران این پرتال پیدا کنید و در باره این که کدام رستوران ها، کدان مناطق گردشگری، کدام هتل ها، هاستل ها، مغازه ها و حتی فروشگاه های مد و لباس و خوراکی و پوشیدنی بهتر یا بدتر است، اطلاعات جامع کسب کنید. همه این امکانات به رایگان در این سایت در اختیار عاشقان جهانگردی قرار دارد.

استفاده از تریپ ادوایزر

برای استفاده از خدمات سایت ابتدا  باید ثبت نام کنید.

گردشگری مجازی tripadvisor.com

با ثبت نام که می تواند با سینک کردن از سایت فیس بوک و گول هم باشد، به عضویت سایت درامده و پروفایلی برای شما تعیین می شود. حتما پیش از ثبت نام، شرایط استفاده از خدمات و قوانین سایت را مطالعه کنید.

اگر در استفاده از این سایت با مشکلی مواجه شدید، از بخش راهنما استفاده کنید.

این سایت از معدود پرتال های گردشگری اینترنت است که ظرف ۱ دهه اخیر بیش از ۱۰۰ جایزه معتبر بین المللی را به خود اختصاص داد. گفته شده که ۱۰ درصد گردشگری دنیا، تحت تاثیر review های کاربران تریپ ادوایز قرار دارد.

اخرین خبر ها از این پرتال را در بخش خبری سایت دنبال کنید.

این سایت با ۲۰۰ پرتال معتبر گردشگری دنیا در امور رزرواسیون همکاری دارد و می تواند خدمات متنوعی را در این حوزه برای کاربرانش تدارک ببیند.

گردشگری مجازی tripadvisor.com

تریپ ادوایزر پرتالی است که در زمینه خدمات سفر به شما اطلاعات جامع می دهد و محتواهای سفر محور دارد.

انجمن های این پرتال، قوی ترین انجمن های تبادل اطلاعات درباره مکان های گردشگری است و حجم محتوای به مراتب بیش تری از انجمن های LonelyPlanet و حتی InterNations.org دارد.

مدل کسب و کار تریپ ادوایزر به این گونه است که کلیه محتواها توسط کاربران ارائه می شود

و مدیریت پرتال توسط شرکتی که توسط استفان کافر راه اندازی شد و با همکاری سایت های تبلیغاتی و برند ها اداره می شود.

این سایت در فوریه ۲۰۰۰ میلادی به دنیای مجازی معرفی شد و در فهرست پرتال هایی است که گردشگری دنیا به آن مدیون است.

گردش مالی سال ۲۰۱۵ میلادی این سایت بیش از ۱.۵ میلیارد دلار براورد شد و بیش از ۳ هزار نفر در سراسر جهان برای این شرکت مشغول به کار هستند.

تریپ ادوایزر یکی از شرکت های ثبت شده در بازار بورس نزدک NASDAQ آمریکا به شمار می رود.

۶۰ میلیون کاربر عضو ثبت شده در این پرتال، تا کنون ۱۷۰ میلیون نظر را در عرصه های مختلف گردشگری در پرتال منتشر کرده اند و میزان بازدید ماهانه سایت، بیش از ۲۸۰ میلیون view برآورد می شود.

این سایت در فهرست ۱۰۰ سایت پر بیننده دنیا قرار دارد.

گردشگری مجازی tripadvisor.com

(تریپ ادوایزر حضور فعالی در نمایشگاه های گردشگری در سراسر جهان دارد)

سایت هایی که تحت پشتیبانی این سایت قرار دارند عبارت است از:

TripAdvisor, Airfarewatchdog, BookingBuddy, Cruise Critic, Family Vacation Critic, FlipKey, GateGuru, Holiday Lettings, Holiday Watchdog, Independent Traveler, Jetsetter, lafourchette, Niumba, OneTime, SeatGuru, SmarterTravel, Tingo, Travel Library, TravelPod, Viator, and VirtualTourist.

تریپ ادواریز به دلیل موفقیت هایش در ۴ سال نخست فعالیت، توسط شرکت InterACTVEcORP خریداری شد.

سایت Expedia.Com که خود غولی در عرصه خدمات گردشگری انلاین است، از جمله Spin off  های تریپ ادوایزر به شمار می رود.

این سایت در سال ۲۰۰۹ میلادی پرتال چینی DaoDao.com را راه اندازی کرد

و بیش از ۲۰ هزار هتل و رستوران را در پرتال خود ایندکس کرده است که تا سال ۲۰۰۱ میلادی در فهرست بر ترین پرتال های گردشگری به شمار می رفت.

