شرکت PayPal  چندی پیش ، مسابقه ای برای افرادی که کسب و کار اینترنتی از طریق سایت های فروشگاهی راه انداخته اند ترتیب داد . برندگان می توانستند از امتیاز مشاوره گرفتن از کارشناسان PayPal  برای گسترش و بهبود کارایی سایت های فروشگاهی خود بهره بگیرند .

هنگامی که پائولا و برایان دگنون موسسین شرکت Rad Dog کسب و کار خود را در سال 2008 آغاز کردند به خوبی می دانستند که ارزش های اصلی­شان چیست: صداقت، علاقه به سگ ها و طبیعت گردی. آنچه که نمیدانستند این بود که باید هوشمندانه تر عمل کنند و با اتوماتیک کردن کارهایی که تا به آن زمان دستی انجام میشده بینش صحیحی درباره وضعیت کسب و کار خود به دست بیاورند.

بنابراین آن ها برای برنده شدن جایزه ی ارائه ی خدمات و راه حل زیر نظر  Paypal در مسابقه ی  Paypal که با مشارکت Xero  و Shopify برگزار شد، شرکت کردند و خوشبختانه جزو سه برنده خوش شانسی بودند که در ماه اگوست معرفی شدند.

طی جلسه های مشاوره ای که موسسین شرکت Rad Dog با کارشناسان PayPal  داشتند ، نکات کلیدی و ارزشمندی برای بهبود سایت های فروشگاهی آنها به دست آمد که میتواند برای دیگر سایت های فروشگاهی نیز کارا باشد . در ادامه چند نمونه از این توصیه ها را با شما به اشتراک می گذاریم :

 

توصیه شماره یک: برای درک مشتریان و بهبود فروش خود از داده ها و اطلاعات کمک بگیرید

صاحبان سایت Rad Dog می دانند که چه زمان باید حراج محصولاتشان را آغاز کنند. چیزی که برای فهمیدن این قضیه نیاز داشتند یک جمع اوری اطلاعات صحیح از کسب و کار و مشتریان و تحلیل و تفسیر این اطلاعات و جمع بندی کلی بود تا بتوانند زمان مناسب هر کاری را پیدا کنند.

راه حل

یکی از متخصصان شاپی فای میگوید: « Rad Dog به گزارش های در لحظه و دقیق از  فروش، بازاریابی، حسابداری و کسب و کار نیاز داشت  . با اتصال حساب گوگل خود به وب سایت Shopify  ، Rad Dog قادر خواهد بود که تمامی اطلاعات فروش در سبد هر یک از مشتریان را ببیند.اینکه تمرکز مشتریان برای خرید روی چه کالاهایی است و چندین امکانات مفید دیگر که میتواند برای بازاریابی و توسعه به کار بیایند و اینکه بدانند چه ترفندهایی برای فروش بهتر و سریعتر جواب می دهد. »

جمع بندی

از فناوری های رایگان و غیر رایگان برای ردیابی رفتار مشتریان استفاده کنید.به این ترتیب می توانید زمان درست هر تغییر جدید در فروش را به درستی شناسایی کنید و تصمیمات سریع و درست بگیرید. به عنوان مثال اگر گزارش ها نشان بدهد که خریداران سایت پیش از پرداخت از خرید منصرف شدند میتواند به این معنی باشد که روند پرداخت برای مشتریان طولانی و سخت است و آن ها را در نیمه راه منصرف می کند‌.

 

توصیه شماره دو: در وبسایت خود یک بازاریابی آنلاین درست کنید

با مشاهده  اطلاعات لحظه ای که به صورت اتوماتیک تدوین شده اند،  Rad Dog قادر خواهد بود که بازدید کنندگان سایت را از صرفا مجموعه ی کاربران سایت به مجموعه ای از خریداران تبدیل کند. زمانی که یک مشتری پیش از اتمام فرایند خرید و پرداخت، سفارش خود را رها میکند Rad Dog باید به دنبال راهی باشد تا آن ها را بار دیگر به سمت خرید بکشاند.

راه حل

بازیافت خرید های نیمه رها شده از جمله امکانات Shopify  است.زمانی که یک مشتری خرید خود را نیمه کاره رها می کند به طور اتوماتیک برای او یک ایمیل ارسال می شود و نا تمام ماندن فرایند خرید را به او یادآوری میکند. اما گاهی اوقات این ایمیل ها برای بازگرداندن مشتری کافی نیست بنابراین اینبار Rad Dog میتواند با یک تخفیف ویژه آن مشتری را به سمت خود بازگرداند و تبدیل به یک مشتری وفادار کند.

جمع بندی

یک ترفند بازاریاب­گونه برای بازگرداندن مشتری برای تکمیل خرید به سایت در آستین خود داشته باشید.این برای سود بیشتر و افزایش درآمد به شما بسیار کمک میکند‌. این ترفند میتواند یک ایمیل شخصی باشد یا یک سری تبلیغ در شبکه های اجتماعی که توجه مشتریان را به خود جلب کند‌. با یک روش بازاریابی ساده شروع کنید.بعد اگر جواب داد آن را توسعه بدهید و روش های دیگر را هم امتحان کنید.سر زبان انداختن کسب و‌کارتان می تواند یک بازدید کننده ساده را به یک مشتری دائمی تبدیل کند.

توصیه شماره ۳: سیستم گزارش گیری از موجودی انبار را خودکار کنید

آیا تا به حال ایمیلی از سایت های فروشگاهی با این مضمون که محصول خریداری شده­‌تان در زمان مقرر به دستتان نخواهد رسید ، دریافت کرده اید؟ ناامیدیتان از این اتفاق را به خاطر می آورید؟ کسب و کار های کوچک به خصوص در وضعیت فعلی اقتصادی بسیار حساس و آسیب پذیر هستند.این اتفاقات باعث میشود که شما نه تنها مجبور می شوید حجم کاری و تعداد کارکنان خود را بالا ببرید و پس از پرداخت بدهی ها به سود دهی برسید، بلکه بدتر از آن شما نخواهید توانست مشتری ای که از دست داده اید را دوباره به سمت خود بکشانید. این یک اشتباه کاملا ضربه رسوا کننده و جدی است ولی با این وجود کاملا قابل پیشگیری است.

راه حل

کسب و کارها و سایت های فروشگاهی کوچک باید از یک پلت فرم تجارت الکترونیکی استفاده کنند تا با سیستم ردیابی لیست شده در خدمات ارائه دهنده آن پلت فرم بتوانند میزان فروش اجناس را با میزانی که در اختیار دارند هماهنگ کند. علاوه بر این با استفاده از گزارش سفارش ها شرکت می تواند خودش را برای تغییر فروش در فصل های مختلف آماده کند که مبادا انبارش کمتر از آنچه که باید از یک محصول جذاب جدید و پر طرفدار خالی باشد.

جمع بندی: ایجاد فرایند گزارش موجودی خودکار

ایجاد فرایند گزارش موجودی خودکار در سیستم سایت های فروشگاهی شما ،  در وقتتان صرفه جویی می کند و اشتباهات انسانی را از بین می برد و از نام و آبروی تجاری شما با اجازه ندادن فروش بیش از میزان انبار شده در زمان های پرمشتری سال، حفاظت میکند‌.

لینک های مرتبط :