انتقال اطلاعات پرداخت آنلاین ممکن است گاهی اوقات با نگرانی در مورد امنیت سایبری و سرقت اطلاعات خصوصی یا پولی همراه باشد. با این که هر ساله معاملات آنلاین در پلتفرم های آنلاین با رشد بیشتری انجام می شود، این سؤال اغلب ادامه می یابد: بهترین راه برای پرداخت آنلاین چیست؟ همیشه این سوال مطرح است که بهترین شیوه برای خرید های آنلاین پی پال است یا کارت های اعتباری؟ در اینجا برخی از مزایا و معایب استفاده از کارت اعتباری Credit Card و حساب پی پال PayPal را برای پرداخت آنلاین توضیح داده ایم که به شما کمک می کند تصمیم بگیرید کدام برای شما مناسب است.

راحتی خرید آنلاین به بسیاری از خریداران مشتاق جذاب است، چه این برای لباس و یا یک دستور غذا – هیچ چیز ضربه با همه چیز تحویل مستقیم به درب شما. اما آیا همیشه خطرات امنیتی ورود اطلاعات پرداخت خود را در وب را در نظر بگیرید؟

راحتی خرید آنلاین برای بسیاری از خریداران آشنا با دنیای دیجیتال جذاب است، چه این خرید برای لباس و یا یک آموزش و دستور پخت غذا باشد یا خرید آنلاین غذا . هیچ چیز خوشایند تر از این نیست که تنها با چند ضربه و کلیک همه چیز به صورت مستقیم درب منزل به شما تحویل داده شود. اما آیا همیشه خطرات امنیتی ورود اطلاعات پرداخت خود را در وب را در نظر گرفته اید؟

 

 

کردیت کارت

 

 

در اوائل سال جاری نشان داده شده است افزایش قابل توجهی در تقلب کارت اعتباری آنلاین وجود دارد که با خرید کارت های به سرقت رفته در سال 2016 به 417.6 میلیون دلار افزایش یافت. از طرفی پی پال هم همیشه اعلام کرده است که خدماتش به لطف سیستم امنیتی آن ، بسیار امن تر از کارت های اعتباری است . اما این نکته جای تامل دارد که داشتن چنین نظام پرداخت آنلاین مشهوری در دنیا، به این معناست که می تواند یک هدف بزرگ و دلچسب و جذاب برای هکرها و فیشینگ های بالقوه باشد.

 

آیا کارت های اعتباری مناسب تر است ؟

جوانب مثبت چیست؟

 • کارت های اعتباری به طور کلی یک جایگزین امن تر برای استفاده از یک کارت نقدی هستند زیرا شما می توانید اگر جزئیات اطلاعات کارت شما به سرقت رفت ، آن را قفل و یا غیرفعال کنید. وام دهندگان کارت اعتباری به طور فعال معاملات جعلی مشکوک را در کارت شما جستجو می کنند و شما به راحتی می توانید معاملات را که شما تشخیص نداده اید نپردازید.
 • Microchipping، شماره پین ​​و CVV ترکیباتی هستند که کارت شما را بسیار امن نگه می دارند. از طرفی بعضی کارت های اعتباری وجود دارند که هنگام خرید از فروشگاه های خارجی ، نرخ تبدیل را مبنا قرار نمی دهند که این ، کارت های اعتباری را به یک گزینه مناسب برای خرید از کشورهای خارجی تبدیل کرده است .
 • اگر از کارت خود برای خرید استفاده می کنید، اما برای تسویه به موقع آن با مشکل مواجه هستید ، کارت های بدون پرداخت سود ممکن است یک ایده خوب باشد. همچنین کارت های اعتباری گزینه های پاداش دارند که در صورت تسویه های به موقع و مرتب و تراکنش بالا و برخی مولفه های تعیین شده ، به شما مبلغی تخفیف داده می شود یا مبلغی اضافه به عنوان پاداش به شما تعلق می گیرد.

 

 

خرید آنلاین با کردیت کارت

 

 

مضرات چیست؟

 • احتمالا مهمترین نکته ی منفی کارت اعتباری آنلاین این است که افزایش تقاضای کارت اعتباری آنلاین به دلیل افزایش فعالیت پرداخت آنلاین افزایش چشمگیری داشته است. این مسئله باعث شده است که صادرکنندگان این کارت ها به علت تراکنش ها و تعدد آن ها ، به منظور رفاه مشتریان ، قابلیت ذخیره اطلاعات کارت را روی مرورگرها فراهم کرده اند. ممکن است خیلی عالی به نظر برسد ، اما این مسئله برای هکرهای حتی متوسط نیز ، هدفی ساده و لذت بخش محسوب می شود چراکه به راحتی با دسترسی به مرورگر شما ، میتوانند این اطلاعات ذخیره شده را استخراج کنند .
 • برخی از کارت های اعتباری ممکن است هنگام خرید از یک فروشگاه بین المللی هزینه تبدیل ارز را اعمال کنند. طبق تحلیل اخیر Canstar از سفر های 5 ستاره ای که از کارت های اعتباری برای پرداخت استفاده شده است، میانگین هزینه تبدیل ارز 2.80٪ است. اما خبر خوبی هم در این زمینه وجود دارد – بعضی کارت های اعتباری هم وجود دارد که هزینه های تبدیل ارز 0 را ارائه می دهند.

