در حال حاضر ، بیتکوین بسیار گسترده تر شده است و ارزش آن افزایش پیدا کرده است و تاثیر گذاری آن نیز به طبع زیاد تر شده است و همین باعث شده است که تعداد بیشتری از مردم با اقتصاد بیتکوینی در ارتباط باشند . در چنین شرایطی علاقه مندان به ارز الکترونیکی ( مثل بیتکوین ) به صورت انفرادی به تمرکز و کارکردن روی صنعت بیتکوین می پردازند و هر روز برای به دست آوردن طلای دیجیتال ، هدف گذاری می کنند. در مطلب پیش رو ، شما را با مسائل مهم و ضروری درباره امنیت و حفظ حریم خصوصی تجارت بیتکوین آشنا می کنیم .

 

چقدر بیتکوین نگه داشته اید ؟

تا به حال برایتان پیش آمده که مردم و اطرافیان درباره اینکه چه مقدار بیتکوین دارید از شما پرسیده اند ؟ صرفا به این خاطر که به ارز الکترونیک علاقه و اطمینان دارید یا بیتکوین می خرید ، مردم فکر میکنند که باید بدانند شما چقدر بیتکوین دارید ؟ پرسیدن همچین سوال هایی مثل این است که به طور علنی از کسی بپرسید چقدر پول دارد و به اصطاح چقدر مایه‌دار است . یا مثل این است که به طور رندوم و اتفاقی از افراد مختلف بپرسید چقدر پول توی حساب خود دارند . پرسیدن همچین سوال هایی جالب نیست اما همچنان بنا به دلایلی ، هنوز بعضی ها همچین سوال هایی می پرسند .

مثلا چون ارزش بیتکوین بالا است و رو به فزونی دارد ، مردم اغلب فکر میکنند چون شما یک بیتکوینر ( کسی که به مبادله و خرید بیتکوین می پردازد ) هستید ، باید آدم پولداری باشید . سوال هایی مثل : « آیا شما یک میلیونر بیتکوین هستید ؟ » . مردم باید بدانند که بیتکوین هم مثل هر چیز مادی ( مثل پول و دارایی ) یک مسئله شخصی است و باید از چشم عموم مردم و اطرافیان مخفی نگه داشته شود . و شما باید در صورت لزوم این مسئله را به چنین افرادی تفهیم کنید هرچند که با پیشرفت این ارز و ارزهای مبادله ای الترونیکی مثل  blockchain یا زنجیره بلوکی ، مردم روز به روز نسبت به این مسائل شخصی در اطرافیان خود کنجکاوتر می شوند .

 

تجارت آشکار بیتکوین شما را در موقعیت های خطرناک قرار می دهد

تجارت بیتکوین

دزدی بیتکوین

تقریبا همه ی مردم می دانند – از جمله هکرها! – که ارزش ارز الکترونیکی بیتکوین در سال 2017 افزایش یافته است و همچین مسئله ای باعث شده است که دزدی این پول ارزشمند الکترونیکی به یک حرفه ی پردرآمد تبدیل شود . طی سال های اخیر بیتکوینرها به هدف دزدها و هکرها تبدیل شده اند و این افراد از روش ها و اسلوب های مختلفی برای سرقت حساب های شخصی بیتکوینرها استفاده می کنند . طی سال گذشته میلیون ها دلار ارز بیتکوینی توسط دزدها و هکرها به سرقت رفته است . این سرقت ها بسیار ممکن و ساده است ؛ اگر مراقب نباشید تنها با کمی مهندسی اجتماعی و فقط یک شماره تلفن میتوانند بیتکوین های شما را بدزدند . جکس پائول، مدیر عامل شرکت Kraken، یک پست بسیار مهم در مورد این موضوع را در وبلاگ خود منتشر کرد که در زیر میتوانید آن را بخوانید :

اگر به صورت عمومی در استفاده از ارز رمزپایه ( cryptocurrency ) مشارکت نکید ، خودتان را به یک هدف حاضر و آماده تبدیل خواهید کرد . همچنین باید فورا امنیت حساب های مجازی‌تان را به ویژه رسانه های اجتماعی ، شبکه های اجتماعی و تلفن همراه را بررسی کنید .

نتیجتاً ، حواستان را جمع کنید و امنیت حساب های خود را همواره بررسی کنید و به صورت چراغ خاموش به تجارت بیتکوین بپردازید!

 

ثروت خودت رو به رخ بکش و همه چی رو از دست بده!

تجارت بیتکوین

به رخ نکشید!

وقتی افراد ثروتمند بیش از حد به نمایش ثروتمند بودن خود می پردازند ، در نتیجه خود را تبدیل به طعمه های مشخصی برای دزدان می کنند . همچین دزدی هایی هنوز اتفاق می افتد . و با توجه به اینکه ارزش بیتکوین روز به روز در حال افزایش است ، افرادی که از این طریق به ثروت می رسند نیز در حال افزایش و در نتیجه خودنمایی ها نیز زیاد می شود ! همین چند وقت پیش طبق گزارش سایت news.Bitcoin.com ، از یک مرد ترکیه ای ، 450 BTC دزدیده شده بود که در آن موقع معادل 4.2 میلیون دلار بود! ؛ و نکته غم انگیز ماجرا این بود که این فرد تنها به این علت توسط دزدان شناسایی و طعمه شده بود که در شبکه های اجتماعی خود به جار زدن ثروت و زندگی لوکسِ بیتکوینی خود پرداخته بود ، یعنی در این شبکه ها آشکارا بیان میکرد که همچین ثروت و زندگی را از طریق بیتکوین به دست آورده است .

 

سخن آخر : تجارت بیتکوین خود را خصوصی نگه دارید

سعی کنید پولدار شدن خود از طریق بیتکوین را جار نزنید ، چرا که اگر به عنوان همچین آدمی شناسایی شوید ، دزدی از شما بسیار کار ساده تری نسبت به دزدی پول نقد شماست . همچنین اطلاعات تجارت بیتکوین خود را به صورت یک مسئله شخصی و خصوصی نگه دارید چرا که به هیچکس ربطی ندارد ( البته مردم خودشان باید بدانند ، ولی خب… ) و اگر احیانا این اتفاق بیافتد ، احتمال وقوع سرقت از شما و حسادت دوستان و خرابکاری ها بسیار زیاد خواهد شد!

 

لینک های مرتبط :