در سال۲۰۱۰ میلادی، سایت SmarterTravel.com که بخشی از سایت تریپ ادوایزر بود، سایت SniqueAWAY را که امروزه jETsETTER  است، راه اندازی کرد.

سایت اکسپیدا که از جمله پرتال های تریپ ادوایزر به شمار می رود دارای مدیرعامل ایرانی به نام دارا خسرو شاهی می باشد.

شکار های تریپ ادوایزر

در دنیای فناوری اطلاعات و ارتباطات و به خصوص در فضای کارآفرینی دیجیتالی دنیا، مرسوم است که شرکت های موفق کوچک،توسط غول های فناوری خریداری می شوند.

 مثلا یوتیوب، برترین پرتال به اشتراک گذاری فایل های ویدئویی در سال ۲۰۰۳ میلادی به رقم ۱.۶ میلیارد دلار توسط غول جست و جوی اینترنت (گوگل) خریداری شد.

این مطلب را از دست ندهید:  با Airbnb در جزیره شخصی خود زندگی کنید

یا سایت آمازون، سایت alexa را که در زمینه رتبه بندی سایت های اینترنتی شهره خاص و عام است را خرید.

یا همین سایت آمازون که غول خرده فروشی اینترنت به شمار می رود،

سایت imdb.com‌ که بزرگ ترین بانک اطلاعاتی فیلم های سینمایی و سریال های تلویزیونی است را خریداری کرد.

یا سایت فیس بوک، غول شبکه های اجتماعی چند سال اخیر یعنی اینستاگرام را به رقم ۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۱ میلادی از ان خود کرد.

به این فعالیت ها، اصطلاحا کسب و ادغام یا Merger & Acquisition گفته می شود که هم مالک معنوی را شامل می شود

و هم پرتال ها و خدمات و محصولات را در عرصه های گوناگون کسب و کار و دنیای فناوری.

تریپ ادوایزر هم در دنیای کسب و ادغام از سال ۲۰۰۷ میلادی کار های زیادی انجام داده است.

 مثلا در این سایت، پرتال های SmaterTravel.com و BookingBuddy.com را خریداری کرد.

سایت های معروف دنیای گردشگری مجازی SeatGuru.com; TravelPod.com; and Travel-Library.com از جمله شکار های این سایت در سال ۲۰۰۷ بود.

در فرویه ۲۰۰۸، سایت HildyWATCHDOG را خرید که در انگلیس پر مخاطب بود.

سایت vIRTUALtOURIST.COM پرتالی بود که در جولای ۲۰۰۸ خریداری شد و بیش از ۱ میلیون کاربر ثبت شده داشت.

البته ۲ سال بعد یعنی در سال ۲۰۱۰ میلادی، سایت Holidaylettings.co.uk به عنوان سایت گردشگری مستقل انگلیسی به تصاحب تریپ ادوایزر در آمد.

یکی از خرید های بزرگ تریپ ادوایزر در دنیای گردشگری مجازی، سایت Viator بود که با رقم ۲۰۰ میلیون دلار مواجه شد.

البته سایت TheFork.com پرتالی بود که در جولای ۲۰۱۴ میلادی،‌ تریپ ادوایزر برای تصاحب ان بیش از ۲۴۰ میلیون دلار پرداخت کرد.

گردشگری مجازی tripadvisor.com

(بخش تهران در سایت تریپ ادوایزر که با بیش از ۱۶ هزار review جهت معرفی فرصت های گردشگری، ‌اقامتی، رستوران ها و ان چه که بهتر است در تهران انجام بدهید (THINGS TO DO IN TEHRAN)  همراه شده است)

در کشورهای پرتغال، آلمان و هلند و استرالیا نیز تریپ ادوایزر موفق شد در سال های اخیر،

برترین های گردشگری این کشور ها که اتفاقا یکی از مقصدهای اصلی گردشگری در دنیا نیز محسوب می شوند را به تملک خود در بیاورد.

سایت های Dimmi,BestTables و saetMe.com از جمله مجموعه هایی است که توسط تریپ ادوایزر مدیریت می شود.

گروه رسانه ای تریپ ادوایزر در حال حاضر در ده ها کشور دنیا از جمله:  فرانسه، آلمان، یونان، ایتالیا، هند، ژاپن، روسیه، اسپانیا، بریتانیا، اندونزی، آرژانتین، تایوان، مالزی و مصر توسعه پیدا کرده است.