 

آیا بهتر است از پی پال برای خرید آنلاین استفاده کنید؟

PayPal بسیار راحت و آسان است برای پرداخت ها و انتقال ها ، اما اگر شما نگران امنیت استفاده از این سیستم پرداخت آنلاین هستید، فکر می کنم برخی از مزایا و معایب زیر را در نظر بگیرید.

جوانب مثبت چیست؟

 • شما می توانید به راحتی از تعداد بسیار زیادی ( میلیون ها ) فروشگاه در سراسر دنیا با استفاده از حساب پی پال خودتان خریداری انجام دهید به عبارتی از نظر پشتیبانی این درگاه پرداخت ، میتوانید هیچ نگرانی نداشته باشید . این روزها تقریبا هر فروشگاه آنلاین معتبری پی پال را پشتیبانی می کند . ( کارت های اعتباری این حد از مقبولیت را نزد همه فروشگاه ها ندارند و در بعضی از آن ها پشتیبانی نمی شوند )
 • پی پال راحت است – تمام اطلاعات پرداخت شما در حساب شما ذخیره می شود، بنابراین شما هر بار که پرداختی انجام می دهید، مجبور نیستید اطلاعات حساب خود را وارد کنید.
 • جزئیات مالی معاملات شما رمزگذاری و نظارت می شوند تا از جلوگیری از تقلب و سرقت هویت جلوگیری شود. در صورتی که مشکوک به سواستفاده از حساب پی پال خود هستید ، به راحتی میتوانید آن را به پی پال گزارش دهید و به سرعت پشتیبانی و پیگیری کامل دریافت کنید. همچنین پی پال به طور منظم سیستم های خود را به منظور جلوگیری از تهدیدات خارجی به روز می کند. به طور کلی از نظر ایمنی ، پی پال دربرابر کارت های اعتباری حرف اول را می زند.
 • در صورتی که خرید شما مغایر با اطلاعاتی که هنگام خرید به شما داده شده است باشد ، جای نگرانی نیست چراکه پی پال گزینه حفاظت خریدار را دارد . درست است که خیلی از فروشگاه خودشان گارانتی حفاظت از خریدار را دارند ، اما فقط فروشگاه های بسیار معتبر. اما هر فروشگاهی از درگاه پی پال استفاده کند ، مشمول این قانون پی پال است. مثلا اگر سایتی فروشگاهی به شما کالایی بفروشد و آن کالا در حالت عادی شامل گارانتی حفاظت خریدار نباشد ، اگر با پی پال خرید را انجام دهید مشمول این حفاظت می شوید. با پی پال، می توانید هزینه های کامل کالا و خدمات دریافتی و هزینه حمل و نقل را ( تا مبلغ 20،000 دلار در هر مورد ) پس بگیرید.
 • اگر حساب های کارت های اعتباری خود را به حساب پی پال خود وصل کنید ، می توانید از اعتبار آن ها در حساب پی پال خود استفاده کنید . استفاده از یک کارت اعتباری در حساب پی پال به طور کلی یک ایده خوب است چراکه که شما یک لایه ی حفاظتی اضافه به دست آورید.

 

 

خرید با پی پال

 

 

مضرات چیست؟

 • پی پال یک سیستم پرداخت بزرگ در سراسر جهان است و به همین دلیل در برابر تهدیدهای بسیاری از هکرهای جهانی قرار دارد. در سال 2014، آسیب پذیری شرکت پرداخت، تحت تأثیر قرار گرفت، زمانی که محققان آمریکایی توانستند به خلاهای امنیتی پی پال را شناسایی و آن را هک کنند. برای حفظ امنیت، PayPal توصیه می کند که به دنبال وب سایت های دروغین، ایمیل های فیشینگ و ناامید کننده ها باشید. به طور کلی هرچقدر پی پال بیشتر در جهت ارتقا امنیت بکوشد ، هکرها با جدیت و شدت بیشتری برای هک کردن آن تلاش می کنند.
 • اگر مثلا یک فروشگاه بین المللی ارز خاصی استرالیا را قبول نداشته باشد، پی پال مجبور است پول شما را با نرخ تبدیل ارز مربوطه برای آن پرداخت آنلاین ، خرج کند .این می تواند هزینه ها را تا 4 درصد بالاتر از نرخ ارز مبدا ببرد. هیچ گزینه ای از سوی پی پال برای در نظر نگرفتن نرخ تبدیل وجود ندارد و این موضوع در زمینه پرداخت های بین المللی اندکی هزینه بر است. در حالیکه مثلا بعضی کارت های اعتباری در خریدهای بین المللی نرخ تبدیل را نادیده می گیرند.

 

در صورتی که داخل ایران هستید و میخواهید تجارت جهانی خود را به صورت آنلاین و فرامرزی انجام دهید یا یک فریلنسر هستید که میخواهید سفارش های بین المللی بگیرید یا قصد خرید آنلاین و اعتباری از سایت های خارجی و فروشگاه های آنلاین خارج از کشور را دارید یا میخواهید مبلغی را به خارج از کشور منتقل کنید ( یا برعکس ) ، میتوانید از خدمات سایت پی آسان و پی پال پی آسان در این زمینه استفاده کنید :

 

 

 

خرید ارزی

 

 

 

مطالب مرتبط :