دفتر مرکزی این شرکت بین المللی در نیدهام ایالت ماساچوست آمریکا قرار دارد

و پرطرفدار ترین و بزرگ ترین جامعه گردشگری با بیش از ۶۰ میلیون عضو و ۱۷۰ میلیون نظر کاربران درباره هتل ها، رستوران ها، جاذبه ها و دیگر کسب و کارهای مرتبط با سفر در دنیا به شمار می رود

و به نظر می رسد توسعه گردشگری در دنیا در سال های اخیر و آینده پیش روی، این غول گردشگری را بیش از قبل به دنیا بشناساند.

تریپ ادوایزر در موبایل

شمار زیادی از مخاطبان این پرتال، هر روز از طریق اپ این سایت از خدماتش استفاده میکنند و تولید محتوای خود را مدیریت میکنند.

این سایت همه فعالیت هایش توسط مردم مدیریت می شود و مسئولان سایت،‌ نقش زیادی در تولید محتوا ندارند.

شاید به همین خاطر است که ظرف ۱۵۵ سال اخیر، این سایت همواره مورد انتقاد رستوران دارها و هتلداران و مسولان گردشگری در سراسر دنیا قرار داشته و جریمه های سنگینی را نیز در دادگاه محکوم به پرداخت شده است.

اپ تریپ ادوایزر به بیش از ۳۰ زبان در دسترس است و به راحتی می توان از آن استفاده کرد.

باید ادعا کرد که اپلیکیشن تریپ ادوایزر یکی از راحت ترین روش ها برای برنامه ریزی و انجام دادن رزرو های مورد نیاز برای سفرتان است.

با استفاده از این اپلیکیشن می توانید از رستوران ها، هتل ها، مراکز تفریحی و حتی پروازها به مقصدی که در نظر دارید با خبر شوید.

هر یک از این موارد توسط کاربران این اپ بررسی شده و یک رتبه دریافت می کنند.

در نهایت می توانید با توجه به بازخورد دیگر کاربران، از کیفیت و راحتی هتل، رستوران و…که قرار است بروید با خبر شوید.

اپلیکیشن تریپ ادوایزر یک اپ جهانی است و به همین دلیل چیزی حدود ۲۲۵ میلیون بررسی تا به الان در آن وجود دارد.

یکی دیگر از امکانات خوب این اپ این است که به شما این امکان را می دهد تا از طریق آن برای هتل، رستوران و یا مراکز تفریحی که قرار است بروید، رزرو انجام دهید.

پرداخت اینترنتی هم با Payasan.com در این سایت امکان پذیر خواهد شود.

گردشگری مجازی tripadvisor.com

( اپ تریپ ادوایزر که درباره ایرانی و فرصت های گردشگری در کشور ۴ فصل ما اطلاعات می دهد)

به دلیل اینکه بیش از ۴ هزار صفحه محتوا درباره ایران و مکان های گردشگری و اقامتی و فرصت های جذاب این کشور ۴ فصل زیبا در سایت منتشر شده است،

برخی از کاربران این سایت درباره ایران می نویسند.

بعضا مقصد های گردشگری که توسط کاربران تریپ ادوایزر درباره ایران در سال های اخیر اعلام شده است، بازتاب بین المللی پیدا کرد.

فقط درباره مقصد های گردشگری در ایران، بیش از ۴۹۹ هزار نظر ثبت شده در دسترس می باشد.

این مطلب را از دست ندهید:  اقامت ارزان در ۳۴ هزار شهر دنیا با airbnb

نکات جالب درباره تریپ ادوایزر

نوشته های کاربران در این سایت، توسط دیگر کاربران ارزشیابی و نمره گذاری می شود که به امتیازاتی که کاربران به REVIEW ها می دهند، BUBBLES گفته می شود.

نخستین کاربر سایت که توصیه نامه ای اینترنتی در سایت منتشر کرد، از Captain’s House Inn بود که ۴ bubbles دریافت کرد.

کاربری به نام BradJull از هنگ کنگ، بیش از ۳۲۰۰ پست در این سایت منتشر کرد که رکورد دار بیش ترین مطالب منتشر شده در این پرتال است.

رنگ سبز و قرمز در لوگوی Tripadvisor به دو موضوع اشاره دارد: جایی که بهتر هست بروید و جایی که بهتر هست نروید!  اکثریت ریویو ها در سایت، مثبت است.

هم چنین، پر استقبال ترین شهر گردشگری دنیا که در این سایت مورد بحث و تبادل نظر کاربران قرار گرفته، لندن، پایتخت انگلیس است

و بیش از ۱.۸ میلیون نظر درباره هتل ها، رستوران ها و مکان های دیدنی این شهر ارائه شد.

خیلی ها تصور می کنند که این سایت، بیش تر درباره هتل ها صحبت می کند، اما بیش ترین نظرها درباره رستوران های سراسر جهان در این پرتال ارائه می شود که جالب است.

گردشگری مجازی با تریپ ادوایزر

تریپ ادوایزر و payasan

اگر چه اطلاع رسانی در سایت رایگان است، اما برای استفاده از پکیج های جالب و تورها و هتل هایی که با تخفیف های گسترده در سایت ارائه می شود،‌ نیاز مند در اختیار داشتن کارت اعتباری و پرداخت اینترنتی هستید.

سایت پرداخت الکترونیکی پی آسان آمادگی دارد تا برای عزیزانی که دوست دارند از خدمات گردشگری سایت تریپ ادوایزر استفاده کنند، خدمات پرداخت را ارائه کند.

از طریق خدمات کارت اعتباری فیزیکی (مستر و ویزا کارت) می توانید از خدمات پی آسان برای رزرو هتل و انتخاب پکیج گردشگری و تور های دست جمعی و غیره استفاده کنید.

گردشگری مجازی

در صورتی که برای استفاده از خدمات پرداخت الکترونیکی ارزی در سایت Tripadvisor.com‌نیازمند اطلاعاتی بودید، مشاوران پی آسان آماده پاسخ گویی به پرسش های شما خواهند بود.

از تریپ ادوایزر برای گردشگری مجازی بیاموزیم

از غول دنیای گردشگری مجازی می توان درس های زیادی در عرصه کسب و کار اینترنتی گرفت.

۱- تریپ ادوایزر سایتی محتوا محور است و همه اطلاعات توسط کاربران تولید و مدیریت می شود. در دنیای کنونی و آینده پرتال هایی که بتوانند بستر سازی فرصت آفرین برای کاربران کنند، پرتال های پر مخاطب خواهند شد. شبکه های اجتماعی تقریبا چنین مسیری را طی کرده اند.

۲- تریپ ادوایزر از گردشگران حرفه ای و کاربران محلی در شهر مختلف دنیا برای تولید محتوا استفاده میکند که اطلاعات تخصصی در اختیار کاربران و علاقمندان به گردش و سفر و تفریح قرار می دهد. این ایده می تواند مورد توجه استارت آپ باز های ایرانی نیز قرار بگیرد.

۳- برخی از مقصد های گردشگری در ایران و جهان، به واسطه معرفی در تریپ ادوایزر خیلی مورد توجه قرار گرفته است. مسئولان گردشگری کشورمان در حوزه دولت الکترونیک و هم چنین تقویت گردشگری مجازی ایران، تولید محتوا در غول های گردشگری دنیا را بیش از پیش در نظر داشته باشند.

۴- هزاران مقصد گردشگری در ایران از غار ها و کوه و ییلاق ها و سنگ نوشته ها و بازار ها، تا تنوع زیستی و جانوری و محیطی در ایران زمین وجود دارد که در تریپ ادوایزر به خوبی منعکس نشده است. معرفی ان ها در این بستر جهانی، فرصت دیده شدن بهتر آثار تاریخی، باستانی و معاصر و طبیعی ایران را فراهم می کند.

۵- همه رستوران ها و هتل ها و مراکز اقامتی و گردشگری ایران را به معرفی ظرفیت های خود در این سایت دعوت میکنیم. سایت Payment24 به صورت ۲۴ ساعته و آنلاین آمادگی دارد تا خدمات اطلاع رسانی و تراکنش های مالی مجموعه های فعال گردشگری کشورمان در این سایت و دیگر سایت های معتبر گردشگری جهان را برای فعالان حقوقی و حقیقی صنعت گردشگری ایران انجام دهد.

۶- حتی اگر شما صاحب یک رستوران کوچک یا مسافرخانه ای در یکی از مناطق دور دست ایران هستید، معرفی شما در این سایت، خالی از لطف نیست.

۷- نمونه ملی برای سایت تریپ ادوایزر نداریم. فعالان استارت آپ می توانند در این زمینه فعال شده و سایت مرجعی برای گردشگری ایران درست کنند که خود تولید کننده محتوا نباشند و دیگر کاربران در این حوزه فعال باشند.

۸- تریپ ادوایزر، بستر فعالیت تولید محتوا در عرصه گردشگری مجازی است. بستر آفرینی برای فعالیت کاربران اینترنت، فرصت آفرینی دیجیتالی و ارزش افزوده خلق می کند که در مختصات کارآفرینی دیجیتالی تحلیل می شود. پس به این موضوع توجه شود که بستر آفرینی های دیجیتالی برای عرض اندام دیگران، حرکتی پول ساز است.

۹ -فعالان گردشگری دولتی ایران، در معرفی ظرفیت های ناب گردشگری کشورمان در این پرتال نیز  تلاش کنند.